Pokie: Brunswijk mag naar de procureur-generaal
Pokie en NPS voorzitter Gregory Rusland zijn tijdens een persconferentie vrijdag in Grun Dyari, ingegaan op de aantijgingen van Brunswijk. De vp is vóór de aanvang van de ministerraadsvergadering woensdag tegenover journalisten uitgevaren over Pokie. Ze zou ondanks harde afspraken toch gronden hebben uitgegeven vanaf Atjoni tot naar de Marowijnerivier. Hij zou ook dossiers thuis hebben liggen om zijn aantijgingen te kunnen onderbouwen en die hij naar de procureur-generaal kan brengen "als ze dat wil." Eerder heeft hij dat niet gedaan omdat Pokie een vrouw is.
Pokie benadrukt dat zij niets heeft uitgegeven maar aan de hand van wet en regelgeving groen licht heeft gegeven voor verlenging. Ze legt uit: "De concessiehouder komt op grond van artikel 28 lid 1 in aanmerking van de wet Bosbeheer, het recht toe van verlenging van het concessierecht. De beschikkingen gaan naar Glis voor inschrijving in het openbaar register. Glis had enkele opmerkingen volgens de Gliswet artikel 18. Er moesten enkele zaken rechtgetrokken worden. Het waren meer administratieve fouten. Ze hadden niks te maken met aanvraagprocedures, hadden niks te maken met fouten waarbij de concessierechten niet uitgegeven mogen worden." Het zou volgens Glis gaan om typefouten, bedrag overschrijvingszegelkosten, te kleine lettertypes.
"Ik hoor de vicepresident praten over 300.000 hectare…oh, het laat me lachen," merkt Pokie op. "Het zou goed zijn als de president nader zou uitleggen over die 300.000 hectare. Ik heb geen informatie daarover. In de wet Bosbeheer is het niet duidelijk hoeveel hectaren een minister mag uitgeven. Maar het is gebruikelijk dat we niet boven 50.000 gaan. Als het meer is gaan we naar het parlement. Maar er is daarover ook geen duidelijkheid bij de wet. Misschien heeft de vp zich vergist met de telling van zijn eigen concessie. Er is dus werk om te onderzoeken over hoeveel hectare bepaalde figuren beschikken."
Brunswijk deelde mee dat het onderzoek van de presidentiële commissie zou hebben uitgewezen dat Pokie strafbare handelingen zou hebben gepleegd. Pokie: "ik heb nooit een verslag gehad van een of ander resultaat of onderzoeksrapport. Tot op dit moment is het niet bekend. Niet bij mij en niet bij de samenleving. Verder…als een concessie niet conform de wettelijke procedures is uitgegeven…wat weerhoudt de president om zaken die niet conform wettelijk regels zijn goedgekeurd, terug te draaien. We hebben toch vele zaken meegemaakt die de president heeft laten terugdraaien. Die wet ligt daar, Bosbeheer, Houtwet: niets weerhoudt de president om zaken terug te draaien."
Vandaag
-
08:51
Bijna 50 jaar onafhankelijkheid - Tijd voor een ander Suriname
-
06:53
Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in Djanka Kondre
-
04:55
Overwegend regenachtig op deze maandag
-
02:57
Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid
-
00:59
Column: Het feestje van de bontgekleurde democratie
-
00:00
Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stellen
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 874
- Doden bij bootongeluk in Albina
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en ontwikkeling
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerking
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoor
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelname
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlogsmisdaden
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe coalitie
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval
- Coalitie tegen continuïteit
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter belang
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv's
- 'Koek' verdeeld in zes delen; wachten op goedkeuring achterban
Eergisteren
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces
- President bezig de democratie te ondermijnen
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondzekerheid
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie
- Zonder spiegel geen toekomst
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in India
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming