PL wil Van Varsseveld en Atmodimedjo als onderministers
Paul Somohardjo, voorzitter van Pertjajah Luhur (PL), heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat hij Rosette Wirokarso-Van Varsseveld voordraagt als onderminister bij Sociale Zaken & Volkshuisvesting (Sozavo). Een kandidaat voor het tweede onderministerschap dat door hem beloofd is door president tevens VHP voorzitter Chan Santokhi is Andy Atmodimedjo, die nu onderdirecteur Sportzaken is. Van Varsseveld was directeur van het Algemeen Oudedagsvoorzieningenfonds. Zij is onlangs uit haar functie gezet door minister Ines Pané. Vicepresident tevens ABOP voorzitter Ronnie Brunswijk heeft tijdens de verjaardagsbijeenkomst van de PDO gisteravond verklaard dat ze niet moet durven om haar voet op dit ministerie te zetten.
Somohardjo heeft tijdens de feestvergadering die gehouden is rond de 26e verjaardag van de PL de band met Brunswijk verbroken. De PL gaat verder met de VHP. De partijleider voerde aan dat toen Brunswijk niet eens een slipper had, hij en anderen veel offers hebben gebracht strijd te voeren tegen het voormalig militair regiem als Bevrijdingsraad. Somohardjo die ook staatsadviseur is, merkte op dat terwijl hij vecht voor zijn kantoorruimte Brunswijk in een interview zegt "wat heeft hij hier te zoeken". De politicus voerde aan dat de uitspraken van Brunswijk hem pijn hebben gedaan en een historische vriendschap wordt beëindigd. "We bedanken Brunswijk als vriend".
De president heeft volgens Somohardjo zijn excuses aan hem aangeboden over dat hij niet van te voren op de hoogte is gesteld wie de minister van Binnenlandse Zaken zou worden. Hij heeft via de media vernomen dat Delano Landvreugd de plek van Bronto Somohardjo heeft ingenomen. Deze post zou aanvankelijk ingevuld worden door de PL, maar dat is niet gebeurd. De president en de VHP willen dat de PL in de coalitie blijft, deelde de politicus mee. Er zijn aan de partij twee onderministers aangeboden. Één op Sozavo en eentje op Transport, Communicatie & Toerisme of op een ministerie waar een VHP minister aan het roer is. Hij laat dat over aan de president. Maandag geeft Somohardjo de namen formeel door aan de president.
VHP hoeft volgens Somohardjo niet bang te zijn dat Brunswijk de partij onder druk zal kunnen zetten. Hij geeft de garantie dat de president de meerderheid in De Nationale Assemblee blijft behouden, al stapt ABOP eruit. Als hij weg wil gaan, dan mag hij gaan. Op basis van de begroting van 2024 kan door geregeerd worden in 2025. "Ik zorg voor een meerderheidsregering". Somohardjo memoreerde de band die hij heeft met de VHP die teruggaat tot 1975.
De PL voorzitter is een weddenschap van US$ 1 miljoen aangegaan die hij vast wil leggen bij de notaris. De PL zal minstens vier zetels behalen bij de komende verkiezingen. Hij opent een PL-betting. Wie twijfelt aan deze voorspelling mag US$ 100 inzetten.
Vandaag
-
16:21
NDP: Idul-Fitr, moment van saamhorigheid, vergeving en verbinding
-
16:06
Actieheld Chuck Norris overleden op 86-jarige leeftijd
-
14:18
Honderden gelovigen sluiten Ramadan af met gezamenlijk Idul-gebed
-
12:22
Militair overleden na schietincident tijdens oefening op Rijsdijk
-
12:19
Moslims wereldwijd vieren Idul-Fitr temidden van oorlog en onrust
-
10:50
Pleidooi voor wettelijke verankering NCCR bij overleg over waarschuwingssystemen
-
08:52
NPS roept op tot blijvende saamhorigheid en solidariteit bij Idul-Fitr
-
06:54
VHP: Idul-Fitr versterkt eenheid en nationale saamhorigheid
-
04:55
Mix van zon, bewolking en verspreide buien
-
02:57
Europese landen en Japan ondersteunen inspanningen om Straat van Hormuz te openen
-
00:59
Column: Uitstel is geen overleg, maar sabotage van de rechtsstaat
-
00:00
Crisishulplijn 114 vanaf mei weer bereikbaar voor hulp bij suïcide en geweld
Gisteren
- Hiv-besmettingen in Caribisch gebied blijven hoog: 15.000 nieuwe gevallen per jaar
- Suriname en Indonesië willen samenwerking landbouw en visserij verder versterken
- Privatisering en sociale woningbouw
- Olieprijs stijgt boven $119 door aanvallen op energie-infrastructuur
- Man beroofd in woning: SRD 110.000 buitgemaakt
- SRD Check gratis toegankelijk voor Telesur-klanten, ook zonder internet
- Kan olie $200 per vat bereiken?
- VHP: Navratri als periode van bezinning en vernieuwing
- Ten Cate presenteert eindselectie Natio voor WK-playoffs
- Damaru nieuwe directeur Anthony Nesty Sporthal, wil NIS nieuw leven inblazen
- Warme licht wisselvallige dag
- Iran valt Qatarese energiehub aan, na aanval op groot gasveld
- Column: Regels tegen spelbederf
- Finabank accepteert boete na jaren reputatieschade en krijgt €4,5 miljoen terug
Eergisteren
- Wijnerman bespreekt investeringsprojecten en samenwerking tijdens IDB Annual Meeting
- Rishano Santokhi na twee weken vrijgelaten, zaak loopt door
- Centrale Bank tevreden over afhandeling geldtransportzaak 2018
- Regering stelt crisisteam in om gevolgen oliecrisis op te vangen
- Gewapende beroving op man aan de Grensweg
- China biedt Taiwanezen energiezekerheid aan in ruil voor 'vreedzame hereniging'
- NMA traint personeel voor betere milieuregels en controle
- VS breidt $15.000-visumborgstellingsprogramma uit
- Narcoticabrigade vernietigt grote hoeveelheid drugs in Para
- De berg heeft een muis gebaard!
- Seafoodfestival moet sector en horeca dichter bij elkaar brengen
- Een warme dag en licht wisselvallig weer
- Argentinië stapt officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie, volgt VS in breuk
- Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek Simons en Jetten
- President grijpt in bij stijgende brandstofprijzen, price cap afgesproken