Staatsolie en partners Blok 52 gaan voor haalbaarheid gasproductie
Petronas heeft in 2020 een gasvondst gedaan in Blok 52 in het Surinaams zeegebied. Het ging om een kleine hoeveelheid die eerst als commercieel niet aantrekkelijk werd gezien om te ontwikkelen tot een productieveld. De ontwikkeling van een offshore-gasveld is technisch en economisch uitdagender en complexer dan een offshore-olieveld. Toch hebben Staatsolie en Petronas de afgelopen jaren intensief met elkaar gesproken om de Sloanea-1-gasvondst verder te verkennen. Deze gesprekken hebben geleid tot de LoA.
In deze overeenkomst zijn in grote lijnen de afspraken, principes en voorwaarden vastgelegd om de ontwikkeling van een commercieel gasveld in Blok 52 verder te onderzoeken en haalbaar te maken. Een belangrijk onderdeel van de haalbaarheid is de garantie voor een belastingvrije periode van tien jaren vanaf de start van de productie. Dit is met goedkeuring van de regering ook vastgelegd in de LoA. In de wereld is belastingvrijstelling voor investeringen in offshore-gasprojecten niet ongebruikelijk en is dit besluit gericht op het economische haalbaar maken van het project.
De LoA dient als basis voor de verdere onderhandelingen voor een aanvulling, een zogeheten 'Gas Addendum', op het productiedelingscontract (Production Sharing Contract, PSC) voor Blok 52 dat in april 2013 is getekend. In het PSC staan er gedetailleerde bepalingen voor de ontwikkeling van een olievondst tot een productieveld. In het geval van een gasvondst schrijft het PSC voor dat partijen dan zullen moeten onderhandelen over een 'Gas Addendum'.
In deze aanvulling op het productiedelingscontract zullen de procedures en voorwaarden vastgelegd worden waarmee de Blok 52-partners Petronas en ExxonMobil de gasvondst kunnen beoordelen en mogelijk daarna ontwikkelen en produceren. Doordat de onderhandelingen voor het Gas Addendum bijkans een jaar kunnen duren, worden de afspraken die tot nu in de onderhandelingen zijn gemaakt, vastgelegd in het LoA.
Vandaag
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiƫle steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost