Abrahams bij herdenking 25 februari: President, treed hard op tegen wie de idealen beschamen
Abrahams begon zijn toespraak met de mededeling dat NDP-voorzitter en president Jennifer Simons wegens staatsverplichtingen niet persoonlijk aanwezig kon zijn, maar wel een boodschap had ingesproken. Hij sprak zijn waardering uit voor Assembleevoorzitter tevens ondervoorzitter van de NDP Ashwin Adhin, die voor hem het woord had gevoerd. "Hij is het schoon voorbeeld van hoe de idealen van de revolutie zijn geïntegreerd.", zei Abrahams.
Derde herdenking zonder Bouterse
Dit is de derde herdenking zonder wijlen Desi Bouterse, stelde Abrahams. Hij gaf aan dat het gemis nog steeds voelbaar is binnen de beweging. Tegelijkertijd stelde hij dat Bouterse trots zou zijn geweest op het feit dat de NDP de verkiezingen heeft gewonnen en opnieuw de leiding van het land draagt.

Abrahams blikte terug op wat hij omschreef als een turbulente periode sinds de regeringsvorming, waarbij volgens hem bestuurlijke verzwakking en 'ravage' uit de periode 2020–2025 moesten worden aangepakt. Ook sprak hij over verrassende verwikkelingen die, naar zijn zeggen, de beloningsstructuur in het land hebben ontwricht.
Waarschuwing aan partijgenoten
Abrahams richtte zich nadrukkelijk tot partijgenoten en waarschuwde hen om zich niet te laten meeslepen in discussies op sociale media. Volgens hem worden NDP’ers tegen elkaar opgezet door groepen die in 2025 de macht hebben verloren. Hij riep NDP’ers op alert te blijven, geen stof tot kritiek te geven en het vertrouwen van het volk niet te beschamen. “Je draagt een zware verantwoordelijkheid en je wordt bij voorbaat onder een vergrootglas gezet omdat je een NDP-voordracht bent,” stelde hij.
Interne partijkwesties, zo gaf Abrahams aan, zullen binnen de structuren van de partij worden besproken. Daartoe zijn er volgens de statuten en het huishoudelijk reglement genoeg mogelijkheden. Hierover worden gesprekken gevoerd met partijvoorzitter tevens president.

Oproep tot discipline en voortzetting van het proces
Abrahams benadrukte dat de revolutie volgens hem een proces is dat moet worden voortgezet door de nieuwe generatie. Hij verwees naar offers die in de afgelopen decennia zijn gebracht en stelde dat de idealen van 1980 nog steeds richtinggevend zijn.
Hij riep op tot rust binnen de partij en het land en sprak de wens uit dat de regering onder leiding van president Simons gesteund, maar ook kritisch begeleid wordt.
Appèl aan de president
Het meest nadrukkelijke moment in zijn toespraak was zijn rechtstreekse oproep aan het staatshoofd. Abrahams zei: “President van de Republiek Suriname, ik roep u op om zonder aanziens des persoons hard op te treden tegen diegenen die het proces en de idealen van 25 februari beschamen.” Hij herhaalde deze oproep en benadrukte dat niemand, ongeacht positie of achtergrond, boven de idealen van de revolutie mag staan.
Abrahams sloot af met de woorden dat 25 februari niet uit de geschiedenis van Suriname kan worden weggedacht en dat de NDP de verantwoordelijkheid draagt om bij te dragen aan een verder ontwikkeld Suriname, met respect voor de erfenis van de revolutie. Hij benadrukte dat 25 februari een vrije dag moet zijn, zoals eerder het geval was. Hij voerde aan dat de NDP niet zou bestaan zonder 25 februari 1980. Ook mogen de offers die zijn gebracht nooit worden vergeten. Hij noemde expliciet "de kameraden die in detentie zijn". Het gaat om Ernst Gefferie, Stephanus Dendoe en Benny Brondenstein.
Vandaag
-
02:30
OAS roept op tot herstel van democratie in Cuba, Nicaragua en Venezuela
-
01:33
Inflatie stijgt naar 11,4 procent; prijzen in mei met 1,3 procent omhoog
-
01:09
Derde helft WK 2026: Colombia breekt Congolees verzet en zet grote stap richting achtste finales
-
00:17
SEOGS groeit uit tot breed zakelijk platform rond energieontwikkeling
-
00:01
Tsang verwacht na vonnis snelle hervatting IDB-project van 't Hogerhuysstraat
Gisteren
- Enorme werkloosheid onder de jeugd en de vastgelopen arbeidsmarkt
- Derde helft WK 2026: Kroatië wint nipt van Panama en zet koers naar knock-outfase in Groep L
- DSB boekt recordwinst van bijna SRD 789 miljoen en keert dividend uit
- Simons en Mitchell zien kansen voor nauwere samenwerking binnen Caricom
- Regering wil achterstallige betalingen examinatoren uiterlijk vrijdag afhandelen
- Derde helft WK 2026: Engeland slaagt er niet in de Ghanese muur te slopen
- Verkaveling FAI gaat niet door
- Derde helft WK 2026: Portugal verpulvert Oezbekistan met 5-0
- Op zoek naar de narrow corridor
- Nieuwe gasvondst Petronas in Blok 52: president Simons maakt ontdekking bekend tijdens opening SEOGS
- Noersalim: meer dan 25 corruptiedossiers bij LVV
- Rechter stelt Staat in gelijk en schorst executie in zaak Baitali
- Ramdin opent OAS-vergadering: Samenwerking is geen keuze, maar noodzaak
- Monorath vraagt SRD 521 miljoen extra voor versterking veiligheidsdiensten
- Bee scherpt aanpak spookambtenaren aan: salarissen sneller geblokkeerd
- Derde helft WK 2026: Iraakse passie en hoop onwankelbaar bij WK-debuut na 40 jaar
- Oprichter en leadzanger van The Merrymen overleden
- Benoeming Steve Meye leidt tot debat over Surinames positie over Palestina
- Warm weer met Saharastof, lokaal kans op onweersbuien in het binnenland
- Pakistan: Landelijk alarm wegens dreiging zware regenval en overstromingen
- Derde helft WK 2026: Algerije toont veerkracht en zet achterstand om in winst tegen Jordanië
- Column: Rij voor Tulip een spiegel voor het land
- Veerverbinding Albina-St-Laurent blijft beperkt; nieuwe veerboot pas in september operationeel
Eergisteren
- Derde helft WK 2026: Noorwegen overleeft Senegalese storm in zinderende WK-thriller
- Derde helft WK 2026: Frankrijk boekt overtuigende 3-0 zege op Irak, plek in knock-outfase
- Docenten Moengo Tapoe in beraad; onderwijsbonden waarschuwen voor verstoring examens
- Curaçao biedt Suriname expertise aan voor ontwikkeling olie- en gassector
- Adhin: Begrotingsvergadering volledig rechtsgeldig verlopen ondanks VHP-bezwaar
- Onderwijs reeds gestart met uitbetaling examinatoren en gecommitteerden
- VHP protesteert tegen opening DNA-vergadering vanwege procedurefout
- Derde helft WK 2026: Messi schiet Argentinië langs Oostenrijk naar volgende ronde
- Nog eens zeven politieagenten aangehouden in 82 kilo cocaïnezaak
- Leer kinderen niet alleen rekenen, maar ook omgaan met geld en gezondheid
- Derde helft WK 2026: Mexico, VS en Duitsland boeken knock-outplaatsen, strijd barst los
- Openbaar vervoer krijgt digitale koerswijziging: gps verplicht voor bussen en boten
- Verenigd Koninkrijk krijgt zevende premier in tien jaar na aftreden Starmer
- Minister Huur: SRD 1 miljoen per district is volstrekt onvoldoende
- Bromfietser komt om het leven; autobestuurder onder invloed van alcohol
- OAS moet zich vernieuwen om geloofwaardig te blijven
- Local content moet Suriname voorbereiden op een economie ná de olie
- Warm begin; later op de dag kans op enkele regenbuien
- Ramdin: Suriname en Guyana kunnen uitgroeien tot op één na grootste oliegebied ter wereld
- Column: Wapenstilstand? Terwijl het echte leed doorgaat
- Derde helft WK 2026: Nieuw Zeeland strijdend ten onder tegen Egypte
- Suriname investeert fors minder in onderwijs dan regio; Currie wil wettelijke norm