Bij 125 jaar Javaanse immigratie veel aandacht voor kunst
De kunstexpositie Position 125 die op 1 augustus opent in De Hal aan de Grote Combéweg toont werk van dertien Surinaamse kunstenaars met Javaanse roots. Het is een expositie die niet het verleden, maar het heden benadrukt, die laat zien wat de kunstenaars vandaag de dag produceren en wat hun positie is als kunstenaar nu, 125 jaar nadat hun voorouders in Suriname arriveerden. Position 125 dus.
Externe curator
Om de objectiviteit en de kwaliteit van de selectie ten behoeve van de expositie te waarborgen, besloot de groep een externe curator aan te trekken. Hiermee wordt ervoor gezorgd dat de expositie niet alleen een mooie viering van een immigratie jubileum is, maar dat het als expositie van beeldende kunst op zich, ook een welverdiende en waardige plek inneemt binnen het hedendaags nationaal en internationaal kunstgebeuren. Vanwege haar ervaring en deskundigheid werd Monique Nouh-Chaia Sookdewsing van Readytex Art Gallery aangetrokken als curator.
De expositie toont werk van de beeldend kunstenaars Reinier Asmoredjo, August Bohé, Soeki Irodikromo, Sri Irodikromo, Dani Djojoatmo, Soehada Kasto, Cliff Rasidin, Ardie Setropawiro, Saridin Singoastro, Kim Sontosoemarto en René Tosari uit Suriname, en van Robert Bosari en Steven Towirjo die in Nederland wonen en werken. Schilderijen op doek in stijlen variërend van realistisch, figuratief tot abstract, maar ook keramiek en bronzen sculpturen maken allemaal deel uit van deze speciale presentatie. Naast de exposerende kunstenaars werken ook andere kunstenaars zoals John Djojo en Rudi Wagiso mee aan het festival.
Tijdens de expositie worden ’s avonds demonstraties gegeven van ‘oude’ Javaanse handvaardigheden en is Warung Seni aanwezig met authentieke Javaanse gerechten. Op 5 augustus is er een Kendang optreden van Lionel Mertosetiko.
Het programma van Kunstfestival Position 125 houdt tevens een aantal workshops in, waaronder Janur vlechten, textielbewerking, fotografie, en werken met afvalmateriaal. Ook de fotografen Ken Pardi, Hedwig de La Fuente, Donovan Mariman, Steve Gomperts en Irvin Ngariman werken mee aan de uitvoering van een workshop fotografie.
Plein Air Paramaribo
Het verdere programma van het Kunstfestival Position 125 bestaat onder andere uit een ‘En-Plein-Air' activiteit genaamd Plein Air Paramaribo. Kunstenaars van verschillende niveaus kunnen zich opgeven om op zondag 2 augustus deel te nemen aan dit openlucht schilderevenement dat gehouden wordt in het stadsgebied vanaf De Waag aan de Waterkant, rond het Fort Zeelandia, tot aan de Palmentuin. Een ieder is vrij om tijdens deze activiteit mee te genieten van de spontane schilderactie van de participerende kunstenaars. Een vakkundige jury zal de werkstukken beoordelen en in 2 categorieën, te weten amateur en professional, een winnaar kiezen.
De verschillende workshops worden gegeven aan een groep schoolkinderen tussen 10 en 12 jaar oud en worden gehouden in De Hal op 3, 4, 5 en 6 augustus van 10:00 -12:00 uur.
Positions 125 is open voor het publiek van zondag 2 augustus t/m vrijdag 7 augustus van 10:00-13:00 uur en van 18:00–21:00 uur, in De Hal aan de Grote Combéweg 45.
De schilderactiviteiten op zondag 2 augustus lopen van 9:00 – 12:00 uur. De winnaars worden om 19:00 uur bekend gemaakt in het Waaggebouw aan de Waterkant. Alle Plein Air Paramaribo werkstukken worden van 3 tot en met 5 augustus geëxposeerd op de eerste verdieping van het Waaggebouw aan de Waterkant van 18:00 -21:00 uur.
Vandaag
-
08:32
Chili: Nieuw president moet economische storm trotseren te midden van wereldwijde onrust
-
06:30
Onrust bij SZF: staf uit zorgen over terugdraaien personeelsbesluiten
-
04:42
Afwisseling van zon en buien verwacht
-
02:47
Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak
-
00:59
Column: Deskundigheid en vaderlandsliefde
-
00:00
Na groen licht president: Grassalco trekt stekker uit Guysure-activiteiten in Guyana
Gisteren
- Cubaanse artsen verlaten Guyana en regio na toenemende druk van VS
- Monorath benadrukt preventie bij schooljeugd in Meerzorg
- Man aangehouden voor ontuchtige handelingen in bijzijn van minderjarigen
- VHP: Laat rechtsstaat en rechter hun werk doen
- Bericht OM over verzoek in staat van beschuldigingstelling
- Somohardjo: Laat mij in staat van beschuldiging worden gesteld
- Adhin bevestigt: verzoek tot in staat van beschuldigingstelling oud-ministers ontvangen
- Verzoek tot in staat van beschuldigingstelling tegen oud-ministers ingediend bij DNA
- Strategisch 140%-model voor Surinaams oliebeleid
- Politiebericht over twee geweldsincidenten
- Groente-export zakt van 65 naar 15 ton per maand: sector vraagt actie
- Schutter vuurt vanuit auto: man raakt gewond
- Gewapende overval op goudzoekers
- SRD 117 miljoen overgemaakt voor toelagen ziekenhuispersoneel
- Afwisselend weer met zon en enkele buien
- Iran zet in op uithoudingsvermogen en energieverstoring in strijd tegen VS en Israël
- Column: President Jennifer Simons wordt flink beproefd
- Schorsing SBB-directeur leidt tot juridische strijd; Ravenberg gaat dinsdag toch aan het werk
Eergisteren
- Nieuwe directeur MI-GLIS, Belfor-Amoida legt nadruk op betrouwbare grondinformatie
- Onnodige 'hype' rond aansprakelijkheid directeuren en toezichthouders overheidsbedrijven
- Tragisch arbeidsongeval eist leven van 19-jarige
- China: Diplomatieke samenwerking en vrede als antwoord op wereldwijde uitdagingen
- AZP viert 60 jaar zorg: regering investeert SRD 60 miljoen in modernisering
- Onze kinderen verdrinken in het nieuwe onderwijssysteem
- Olieprijs schiet boven US$ 119 door oorlog in het Midden-Oosten
- CBvS verwerkt activiteiten buitenlandse oliemaatschappijen in economische statistieken
- Masker VMS gevallen
- Vrouwen hebben 36% minder economische rechten dan mannen
- Afwisseling van zon en buien in het binnenland en langs de kust
- Iran benoemt Khamenei’s hardline zoon Mojtaba als nieuwe Opperste leider
- Column: De lente die niet wijkt
- Directeur SBB krijgt ontslag aangezegd en kondigt juridisch verweer aan