Directeur Surichange op non-actief gezet
Ajay Surjbalisingh was nog vóór hij op 1 april vorig jaar aantrad als directeur al verbonden aan het management van het bedrijf. De rvc heeft hem mondeling meegedeeld dat hij is geschorst. Uit bankkringen verneemt Starnieuws dat het slechts een kwestie van tijd is dat de aandeelhoudersvergadering het besluit neemt om de nu op non-actief gestelde directeur te ontslaan.
Aanleiding voor de schorsing zou naar verluidt de correspondentie van Surjbalisingh naar de Centrale Bank van Suriname zijn waarin hij onder andere zijn bezorgdheid uitte over de continuïteit van de bank. Starnieuws verneemt dat aandeelhouder en oprichter van de SCB, Chan Baidjnath Misier, Surjbalisingh en het bankpersoneel op de hoogte heeft gesteld van de ontwikkelingen binnen de organisatie.
De twee geschorste leden maakten ook deel uit van de Treasury Commissie en de Kredietcommissie. De rvc heeft de twee leden zaterdag ontheven van hun taken en bevoegdheden. Behalve Ratchasing zitten Nilesh Bishesar, Radjen Bihariesingh, Dayenne Peterhof en Chan Baidjnath Misier in de raad.
Starnieuws verneemt dat de monetaire autoriteiten bezig zijn met de kwestie bij de SCB NV. Er is ook intern een accountantsonderzoek geweest bij de bank. De directie heeft volgens het BDO accountantsbureau alle vragen naar tevredenheid beantwoord.
De bank die in september dit jaar 14 jaar bestaat, heeft sinds haar oprichting een gestage groei doorgemaakt. Ondanks de economische fluctuaties is het de directie van SCB steeds gelukt winsten te boeken. Toen Stanley Mathura vorig jaar na dertien jaar directeurschap vertrok, had de bank een portefeuille van meer dan US$ 100 miljoen. Mathura, die nu in de rvc van De Surinaamsche Bank zit, wil niet reageren op de ontwikkelingen bij SCB NV. Het enige dat hij kwijt wil tegenover Starnieuws is dat hij vol vertrouwen de bank in kundige handen van Surjbalisingh heeft overgedragen.
Surjbalisingh die internationaal zijn sporen heeft verdiend is de huidige secretaris van de Surinaamse Bankiersvereniging. Bij zijn aantreden vorig jaar zei hij tegen Starnieuws: “We omarmen de wet- en regelgeving, het is immers belangrijk voor het vertrouwen waar het bankwezen op gestoeld is.” Surjbalisingh om reactie gevraagd, zegt dat hij zich onthoudt van enig commentaar.
Vandaag
Gisteren
- Tijdelijke veiligheidszone rond Hoofdstembureau Paramaribo
- Hassankhan: Wie klachten heeft over verkiezingen, nodig ik uit voor een gesprek
- Ancelotti wenst opvolger Alonso succes bij Real Madrid
- Telkens teleurstelling als moeder van vernieuwing?
- Publiek kan stemdag live volgen via verkiezingsdashboard
- Amerikaanse bananengigant Chiquita ontslaat duizenden mensen
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’
- Reactie op 'Surinaams staatsleiderschap onder druk...'
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns congres
- Vakantieganger in val gelokt en beroofd
- Reactie op 'OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaalt de rekening?'
- VK tekent overeenkomst om Chagoseilanden aan Mauritius over te dragen
- Bewolking en regen houden aan
- Taxiën door de politiek: "We willen gewoon rust in ons leven"
- Rapar ziet af van live-show met president Santokhi als gast
- Hof van Justitie stelt Stichting Wan Okasi in het gelijk
- DSB keert SRD 200 miljoen dividend uit na winst van SRD 698 miljoen
Eergisteren
- Actie bij Medische Zending: personeel eist uitbetaling toegezegde middelen
- Lancering StarTV nationaal en internationaal
- Granmorgu FPSO gaat fabricagefase in
- OKB grijpt in om stemrecht van burger veilig te stellen
- 'Suriname 2050': Olie geen doel, maar hefboom voor ontwikkeling
- Brazilië hoopt binnen 28 dagen officieel vrij te zijn van vogelgriep
- Surinaams staatsleiderschap onder druk door machtsdronkenheid
- Fout in kiezersbestand: Vrouw uit Nickerie moet stemmen in Wanica
- VES bepleit 10 stappen voor zorgvernieuwing zonder extra investeringen
- Voorkeursstemmen: Wat houdt dit in?
- Volksgezondheid lanceert digitale patiëntenportal
- Meer momenten van zon vandaag
- Taxiën door de politiek: De wijze woorden van de Poppenkast
- Column: Gefocust blijven
- Nieuwe rechter Sanches ‘bijzondere aanwinst’ voor rechtspraak
- Optsu en D-TV Express dagen Santokhi en Rapar voor de rechter