Jungle Training Nederland niet 'om Bouterse op te halen'
Kapitein Nine van der Heijde en luitenant-kolonel Rob Arts van de sectie Communicatie van de 11 Luchtmobiele Brigade uit Nederland, hebben op een persconferentie in Royal Torarica, uitgelegd over de trainingen die op 21 oktober zullen beginnen. De voorbereidingen verlopen vlot. Het gaat erom dat 100 Nederlandse militairen in de Surinaamse bossen gaan leren hoe te overleven in een dichtbegroeide jungle. De training zal niet mals zijn maar het stelt de geslaagden wel in staat om dan overal ter wereld inzetbaar te zijn. Van Surinaamse militairen gaan ze onder andere leren hoe de bossen te doorkruisen, welke dieren en planten te consumeren, welke planten geneeskrachtig zijn.
Er zijn al ruim 70 Nederlandse militairen in het land om te helpen zaken op poten te zetten. De komende dagen zullen 40 legervoertuigen en 70 containers van 'de haven' verplaatst worden naar Para. Dit keer zal er alles aan gedaan worden om het verkeer niet op te houden. Uiteindelijk zullen er ruim 250 eenheden betrokken zijn bij de trainingen op de Ayoko Kazerne en Kamp Monsanto. De opgedane kennis zal in oktober middels een 'gevecht' getoetst worden.
Updates over de op handen zijn de trainingen worden door de communicatiediensten van de Nederlandse en Surinaamse legers zelf doorgespeeld aan het publiek. Op social media wordt door sommige mensen hardnekkig beweerd: De jungle training is een zet van Chan, Er wordt naar Bouterse gezocht, Ze zijn Bouterse komen halen." Kapitein Van der Heijde: "Dat is niet waar. We komen hier echt alleen om te trainen." Ze geeft aan dat er daarover juridische afspraken zijn gemaakt tussen de legers. "Dus de militairen die u vindt zijn of deelnemers van de training, of ondersteuners van de training. De ondersteuning kan zijn logistiek, geneeskundig, bouwkundig of. "Maar we voeren geen enkele andere opdrachten uit dan deelnemen aan de training."
Luitenant-kolonel Arts benadrukt: "We komen hier niet iemand opsporen. We hebben ook geen enkele andere taak, geen binnenlandse taak, niet met de grenzen, niets met Tigri, niets met criminaliteit. Onze aanwezigheid heeft ook helemaal niets te maken met bijvoorbeeld verkiezingen in Venezuela en dat er misschien instabiliteit zou zijn bij Curaçao dat deel is van het koninkrijk. Dat maakt geen deel uit van de overeenkomst."
Vandaag
-
06:53
Reparatiecomité wil gesprek met koning over herstel slavernijverleden
-
04:55
Bewolkt weer met stevige buien
-
03:06
Ganga Nahaan te Weg naar Zee en andere locaties
-
01:27
VHP herdenkt Venetiaan als toonbeeld van staatsmanschap
-
00:59
Column: Met het mes tussen de tanden
-
00:00
Alarm bij Deviezencommissie over gelduitvoer via stichtingen
Gisteren
- Bedrijven zetten stap naar datagedreven toekomst
- NPS rouwt om heengaan van erevoorzitter en oud-president Venetiaan
- Politieambtenaar gewelddadig beroofd aan Gama Abajoweg
- Corruptiebestrijding vereist daadkracht
- A20: Principiële, integere en visionaire leider heengegaan
- Vlammen verwoesten hoogbouwwoning aan Baitaliweg
- ABOP betuigt medeleven met overlijden van oud-president Venetiaan
- LVV-directeur Chotkan in de cel wegens verduistering; smet op ministerie
- Ravenberg geeft gehoor aan rechterlijk vonnis in zaak Joerawan
- Voormalig president Ronald Venetiaan is niet meer
- Personeel ECD legt werk neer: bond neemt actie over
- President vraagt klimaatactie: Eerlijke financiering nodig om bossen te beschermen
- Staatsolie verstevigt internationale partnerschappen in offshoresector
- Woordenwisseling om kinderen escaleert: vrouw kapt buurvrouw en gooit hete olie
- Open brief aan de president: Wanneer de moeder feestviert terwijl kinderen honger hebben
- Suriname viert tien jaar Women in Maritime Caribbean: Focus op gelijke kansen
- Warme dag met temperatuur rond 33 °C
- Oorlog in Sudan volledig uit de hand gelopen, waarschuwt VN
- Column: Einde aan (onnodig) kabaal?
- Anti-Corruptiecommissie wordt tijdelijk ondergebracht bij Constitutioneel Hof
Eergisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen