Contract OW-Ballast Nedam nog niet boven water
Aan het begin van de begrotingsbehandeling maandag, vroeg Asiskumar Gajadien namens de Nieuw Front-fractie naar het contract. Assembleevoorzitter Jennifer Geerlings-Simons vroeg vicepresident Robert Ameerali om het contract te sturen naar het parlement. Gedurende de hele vergadering werden indringende vragen gesteld over OW.
Malversaties
De oppositie vermoedt dat er bij OW sprake is van financiële malversaties. Niet alleen de kwestie van de brug, maar ook andere uitgaven, aanschaf en verkoop van voertuigen en materieel werden in twijfel getrokken. Minister Ramon Abrahams zal bij de beantwoording van vragen onder andere moeten rechtvaardigen waarom er verschillende tarieven gelden bij de huur van materieel bij derden. Radjkoemar Randjietsingh (fractieleider Nieuw Front), de VHP’ers Gajadien, Mahinder Jogi en Ronald Venetiaan (Nieuw Front/NPS) stelden zaken op OW aan de kaak.
Volgens het Nieuw Front zijn de wantoestanden op het ministerie zo erg dat Abrahams daar consequenties aan moet verbinden. Randjietsingh merkte op dat in de begroting van dit ministerie er sprake is van grote verspilling. Jogi onthulde dat de minister alweer een auto voor zichzelf heeft gekocht. In augustus heeft Abrahams een auto voor US$ 90.000 gekocht. "Dit is zijn derde auto in een jaar tijd", aldus Jogi.
Andere zaken die volgens de oppositie onduidelijk zijn, zijn onder andere het aantal huizen dat dit ministerie gaat bouwen, hoe de woningen gefinancierd gaan worden, waar de gelden vandaan moeten komen en hoe de aflossing zal plaatsvinden. In het Ontwikkelingsplan, de begroting en de mondelinge uitleg van de regering worden steeds andere getallen en bedragen genoemd. Randjietsingh noemt een lijst van projecten die op de begroting van OW zijn gebracht, maar die ook te zien zijn op andere ministeries.
Poot uitgedraaid
Venetiaan zei dat niet moet worden toegestaan dat het volk een poot wordt uitgedraaid. Nu het contract in deze kwestie maar niet boven water komt, stelde Venetiaan diverse vragen aan de regering.
- Is het juist, dat in het betreffende contract inderdaad een clausule is opgenomen, welke de mogelijkheid opent voor een schadeclaim door Ballast Nedam ingeval de Surinaamse overheid het contract in kwestie zou opzeggen.
- Is het juist dat het in het contract gaat om een bedrag van maximaal euro 600.000?.
- Is het juist dat dit bedrag reeds als ongerechtvaardigd hoog beschouwd moet worden?
- Kan de regering uitleggen hoe het komt, dat desondanks minister Abrahams, de raad van minister, vicepresident Ameerali en president Bouterse, allen een bedrag van meer dan euro 3,5 miljoen, hebben kunnen goedkeuren. Dat is ongeveer zes maal het reeds veel te hoge maximum claimbedrag.
Vandaag
-
06:32
Geweld laait weer op in Haïti; minstens 30 doden te midden van verkiezingsvoorbereidingen
-
04:35
Afwisseling van zon, bewolking en enkele lokale buien
-
02:37
Politieagent aangehouden met marihuana bij controlepost Burnside
-
00:59
Column: De rechtsstaat kan niet met reces
-
00:00
Parmessar: Behandeling wetswijziging rechterlijke macht vóór reces lijkt moeilijk haalbaar
Gisteren
- Pokie wil in 2027 af van achterstanden sociale uitkeringen
- VSB: Onderwijsbeleid moet aansluiten op arbeidsmarkt, niet op politiek
- Ruim twee ton cyanide onderschept bij Burnside
- SGCC wil structurele oplossing voor uitval Canawaima-veerverbinding
- Offshore-olie en ‘oliedomheid’: Suriname op pad naar schijnwelvaart (2)
- Frankrijk opent historische eerste traditionele Hindu-tempel in Parijs
- Suriname en Filipijnen willen economische banden versterken
- VES: Miljoenen voor het AZP, maar waar blijft de gezondheidswinst?
- Nieuw gerechtsgebouw Nickerie wordt vandaag opgeleverd; zittingen vanaf oktober
- Warm en drukkend met kans op felle buien en onweer
- China stelt lancering Chang’e-7-maanmissie uit, jacht op waterijs op pauze
- 61-jarige man omgekomen na ongeval met tractor
- Column: Niet alleen opleiden, maar ook vasthouden
- Verkeersveiligheidsplan vraagt minimaal USD 414.500 tot 2030
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 938
- Een mooi tapijt, met gaten en gerafelde randen
- Verdachte aangehouden na schietincident bij school in La Vigilantia
- USD 3,1 miljoen van totaal USD 85 miljoen uitbetaald voor projecten
- Waarom de AML-Taskforce juist nu noodzakelijk is
- Parmessar wil hard optreden tegen bouwwerken op bermen
- Gewapende rovers maken USD 29.000 buit in Houttuin
- Man gewond bij beschieting op weg naar West-Suriname
- Regering neemt studiekosten pedagogische opleidingen deels over
- Gevonden voertuig bevestigd als auto van Leysner
- Aantal verkeersdoden en zwaargewonden met helft terugdringen
- Woning afgebrand aan Madan Jagnarainweg
- Suriname viert leven Borger Breeveld met herdenking en ‘Wan Pipel’
- Onderwijs kampt met tekort aan lokalen en leerkrachten bij voorbereiding nieuw schooljaar
- Warm weer met verspreide buien
- Guyana’s Rodrigues Birkett leidt informele stemming in race om volgende VN-leider
- Nieuwe cryptowet onderdeel strijd tegen witwassen en blacklisting
- SLM heeft totale schuldpositie nu in beeld; president-commissaris Telting diende geen ontslag in