VSB: Overheidsbeleid 2013 miste samenhang
De bedrijven organisatie constateert uit nationale en internationale data dat Suriname wat betreft het zakendoen geen noemenswaardige stappen vooruit heeft gemaakt. Hoewel het land beter scoorde op de internationale index, wat betreft de macro-economische situatie, vindt de VSB dat, dat geen alles bepalende factor is bij het zakendoen. Volgens de index zijn er nog twaalf pijlers of maatstaven waaraan Suriname niet heeft voldaan. Het land staat dan ook genoteerd op de 161ste plaats van de index waarop 189 zijn opgenomen.
De meest belangrijke problematische factoren voor zakendoen in Suriname zijn dan ook een inefficiënte overheidsbureaucratie, corruptie, toegang tot financiering, onvoldoende beroepsopgeleide bevolking en een slechte arbeidsethiek bij de nationale beroepsbevolking.
Onderzoek gunning
Reeds in ‘Terugblik 2012’ en het Jaarverslag 2012 liet de VSB een waarschuwend geluid horen over de gang van zaken bij overheidsaanbestedingen. “Een ander zorgpunt voor een gezonde ontwikkeling van de private sector is het gebrek aan transparantie bij de overheid die onder meer tot uiting komt door onderhandse- en willekeurige aanbestedingen. In de loop van 2013 werden door verschillende bedrijven bij de VSB melding gedaan van naar hun mening onzorgvuldig handelen bij overheidsaanbestedingen.
In november maakte Surishopping publiekelijk feiten kenbaar van vermeende onregelmatigheden bij de gunning na een openbare aanbesteding voor het leveren van goederen voor het Korps Brandweer. “Naar onze mening dienen zowel een strafrechtelijk onderzoek door het Openbaar Ministerie, als een administratief-procedureel onderzoek te worden opgestart. Het is zeer teleurstellend dat de regering nog steeds nalaat om de vermoedelijke benadeling van de Staat door conspiratie te doen onderzoeken”, zegt VSB-voorzitter Ferdinand Welzijn.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting groepscommandanten klaar voor inzet binnen Nationaal Leger
- Vrouw kapt 15-jarig meisje met houwer tijdens familieruzie
- Suriname schittert tijdens North ISH Open 2025 IPSC Level 3
- Bewoner neergeschoten bij gewelddadige woningoverval Plamuurmesstraat
- Jamaica in hoogste staat van paraatheid, doden al in Haïti
- Bouva: Staatsbezoek koning moet leiden tot tastbare economische resultaten
- De natie is geen etnische groep, maar een collectief gevoel van verbondenheid
- Nieuwe sport- en educatiehub voor jongeren in Reeberg geopend
- Joerawan blij met vonnis SBB-zaak; Ravenberg kondigt hoger beroep aan
- Zon dominant in grote delen van het land
- Venezuela veroordeelt ‘militaire provocatie’ door CIA en Trinidad; waarschuwing voor escalatie
- Column: Harmonie en verbondenheid in een wereld vol tegenspoed
- Overheid zet meer zwaar materieel in vuilnisbrand Charlesburg
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 895
- Grote belangstelling voor Chinese automerken op DSB Bigi Yari Autobeurs
- Militair aangehouden bij poging om drugs cel in te smokkelen
- Categorie 4 orkaan Melissa: Jamaica bereidt zich voor op ramp
- Politiebericht over man overlijdt na zware mishandeling
- Antony Loswijk meldt zich bij politie in zaak drive-by shooting Emielaan
- Pride Walk: Je hoeft ons niet te accepteren, maar respecteer ons wel
- Caribische bisschoppen waarschuwen voor militaire spanningen in de regio
- Hoe verder in de rechtszaak Hoefdraad?
- Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
- Warme zondag en overwegend droog
- VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
- Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
- ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid