Mega-suikerrietproject in South Drain
Er is vanaf 2010 gewerkt aan dit project, zegt minister Soeresh Algoe van Landbouw, Veeteelt en Visserij. Hij was als getuige aanwezig bij de ondertekening van de samenwerking tussen de twee bedrijven gisteravond in Lucky Twins. Het gaat om een landbouwproject en daarom ben ik hier, legt hij zijn aanwezigheid uit. Hij voegt eraan toe dat diverse bedrijven zich hadden aangediend voor de uitvoering van dit project. Na analyse en onderzoek is de keuze gevallen op China Mechanical & Electronic Engineering Tendering Co. Ltd. Er zijn onder andere ook milieu-eisen gesteld. Veel landen gaan ertoe over om bio-energie te produceren en moeten wij de mogelijkheden daartoe ook in overweging nemen, stelt Algoe. Bij de productie van suiker komt er veel afval vrij dat zich goed leent voor de opwekking van energie.
Voor Suriname betekent dit project werkgelegenheid, inkomsten uit de export en leveren Surinaamse bedrijven de inputs. De investering van US$ 50 miljoen komt volledig van de samenwerkende bedrijven, evenals de benodigde technologie. De staat is ingekomen met het areaal dat ligt ten zuiden van South Drain en wordt begrensd door het MCP kanaal en de Corantijnrivier.
Roy Kong Yong Foek, directeur van Green Energy Suriname, zegt dat zijn Chinese counterpart veel ervaring heeft in de landbouw. De suiker die geproduceerd zal worden, is bedoeld voor de export. Yuhang Liang, directeur van China Mechanical & Electronic Engineering Tendering Co. Ltd, is zeer te spreken over de ondersteuning door minister Algoe. Hij zegt heel veel vertrouwen te hebben in het project, vooral omdat de bewindsman expertise uit Cuba heeft toegezegd.
Vanaf de schoonmaak van het terrein te South Drain zal het afval al worden gebruikt, zegt minister Algoe. Hij legt uit dat de powerplant eerst wordt neergezet en daarna de verschillende variƫteiten zullen worden uitgezet. Het project vangt tussen september en oktober aan. De bedoeling is om in maart te beginnen met de aanplant.
Vandaag
-
08:51
Hoe Trumps droom om verrijkt uranium uit Iran te grijpen kan eindigen in een ramp
-
06:46
Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
-
04:55
Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
-
02:57
Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
-
00:59
Column: Herstel begint met liefde en vergeving
-
00:00
Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan
Gisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Eergisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname