A20 presenteert zich en strijdt tegen fundamenteel onrecht
“Never going back, never going back to the way it was!” wordt er uit volle borst gezongen. De bezielende energie is een weergave van de overtuiging die in de zaal heerst; dat er meer dan ooit een nieuwe politieke wind moet waaien. “Wan tra fasi de, het kan anders!” benadrukken voorzitter Steven Reyme (voorganger van Logos International) en zijn bestuursleden. Zaterdag is in de Banquet Hall van Torarica, politieke partij Alternatief 2020 (A20), denderend geproclameerd. Reyme kiest voor het dienende leiderschap van Jezus Christus.
De christelijke partij bindt de strijd aan tegen “fundamenteel onrecht". Dit is alles wat te maken heeft met wetten en regels, die niet nageleefd worden. Dingen moeten niet langer met de mantel der liefde worden bedekt, criminelen wordt op allerlei manieren de hand boven het hoofd gehouden. Ook in de 8 decemberkwestie moet er gerechtigheid komen. “Law and order komen terug,” kondigt Reyme aan. Deze zal gelden voor iedereen.
De partij wil vaderlandsliefde aanwakkeren zodat “Suriname eerst” de nieuwe gedachtegang wordt bij elke Surinamer, ook politici. De enorme leningen, de Suralco-kwestie, goud deals, de systematische vernietiging van de eigen binnenlandse productie, de schade aan het milieu, getuigen dat er geen sprake is van vaderlandsliefde wordt er geïllustreerd. Gebleken is dat de verschillende politieke systemen sinds de Srefidensi, niet in staat zijn om een populatie van 500.000 mensen te managen. Het is ook meer dan duidelijk dat van die systemen slechts kleine groepen beter werden. Het land heeft teveel natuurlijke hulpbronnen en menselijke potentie om anno 2019 nog arm te zijn, geeft de politieke organisatie aan.
Reyme en zijn bestuursleden willen het voorbeeld zijn van “dienstbaar leiderschap". Leiders, die net als Jezus Christus onbaatzuchtig zijn en bereid zijn zichzelf te offeren, voor het welzijn van het land. Naast Reyme bestaat het bestuur uit Graciella Chin A Foeng-Hardjopawiro (secretaris), Merredith Leter (penningmeester), Serena Essed (commissaris), Fadel Illes (lid) en Henk Lemmert (commissaris). Zij hebben zich elk aan het publiek gepresenteerd, en kort en bondig uitgelegd waarom ze de politiek zijn ingestapt.
Politiek is een middel en niet het doel benadrukken Reyme en zijn team. A20 wil een technisch kabinet, hierbij zal samenwerking essentieel zijn. Dit is is nodig om eindelijk een fundament te leggen voor de juiste ontwikkeling van het land en het volk. Zodat een “nationale visie” door opeenvolgende regeringen voortgezet kan worden. Een nationale visie is de afgelopen 44 jaar sinds de srefidensi, door geen enkele partij gepresenteerd. Het schijnt dat regeren verworden is tot werken naar de volgende verkiezing merkt Reyme op. A20 gaat werken naar de volgende generaties toe benadrukt hij want “er is een andere manier, wan tra fasi de".
René Gompers
Vandaag
-
22:44
Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
-
20:46
KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
-
18:48
SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
-
16:50
Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
-
14:52
Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
-
12:55
Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
-
10:57
Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
-
09:13
Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
-
08:50
Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
-
06:52
Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
-
04:54
Wisselvallig weer met regenbuien
-
02:56
Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
-
00:58
Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
-
00:00
Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Gisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’
Eergisteren
- Reactie op ‘OM wijst college van PG af'
- Diakonessenhuis breidt zorg uit met gespecialiseerde Pijnpoli
- Man bezwijkt in ziekenhuis aan steekverwondingen na vechtpartij
- Bos- en Natuur Autoriteit Suriname (BosNas) van groot belang
- China: Inbeslagname schepen door VS 'ernstige schending' internationaal recht
- Gajadien vraagt president om volledige openheid over schuldoperatie 2025–2033
- Brug Parakreek per direct dicht voor zwaar verkeer
- Olieprijzen stijgen nu VS actie tegen Venezolaanse tankers opvoert
- Wat staat Suriname in 2026 te wachten?
- Shen Long doneert kerstpakketten aan 15 sociale instellingen; president waardeert geste
- DSB zet stevig in op digitaal bankieren met nieuwe online diensten
- Weerbeeld blijft wisselvallig
- Lula: Amerikaanse interventie in Venezuela kan catastrofaal zijn
- Column: Kleine dingen, grote liefde
- Monorath: Versterking politie en criminaliteitsbestrijding blijven prioriteit