Doekhie moet via media sorry zeggen aan Jogi
Doekhie zei in het televisieprogramma dat Jogi zijn naam heeft vervalst om de staat op te lichten. Hij heeft speeltuinen, schoolterreinen onder valse voorwendselen gestolen. "Iemand die geiten steelt, is geen probleem. Het kan kleptomanie zijn. Wanneer je een geit steelt en eet, dan mag het. Maar wanneer je dat beest eerst hebt misbruikt, dan begin je het verstand van de geit ook te krijgen", aldus Doekhie.
Naam gezuiverd
Jogi die zich ernstig heeft gestoord aan deze uitspraken, stapte naar de kortgedingrechter. Aan Starnieuws zegt Jogi dat de beledigende uitspraken niet alleen hem, maar ook zijn gezin en met name zijn studerende zoon hebben achtervolgd. "Ik ben nu blij dat het recht heeft gezegevierd. Er is vrijheid van meningsuiting maar met beperkingen. Wie over de schreef gaat, moet voor de consequenties instaan", zegt hij.
Doekhie moet een week na ontvangst van het vonnis twee keer op SBS-televisie waar hij zelf in beeld komt een tekst oplezen die Irwin Kanhai, de advocaat van Jogi heeft opgesteld. De tekst moet daarnaast op de voorpagina verschijnen van de dagbladen Times of Suriname en de Ware Tijd. Doet Doekhie dit niet, dan moet hij een dwangsom betalen aan Jogi van SRD 100.000.
Niet verloren
Doekhie vindt dat de rechter niet in zijn nadeel heeft beslist, maar wel in het nadeel van Jogi. "Rectificatie was niet zijn inzet, maar Jogi wilde via de rechter bewerkstelligen dat ik hem SRD 150.000 moest betalen, omdat ik de uitspraken heb gedaan. Rectificeren en verontschuldigingen aanbieden doe ik elke dag dus ben ik dat gewend en neemt het niets van mij weg", zegt Doekhie aan Starnieuws.
Hij blijft er bij dat de geit gestolen is en zal dat blijven bespreken. Jogi van diefstal beschuldigen zal hij nalaten. "Ik heb een foto van die geit die ga ik op mijn trui laten afdrukken. De geit krijgt vanaf vandaag wel de naam Jogia" aldus Doekhie. Jogi vraagt zich af hoe diep een mens kan vallen. Hij zegt dat het ging om de rectificatie en niet om het geld.
Vandaag
Gisteren
- Cementpartnerschap Argos–Kersten bereikt 15-jarig jubileum
- Jongeren weg van sociale media: Meta verwijdert massaal accounts van kinderen onder 16 jaar
- Technisch Onderwijs: Ruggengraat van Surinames Toekomst – Tijd voor Echte Actie
- President: Onderwijs speerpunt nationale ontwikkeling; grote conferentie gepland in maart
- Vrouw aangehouden met drugs verstopt in brood voor arrestant
- Dodelijke klap tegen EBS-mast: bestuurder sterft ter plekke
- Verdachte na bijna drie jaar opgepakt voor ongeregeldheden tijdens protest van 17 februari 2023
- Simons: Alleen onafhankelijke rechter kan oordeel vellen over Nederlandse AOW-uitkering
- Drie arrestanten ontsnapt uit cellenhuis Meerzorg
- Geen akkoord na vredesgesprek: oorlog in Oekraïne blijft voortduren
- Overwegend zonnig weer vandaag
- Visumprocedure moet menselijker, ticketprijzen moeten omlaag
- Column: Reorganisatie damesvoetbal
- OM: Dagvaardingen tegen politiefunctionarissen ingetrokken na terugbetaling ruim SRD 1 miljoen
Eergisteren
- Suriname in actie met 110 sporters bij IGS 2025 in Guyana
- President over relatie Nederland: Gelijkwaardig en psychologisch zelfstandig
- Koningspaar ontdekt Surinaamse rivierverhalen tijdens ontspannen boottocht
- Wi Na Wan – dank en wensen
- President Simons en koning Willem-Alexander benadrukken gelijkwaardige toekomstrelatie
- AG concludeert: Klachten Surinaamse banken over beslag op €19,5 miljoen ongegrond (update)
- Johan Sandie benoemd tot directeur van SLM
- China financiert drinkwaterprojecten voor 26 dorpen in binnenland
- Jarbandhan vraagt president om uitleg over forse prijsstijgingen
- Brandweer rukt uit voor forse brand bij supermarkt
- Slachtoffers gekneveld achtergelaten bij gewapende overval Commissaris Roblesweg
- Natio Uma speelt 2–2 tegen Dominicaanse Republiek
- EY schetst kansen en knelpunten voor Nederlandse bedrijven in Suriname
- Zon en kortstondige buien in de middag
- Dag 2: Koningspaar bezoekt jeugd, onderwijs, buurtwerk en bedrijfsleven
- Column: We ❤️ Suriname?
- FAI-directeur aangehouden op verdenking van malversaties