SLM-route Cayenne versterkt relatie met Frankrijk
Op de luchthaven van de buren werd een receptie gehouden om de inaugurele vlucht te vieren. Terwijl een lijvig programma met speeches werd afgewerkt, vervolgde de SLM-kist de route naar Belem, Brazilië.
Wederzijds voordeel
Van beide zijden werd benadrukt dat met de lijndienst Paramaribo-Cayenne-Belem voor Suriname en Frans-Guyana een win-win situatie is geschapen. Clyde Cairo, vicepresident Commercial Affairs zegt dat er jaarlijks 40.000 mensen op en neer gaan tussen de beide landen.
"Een groot deel daarvan gaan we middels deze vluchten accommoderen omdat het sneller, veiliger en relatief goedkoper is. Over de weg duurt de reis zeven uren, met een veerverbinding ertussen en komen er onveilige situaties bij kijken. Met een vlucht van 35 minuten hebben we de dienstverlening enorm verbeterd. "Een 'one-way' ticket kost euro 70. Hierop komen er nog belastingen bij die kunnen oplopen tot euro 100.
Luchtvaart overeenkomst
Op het programma stond ook een 'sight seeing' trip van Rochambeau naar Cayenne. Ook werd een beleefdheidsbezoek gebracht aan de prefect van Frans-Guyana. Bij de overhandiging van cadeaus maakte minister Falisie Pinas van Transport, Communicatie en Toerisme aan de prefect zijn visie kenbaar dat "het niet blijft bij een 'permit' om de route te onderhouden maar dat er gauw overgegaan wordt tot een daadwerkelijke luchtvaartovereenkomst tussen Suriname en Frans-Guyana". De route werd eerder van 1992 tot 2004 onderhouden toen de SLM het veld moest ruimen voor Air Caraibes, een Frans vliegmaatschappij, die het alleenrecht had. De 'permit' is gegeven voor enkele maanden.
Algemeen directeur van de SLM, Ewald Henshuys, zegt dat er al verzocht is om de periode te verlengen in afwachting op de luchtvaartonderhandelingen tussen Suriname en Frankrijk.
Met de toevoeging van Cayenne zijn nu alle buurlanden - Guyana, Frans-Guyana en Brazilië - opgenomen in het regionale vliegschema van de SLM. Pinas zegt dat het niet zal blijven bij het ontsluiten van de buurlanden: "We zijn bezig onderhandelingen te voeren met de leden van Unasur. Het beleid is er op gericht het hele continent te ontsluiten. De 'national carrier' wil de komende tijd de vleugels uitslaan naar Macapa, Fortaleza en Toronto.
René Gompers
Vandaag
-
06:52
Onderwijsvernieuwing vraagt meer dan nieuwe plannen alleen
-
04:54
Warm en benauwd weer; later kans op enkele regenbuien
-
02:56
Filipijnen: Race tegen de klok om overlevenden te vinden na krachtige aardbeving
-
00:58
Koopkracht nog niet hersteld ondanks lagere inflatie
-
00:00
Bijna 600 ontwikkelingsprojecten geregistreerd; uitvoering blijft een probleem
Gisteren
- Ministers zijn geen uitvoerders en dat is precies hoe het hoort!
- Suriname en Caribisch rampenagentschap versterken samenwerking tegen klimaatrisico’s
- Derde helft WK 2026: Wie zijn de beste sterren om in de gaten te houden?
- Van liefdadigheid naar naleving kinderrechten: rights-based approach versus needs-based approach
- Misiekaba zet in Genève in op arbeidsbescherming, sociale dialoog en eerlijke digitalisering
- Breed draagvlak voor investering in onderwijs en menselijk kapitaal
- VS plaatst Chinese techreuzen Alibaba, BYD en Baidu op zwarte lijst
- Geld overmaken tussen banken voortaan sneller door modernisering betalingssysteem
- Vrouw ernstig gewond bij woningbrand aan Ramgoelamweg
- EBS zet juridische strijd tegen vakbondsleider Hellings voort met hoger beroep
- Nat en benauwd: kans op regen- en onweersbuien
- VES betwist begrotingstekort van 5,1%: Werkelijk tekort is 7,7% van BBP
- Column: Terwijl iedereen wil scoren
- Kabinet President krijgt begroting van ruim SRD 1,2 miljard
Eergisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat