Kanhai beëdigd als notaris; zaak loopt bij Tuchtcollege
Als de langst dienende kandidaat-notaris kwam Kanhai in aanmerking om beëdigd te worden. Volgens de wet mogen er maximaal twintig notarissen zijn voor het gehele land. Hij werd op 5 april bij resolutie door president Desi Bouterse benoemd tot notaris. De beëdiging werd ook bijgewoond door vicepresident Ashwin Adhin. Kanhai is beëdigd tot notaris op een moment waarbij een zaak tegen hem dient bij het Tuchtcollege, dat voorgezeten wordt door waarnemend Hofpresident Rasoelbaks.
Kanhai om een reactie gevraagd over de zaak die aanhangig is gemaakt tegen hem, zegt aan Starnieuws dat hij inhoudelijk niet in kan gaan hierop, aangezien de kwestie onder de hamer van de rechter is. Hij is nuchter over deze aangelegenheid. "Het kan gebeuren dat iemand niet tevreden is met een behandeling van de zaak bij de notaris. Die persoon kan dan een klacht indienen. Het ligt aan de rechter om een oordeel te vellen," benadrukt de kersverse notaris. Hij zal buigen voor het vonnis van de rechter. Volgens hem is er niet veel aan de hand.
De nieuwe notaris merkt op dat hij nu met nog meer accuratesse zijn werk zal doen, want er kunnen geen brokken worden gemaakt. De doelstellingen van het beroep en de vele verplichtingen werden hem voorgehouden door rechter Sewrattan, waarnemend procureur-generaal Carmen Rasam en Kitty Olff, voorzitter van de Vereniging van Notarissen en kandidaat-notarissen. Allen wensten Kanhai succes toe in zijn verdere loopbaan. Voor de 20e notaris is de beëdiging een belangrijke mijlpaal in zijn leven. Hij zal het ambt overnemen van wijlen Manna en gaat vanaf maandag hard aan de slag.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 898
- OM in hoger beroep tegen beslissing RC over inverzekeringstelling Torilal
- Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
- Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
- Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
- Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
- COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
- Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
- President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
- Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
- Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
- Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
- Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht
Eergisteren
- Aandacht voor de gezondheid van de man tijdens Movember**
- Medisch symposium focust op aanpak chronische nierschade
- Minister Soeropawiro: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard
- Man vuurt schoten af op echtgenote
- Een tijdloos Tibet: het verhaal van het Potala Palace
- Rovers slaan toe nabij Technische School
- Cuba kampt met golf van door muggen overgebrachte ziekten
- Hoogbejaarde vrouw worstelt met indringers in haar woning
- Regionale dialoog moet cacao-industrie nieuw leven inblazen
- Overval met geweldpleging bij auto-onderdelenzaak; twee verdachten aangehouden
- Column: Vochtige ogen
- Zonnige zaterdag, het blijft droog
- VS kondigt ‘Southern Spear’-missie aan nabij Zuid-Amerika
- Groeiende behoefte betaalbare en duurzame stroomoplossingen