Column: Regering voedt sociale media en mofo koranti
Waar gaat het om bij de bank? Het zal niet de Range Rover zijn, want daarin rijdt - tot vandaag nog formeel governor Robert van Trikt - al maanden rond. Antidateren van de lening is niet acceptabel. Jammer voor Ingeborg Geduld-Nijman, die bekend stond als onkreukbaar en 20 jaar haar rug recht heeft gehouden, dat ook zij hierin is meegesleept. Maar zij heeft karakter getoond door haar ontslagbrief te schrijven.
Gaat het om aankoop van het Assuriagebouw en een groot terrein in de omgeving van Blauwmeer? Is het omdat dure consultants binnengebracht zijn, of mensen van het eigen bedrijf? Of cocktailparty's vanaf dag 1, grote feesten, dure hotels huren, een zoveel gangen diner in Torarica? Of speelt er meer? Is er sprake van sjoemelen met geld bij verstrekken van dure dollars aan cambio's en opkopen van fout goud? Is er door koersverschillen schade berokkend aan de bank en daarmee de samenleving? Is er sprake van corruptie en fraude?
Of moest de governor de laan uit omdat hij bepaalde handelingen van de regering niet wilde plegen? In de ontslagbrief staat dat er "een zodanig verschil in inzichten is tussen de Regering en mijn persoon, op basis waarvan ik niet langer kan functioneren als gewenst". Dus volgens Van Trikt is er sprake van verschillende beleidsinzichten. Dus niks corruptie en dingen die het daglicht schuwen. Misschien verschil van inzichten over interventie-dollars verstrekken aan Chotelal. Want hij heeft steevast nooit de verantwoordelijkheid willen nemen over hoe Chotelal (e.a.) aan de goedkope dollars kwam. Nadat journalisten bleven aandringen, verwees hij naar de president. Vanaf toen zijn de problemen pas goed begonnen.
Dan zullen we het maar niet hebben over hoe het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een rondedans doet met de verwikkelingen bij de CBvS. Suriname was zooooo blij dat het Nederlandse OM terechtgewezen is door de Rechtbank Noord-Holland. Stephen Tsang zou zeggen 'vrijpostig!' Van Trikt claimde persoonlijk de overwinning (ook niet zo slim). Wel ook internationaal schadelijk, de crisis met de governor, terwijl het OM cassatie heeft ingesteld.
In elk geval is ervoor gekozen om de zaak van de CBvS niet binnenskamers op te lossen. Stukken liggen op straat en er is een onderzoek gaande. Bond, personeel, bankiers zijn al geïnformeerd. De Nationale Assemblee die een week lang al roept om opheldering wordt als poppenkast beschouwd. Zonder finaal resultaat krijgen anderen wel informatie, maar het volk niet. Maar van Moes moet niet meegewerkt worden aan gossip. Gelukkig zijn er media die wel informatie boven tafel halen. Als zaken zo erg zijn, moet er niet alleen intern onderzoek komen, maar moet de pg worden ingeschakeld voor een strafrechtelijk onderzoek. Het is intriest dat het zoveelste instituut de toets der kritiek niet kan doorstaan. Heel jammer voor het land. God zij met ons Suriname!
Nita Ramcharan
Vandaag
-
10:47
Crash Air India: motoren vielen direct na start uit
-
08:48
Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd
-
06:51
Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Humaniora van AdeKUS
-
04:54
Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien
-
02:56
Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend bendegeweld
-
00:57
VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD 2025
-
00:01
Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
Gisteren
- Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
- Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
- Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
- NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
- Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
- Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
- Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
- Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
- Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
- Steeds meer zon met wegtrekkende buien
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!
Eergisteren
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverheerlijking
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost
- De 6 namen NDP ministers bekend
- Politiek is een keuze, geen roeping van God
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
- Onweer en nog wat laatste regenbuien
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
- Column: Kort door de bocht
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan