Assembleevoorzitter Ashwin Adhin
De Nationale Assemblee (DNA) heeft vrijdag een rouwzitting gehouden ter nagedachtenis van assembleelid Chan Santokhi, die op 30 maart plotseling is overleden. Assembleevoorzitter Ashwin Adhin stond in zijn toespraak stil bij het leven, de betekenis en de nalatenschap van de politicus.

Adhin benadrukte dat het parlement, waar normaal politieke meningsverschillen centraal staan, op dit moment samenkomt in bezinning. “Er zijn momenten waarop de politiek moet buigen, zodat het mens-zijn kan spreken,” stelde hij.

Dochter Shanylla en weduwe Mellisa Santokhi.

Volgens de voorzitter gaat het bij het overlijden van een persoon niet om de functie of macht die iemand bekleedde, maar om de impact die diegene heeft gehad op anderen en op de ontwikkeling van het land. Hij sprak namens het instituut DNA, waarin verschillen bestaan, maar waarin juist die verschillen de kracht van de democratie vormen.

“Boven alle verschillen uit blijft één werkelijkheid bestaan: wij delen hetzelfde land, dezelfde toekomst en dezelfde verantwoordelijkheid,” merkte Adhin op.

De assembleevoorzitter schetste het leven van Santokhi als een hoofdstuk in de geschiedenis van Suriname. Hij wees erop dat elke bijdrage, of die nu gepaard gaat met strijd of opbouw, deel uitmaakt van het grotere nationale verhaal.

Adhin riep de aanwezigen op om het werk voort te zetten met verantwoordelijkheid, respect en toewijding. “Het verhaal van Suriname gaat door. Het vraagt van ons dat wij blijven bouwen en dienen in het belang van het geheel.”

Hij sloot zijn toespraak af met een boodschap van medeleven aan de familie van Santokhi en wenste hen veel sterkte toe.