DNA constateert wanprestatie van Alcoa
De onderhandelingen tussen de Staat Suriname en Alcoa zijn afgerond op 25 juli op Aruba en hebben geleid tot definitieve overeenkomst. De geheimhoudingsverplichting is ook opgeheven. Adhin deelt mee dat Alcoa in juni 2014 besloten haar activiteiten in Suriname stop te zetten. Er is een aantal besprekingen gevoerd tussen de regering en Alcoa over de afhandeling van verschillende kwesties gerelateerd aan het vertrek, zegt de vp. Suriname heeft in 2015 het Canadees bedrijf Worley Parsons aangetrokken om een technische evaluatie te maken van de productiefaciliteiten van de Paranam Raffinaderij en bijbehorende infrastructuur.
Assembleevoorzitter Jennifer Geerlings-Simons vat de discussie in DNA samen. De voorgestelde wijzigingen van de Brokopondo Overeenkomst moeten zo snel mogelijk naar het parlement komen. Over de uitspraak van de regering dat er geen sprake zou zijn van schending of overtreding door Alcoa, zegt Simons dat de overeenkomst voor een bepaalde duur is aangegaan. De Brokopondo Overeenkomst is voor 75 jaar aangegaan. Alcoa heeft de facto de overeenkomst beëindigd. "Eerdere beëindiging zonder formele toestemming van de andere partij levert wanprestatie op in zulke overeenkomsten. Wij hebben onze internationale deskundigen ook. Die zijn blijkbaar een andere mening toegedaan dan die u hebben geadviseerd," merkt Simons op, zich richtend tot de vp. Het eenzijdig stopzetten van de bauxietoperatie, het sluiten van de aluinaardefabriek, levert op basis van een overeenkomst van bepaalde duur levert wanprestatie op.
Simons vindt het belangrijk dat de regering tot het inzicht is gekomen dat dezelfde formaliteiten bij de wijziging en beëindiging van de overeenkomst moeten worden gevolgd als bij de totstandkoming ervan. Alcoa heeft de facto de overeenkomst beëindigd, maar de jure kan dit slechts in De Nationale Assemblee. Het is wel anderhalf jaar later. DNA verwacht zo vlug mogelijk de concept definitieve overeenkomst van de regering. Als de Paranam plant wordt ontmanteld, zonder dat de overeenkomst formeel is beëindigd, is er sprake van een schending van de Brokopondo Overeenkomst.
Vandaag
-
16:40
SAB NV introduceert PalmX handsanitizer
-
14:37
Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontract voor Blok 66
-
12:35
Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale regimes in Zuid-Amerika
-
10:33
Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun Parklaan
-
08:40
SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapenwedloop
-
06:39
Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot
-
04:54
Aanhoudende onweersbuien vandaag
-
02:57
Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet kiezen
-
00:59
Column: A ten doro... fu lusu den privilege
-
00:00
SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt sprong voorwaarts
Gisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 876
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts in Brazilië
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activiteit Stichting Rumas
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president Nicaragua overleden
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan Sun Parklaan
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke Surinamer
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie
- Ook regen en onweer op deze vaderdag
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX