Ramdin en CCK bespreken Samoa overeenkomst
Het Comité Christelijke Kerken (CCK) heeft uitleg gekregen van minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking over de inhoud van het Samoa-overeenkomst tussen de Europese Unie en de ex-kolonién (ACP-landen). Diverse religieuze organisaties hebben hun bezwaren kenbaar gemaakt aan de regering.
Het CCK werd vertegenwoordigd door bisschop Karel Choennie van de Rooms-Katholieke kerk en CCK-voorzitter dominee Runaldo Gallant. Zij hebben hun bezwaren tegen de Samoa overeenkomst toegelicht. Dit betreft onder andere de perceptie dat Europese sociale waarden en normen worden opgelegd aan de ontwikkelingslanden.
Minister Ramdin gaf hierbij aan dat de overeenkomst tot stand is gekomen na jarenlange onderhandelingen, waarbij de reeds internationaal geadopteerde teksten in bestaande internationale overeenkomsten als leidraad werden gebruikt. Tevens benadrukte de minister dat de overeenkomst in de kern geen mensenrechtenverdrag is, maar een partnerschapsovereenkomst met een breed scala aan samenwerkingsgebieden. Deze samenwerkingsgebieden zijn onder andere milieu, klimaat, ontwikkeling, investeringen, handel en veiligheid.
Voorts gaf Ramdin mee dat Suriname, als soevereine staat, bij de uitvoering zelf invulling zal geven aan de overeenkomst, gebaseerd op eigen inzichten en culturele normen en waarden. Het ministerie meldt dat afgesproken is de consultaties met alle belangengroepen voort te zetten.
Vandaag
Gisteren
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – 3 onderministers ook van de partij
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving
- Bromfietser overlijdt twaalf dagen na aanrijding
- Reactie op Fares I. Naipal: Een poging tot geschiedvervalsing
- Bedrijven klaargestoomd voor exporteisen tijdens EU Standards & Certification Workshop
- Jabini: Nieuwe minister hoeft alleen nog maar te scoren
- Het gevaar van WhatsApp
- IMF-baas feliciteert Simons en bevestigt samenwerking met Suriname
- Inbraak loopt fataal af: Inbreker neergeschoten aan Julianaweg
- Collegiaal bestuur onder president Simons
- Al vroeg onweersbuien op deze maandagmorgen
- Oud-president Nigeria, Muhammadu Buhari, overleden
- Column: Mi lobi Sranan? Bewijs het!
- Rusland: NPS-besluiten zijn democratisch genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 880
- Alertheid geboden bij wat je schrijft of zegt
- Gewapende overval op supermarkt in Uitvlugt
- EU stelt tegenmaatregelen VS-tarieven uit
- Gewapende overval op goudkamp in Nassaugebied: 300 gram ruw goud gestolen
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesloten
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder president Simons
- Dansen met olifanten
- Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sector
- Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer
- Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route
- 5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Olympiade
- Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister Noersalim