VLS stopt onderhandelingen met OPTSU
Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) is uit de onderhandeling gestapt met OPTSU. Starnieuws verneemt dat VLS, die geleid wordt door Robert Vishnudatt, zich teruggetrokken heeft omdat in OPTSU "het oude denken en doen niet is losgelaten". Binnen VLS zijn diverse partijen actief. De VLS had zich sterk gemaakt voor een derde blok. Op initiatief van onder andere Jimmy Rosheuvel waren ruim 11 partijen met elkaar in overleg om samen de verkiezingen in te gaan.
OPTSU houdt later op de dag een persconferentie waarbij de politieke organisatie wordt geproclameerd. Deze partij is opgezet met als motor Robert Ameerali. Zijn doel was om in 2020 reeds met de partijen een bundeling te maken, wat niet was gelukt. De partij heeft niet eerder meegedaan aan de verkiezingen. Tot nu toe wordt OPTSU gevormd door de Surinaamse Partij van de Arbeid, getrokken door Joyce Williams, Jim Hok van de PALU en Newalsing Nankoesingh van Wi Sranan. De lijst zal getrokken worden door de SPA, terwijl de PALU op nummer twee zal staan. Er zal nog meer draagvlak gezocht worden op de kandidatenlijst die gepresenteerd zal worden.
De VLS die een hele tijd meegedaan heeft met de gesprekken om als OPTSU deel te nemen aan de verkiezingen, stelt dat er geen sprake is van gelijkwaardige partners. Er is volgens VLS ook geen ruimte om 'het nieuwe systeem' te ondersteunen. Terwijl volgens de VLS de onderhandelingen nog gaande waren, bleek de drang naar het tekenen van een overeenkomst leidend. De VLS zegt pas bereid te zijn verder te onderhandelen wanneer partijen gereed zijn om het nieuwe denken en doen te omarmen. Deze partij heeft een afspraak gemaakt met het Centraal Hoofdstembureau voor registratie voor deelname aan de verkiezingen op de laatste dag, 24 februari.
Terwijl de VLS het heeft over het oude denken, heeft de OPTSU het juist over een bundeling van progressieve partijen. Ze wil de kiezer een serieus alternatief aanbieden bij de komende verkiezingen en de mogelijkheid om te breken met de oude wijze van bestuur van het land. "De progressieve bundeling van de SPA, PALU en Wi Sranan beoogt een ommekeer te brengen door een radicaal ander bestuur te presenteren aan het Surinaamse volk. Een totaal tegenovergesteld bestuur dan we afgelopen bijna 50 jaren hebben gehad, waarbij centraal zal staan: het Surinaamse volk betrekken bij het bestuur van ons land op diverse vlakken."
Vandaag
-
06:37
Parmessar stelt voorwaarden aan invoering Algemene Wet Belastingen
-
04:42
Warme dag met kans op buien en plaatselijk onweer
-
02:46
Trump’s nieuwe economische druk op Iran stuit op grote uitdaging: China
-
01:08
Sapoen vraagt drastisch ingrijpen bij Cevihas
-
00:00
Canawaima mogelijk binnen enkele dagen weer in de vaart
Gisteren
- Potentie alleen is niet genoeg
- Dolly Parton, Amerikaanse countrymuziekicoon, is niet meer
- DNL legt drie wetsvoorstellen over grondstoffeninkomsten en investeringen voor aan president
- EBS waarschuwt voor meer loadshedding door sterke stijging stroomverbruik
- Vrouw bij verkeerslicht beroofd van gouden halsketting
- VS verwijdert Syrië van lijst 'staatssponsor van terrorisme'
- Wat is de toegevoegde waarde van de Grondwet als staatsmachten met elkaar botsen?
- VS zet wereldwijd druk om Iran economisch te isoleren
- BBS-lid gewond na schot met gasbuks
- Borger Breeveld geëerd met muziek, herinneringen en ‘Wan Pipel’
- Bewoner gewond bij gewapende woningoverval te De Goede Verwachting
- DNA behandelt nieuwe Algemene Wet Belastingen met ruimere bevoegdheden fiscus
- Geweld laait weer op in Haïti; minstens 30 doden te midden van verkiezingsvoorbereidingen
- Afwisseling van zon, bewolking en enkele lokale buien
- Politieagent aangehouden met marihuana bij controlepost Burnside
- Column: De rechtsstaat kan niet met reces
- Parmessar: Behandeling wetswijziging rechterlijke macht vóór reces lijkt moeilijk haalbaar
Eergisteren
- Pokie wil in 2027 af van achterstanden sociale uitkeringen (update)
- VSB: Onderwijsbeleid moet aansluiten op arbeidsmarkt, niet op politiek
- Ruim twee ton cyanide onderschept bij Burnside
- SGCC wil structurele oplossing voor uitval Canawaima-veerverbinding
- Offshore-olie en ‘oliedomheid’: Suriname op pad naar schijnwelvaart (2)
- Frankrijk opent historische eerste traditionele Hindu-tempel in Parijs
- Suriname en Filipijnen willen economische banden versterken
- VES: Miljoenen voor het AZP, maar waar blijft de gezondheidswinst?
- Nieuw gerechtsgebouw Nickerie wordt vandaag opgeleverd; zittingen vanaf oktober
- Warm en drukkend met kans op felle buien en onweer
- China stelt lancering Chang’e-7-maanmissie uit, jacht op waterijs op pauze
- 61-jarige man omgekomen na ongeval met tractor
- Column: Niet alleen opleiden, maar ook vasthouden
- Verkeersveiligheidsplan vraagt minimaal USD 414.500 tot 2030