VSB en ASFA willen samenhangend nationaal beleid
De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten vinden dat er een gebrek is aan eenduidige visie en consensus tussen de politiek, bedrijfsleven, vakbeweging en maatschappelijk middenveld. Er is gebrek aan nationale dialoog. Het ontbreekt aan geïntegreerd beleid om het land uit de huidige crisis te laten komen. Het ontbreekt Suriname vooralsnog aan perspectief, stellen de VSB en de ASFA. Er moeten op zeer korte termijn maatregelen komen, benadrukten de bedrijfslevenorganisaties tijdens de hearing met de nieuwe coalitieleiders. Zonder een samenhangend nationaal beleid zal de crisis langer duren.
Het vroeg opstarten van de consultatierondes spreekt in ieder geval over een goede aanzet. Met goede verwachtingen namen de VSB en ASFA deel hieraan en verwachten dat de gesprekken zullen worden voorgezet. De organisaties willen hun expertise belangeloos ter beschikking stellen. Uitgangspunten voor goed crisisbeleid zijn volgens de VSB/ASFA:
Transparantie in beleidsontwikkeling als randvoorwaarde om krachten te mobiliseren en verbindingen te maken tussen tripartiete partners, namelijk de overheid, werkgevers en vakbeweging.
Integer handelen bij de overheid vrij van belangenverstrengeling, machtsmisbruik en fraude en corruptie is essentieel om het vertrouwen in de overheid te herwinnen
Co-creatie van effectief en samenhangend overheidsbeleid; meer interactieve beleidsvorming zal de kwaliteit van de output binnen de publieke sector substantieel vergroten.
Hiervan uitgaande is er gecommuniceerd over ultrakorte termijn maatregelen die onder te verdelen zijn in 5 clusters:
Verbetering financiële weerbaarheid private sector MKB: het handhaven c.q. verhogen van de beschikbare liquiditeit in met name het Midden- en Kleinbedrijf om faillissementen en massa ontslagen te voorkomen dan wel te minimaliseren; en het beheersbaar houden van de bedrijfskosten door alle niet direct noodzakelijke administratieve kostenverhogende maatregelen vanuit de overheid uit te stellen.
Fiscale ondersteuning en fiscaal stimulus plan: het stimuleren van investeringen middels het aanbieden van fiscale incentives om het beschikbaar kapitaal bij bedrijven te mobiliseren. Hierbij is het stabiliseren van de wisselkoers een belangrijke voorwaarde.
Covid-19: in het kader van de Covid-19 bestrijding het beheersbaar openhouden van de economie waarbij alle (vernieuwde) inzichten en ervaringen van de ons omringende landen moeten worden meegenomen.
Wetgeving en instituten: het versterken en versneld laten functioneren van belangrijke instituten en het herzien van bestaande wetgeving.
Internationale samenwerking: Het versterken van de samenwerking met het buitenland.
Vandaag
-
12:55
Presidenten Simons en Lula zetten nieuwe stap in regionale samenwerking
-
12:07
Pertjajah Luhur: Suriname verliest een leider van morele kracht
-
10:46
NDP: Suriname verliest een staatsman
-
08:48
Het ellendige (digitale) vluchtformuliertje
-
06:53
Reparatiecomité wil gesprek met koning over herstel slavernijverleden
-
04:55
Bewolkt weer met stevige buien
-
03:06
Ganga Nahaan te Weg naar Zee en andere locaties
-
01:27
VHP herdenkt Venetiaan als toonbeeld van staatsmanschap
-
00:59
Column: Met het mes tussen de tanden
-
00:00
Alarm bij Deviezencommissie over gelduitvoer via stichtingen
Gisteren
- Bedrijven zetten stap naar datagedreven toekomst
- NPS rouwt om heengaan van erevoorzitter en oud-president Venetiaan
- Politieambtenaar gewelddadig beroofd aan Gama Abajoweg
- Corruptiebestrijding vereist daadkracht
- A20: Principiële, integere en visionaire leider heengegaan
- Vlammen verwoesten hoogbouwwoning aan Baitaliweg
- ABOP betuigt medeleven met overlijden van oud-president Venetiaan
- LVV-directeur Chotkan in de cel wegens verduistering; smet op ministerie
- Ravenberg geeft gehoor aan rechterlijk vonnis in zaak Joerawan
- Voormalig president Ronald Venetiaan is niet meer
- Personeel ECD legt werk neer: bond neemt actie over
- President vraagt klimaatactie: Eerlijke financiering nodig om bossen te beschermen
- Staatsolie verstevigt internationale partnerschappen in offshoresector
- Woordenwisseling om kinderen escaleert: vrouw kapt buurvrouw en gooit hete olie
- Open brief aan de president: Wanneer de moeder feestviert terwijl kinderen honger hebben
- Suriname viert tien jaar Women in Maritime Caribbean: Focus op gelijke kansen
- Warme dag met temperatuur rond 33 °C
- Oorlog in Sudan volledig uit de hand gelopen, waarschuwt VN
- Column: Einde aan (onnodig) kabaal?
- Anti-Corruptiecommissie wordt tijdelijk ondergebracht bij Constitutioneel Hof
Eergisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen