'Owru Cul' krijgt modern sportcomplex
Het ‘Owru Cul’-project is donderdag gepresenteerd aan het ministerie van Openbare Werken (OW). Het ‘income generation program’ van de Wereldvoetbalbond Fifa houdt in dat voetbalbonden (lidlanden) een toewijzing krijgen om een voetbalinfrastructuur te realiseren waarmee de voetbalbond geld kan verdienen. “De inkomsten moeten daarna direct worden gebruikt om te investeren in nieuwe projecten en verdere uitbouw van het voetbal in Suriname” legt Fifia-consultant Pieter van Gent uit. “Het is de bedoeling om het voetbal in Suriname binnen vijf jaar tenminste twee niveaus omhoog te tillen.
In oktober wordt het officiële startsein voor dit project gegeven. Het project moet binnen zes maanden zijn opgeleverd. Overeenkomsten met de contractor worden met de Fifa afgesloten, waardoor het geld direct onder beheer van de Wereldvoetbalbond blijft. De SVB moet steeds een kwartaal rapportage doen over de financiën.
Zelf verdienen
Voor de SVB zijn er voor de komende jaren drie belangrijke speerpunten uiteengezet. In fase 1 staat de ontwikkeling van 'Owru Cul' op schema. Daarna wordt er een sportwinkel toegevoegd in het kantoor van de SVB en als sluitstuk zal het Andre Kamperveen Stadion worden opnieuw ontwikkeld. “Het duurde niet lang voordat wij als bestuur begrepen dat we zelf moesten verdienen. Afhankelijkheid van sponsoren en de Fifa is namelijk niet het antwoord,” zegt SVB-voorzitter John Krishnadath.
“Het ministerie van OW levert vanuit zijn taakstelling een wezenlijke bijdrage aan voorzieningen die bestemd zijn voor het algemeen belang. Daar worden voorzieningen voor het beoefenen van sport ook toegerekend,” zegt OW-minister Rabin Parmessar. Hij vindt het een prijzenswaardig initiatief, dat ondersteunende randvoorwaarden schept binnen het sociaal beleid van de overheid. “Sporten heeft een positieve impact op zowel het lichamelijk als geestelijk welzijn van de mens. Wij zijn verheugd dat de SVB een schenking van een half miljoen dollar heeft mogen ontvangen van de Fifa voor een gemeenschapsproject bij de zogeheten Owru Cul.”
Het ministerie ondersteunt bij de voorbereiding en uitvoering van het project. De samenwerkingsovereenkomst die donderdag is getekend voor het project tussen SVB en OW vormt de basis voor de technische samenwerkingsrelatie tussen beide partijen.
Raoul Lith
Vandaag
-
14:08
Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
-
12:06
Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
-
10:23
CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
-
09:38
Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
-
07:31
Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
-
06:52
IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
-
04:54
Warme en vochtige zaterdag voorspeld
-
02:56
VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
-
00:58
Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
-
00:00
CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Gisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’
Eergisteren
- Cementpartnerschap Argos–Kersten bereikt 15-jarig jubileum
- Jongeren weg van sociale media: Meta verwijdert massaal accounts van kinderen onder 16 jaar
- Technisch Onderwijs: Ruggengraat van Surinames Toekomst – Tijd voor Echte Actie
- President: Onderwijs speerpunt nationale ontwikkeling; grote conferentie gepland in maart
- Vrouw aangehouden met drugs verstopt in brood voor arrestant
- Dodelijke klap tegen EBS-mast: bestuurder sterft ter plekke
- Verdachte na bijna drie jaar opgepakt voor ongeregeldheden tijdens protest van 17 februari 2023
- Simons: Alleen onafhankelijke rechter kan oordeel vellen over Nederlandse AOW-uitkering
- Drie arrestanten ontsnapt uit cellenhuis Meerzorg
- Geen akkoord na vredesgesprek: oorlog in Oekraïne blijft voortduren
- Overwegend zonnig weer vandaag
- Visumprocedure moet menselijker, ticketprijzen moeten omlaag
- Column: Reorganisatie damesvoetbal
- OM: Dagvaardingen tegen politiefunctionarissen ingetrokken na terugbetaling ruim SRD 1 miljoen