Hindori: Afstoten aandelen Landbouwbank juiste beslissing
Voor wat betreft de Hakrinbank stelt de directeur tegenover Starnieuws dat dit precies is wat de leiding van de bank in haar strategisch plan heeft aangegeven. De directie en raad van commissarissen bij de bank zullen ook in het traject worden opgenomen om de bankaandelen op de lokale beurs te brengen. Hindori is ook voorzitter van de Surinaamse Bankiers Vereniging.
Weloverwogen
Volgens Hindori is dit voornemen totaal niet uit de lucht komen vallen. “Al vanaf 1999 zijn we met de aandeelhouders bezig te kijken naar wat de toekomst van de bank moet worden. We zijn toen met een fusieplan gekomen voor de Landbouwbank, de Hakrinbank, de Postspaarbank, en de Nationale Ontwikkelingsbank. Een andere optie was afstoten. We zijn nu jaren verder en is er veel gebeurd", legt ze uit.
Op 21 februari is met het ministerie van Financiën een seminar gehouden, waar is gesproken is over de positie van staatsbedrijven, waaronder ook banken. "We zijn ook bezig geweest in de afgelopen jaren over wat de beste strategische keuze zou moeten zijn”, deelt Hindori mee.
De directeur zegt dat de omstandigheden van 41 jaar terug, toen de bank werd opgericht niet meer hetzelfde zijn. Echter kan de bank nog altijd een belangrijke rol vervullen voor de agrarisch sector, wat ook het doel is geweest bij de oprichting.
Efficiënter opereren
“Er is dan ook een strategisch plan ontwikkeld. Zelfstandig kunnen we nog 41 jaar blijven bestaan maar met snelle partnerschappen en investeerders zal het altijd sneller en efficiënter gaan. Er komt dan zeker een betere kostenbeheersing en kunnen investeringen die gedaan moeten worden nu wel worden gepleegd. Zeker als het gaat om personeel, ICT, beveiliging en andere noodzakelijke investeringen. Het kost allemaal geld”, zegt Hindori. Volgens haar zal het afstoten van de aandelen geen invloed hebben op de belangen van de cliënt, terwijl ook de positie van de werknemers wordt veiliggesteld. “Daarom wordt ook de vakbeweging erbij betrokken”.
De Landbouwbank-directeur zegt dat bij de discussie rond de staatsbanken, ook is gekeken naar de geaardheid. “Nu hebben we negen banken die allemaal dezelfde vaste structuur hebben. Waarom moeten we dan bij de staatsbanken elkaar dupliceren in plaats van integreren; je bespaart en zo bereikt veel meer. Het proces om de aandelen af te stoten zal uiteindelijk door een speciale commissie worden uitgevoerd. Hindori zegt dat nu de Landbouwbank als eerste in de rij van staatsbanken wordt genoemd om aandelen af te stoten, als een compliment gezien moet worden. Om dat te doen moet die bank wel zaken op orde hebben”, zegt zij.
Wilfred Leeuwin
Vandaag
-
20:41
PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
-
18:40
ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
-
16:42
Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
-
14:44
Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
-
12:46
Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
-
10:48
In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
-
08:51
Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
-
06:53
Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
-
04:55
Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
-
02:57
Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
-
01:26
Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
-
00:59
Column: Collectieve schuld
-
00:01
Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Gisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname
Eergisteren
- Reactie op vervolging politieke ambtsdragers
- Sri Sri Ravi Shankar: 'Santokhi heeft Suriname met oprecht hart gediend'
- Chan Santokhi: een leven in dienst van gerechtigheid
- Verdachten in Vaco-brandstichtingszaak in hoger beroep
- Santokhi, de gedreven en ambitieuze politieke leider
- DOE herdenkt Santokhi en roept op tot bezinning in samenleving
- Guyanese ambassadeur ontboden door minister Bouva
- Herinneringen aan Santokhi: Toewijding aan democratie en regionale samenwerking
- NPS eert Santokhi als toegewijde leider en bouwmeester van Surinames democratie
- VHP-Nederland prijst Santokhi als bruggenbouwer en toegewijd leider
- Wisselvallig weer met kans op buien in de middaguren
- 'Gevaarlijke escalatie': Wereld veroordeelt Israëlische doodstrafwet voor Palestijnen
- Column: De les van een onverwacht afscheid
- E-biker komt om bij fatale aanrijding
- Chandrikapersad Santokhi: Van 'The Sheriff' tot Staatsman