Botenparade Surinamerivier bij start Olympische Spelen 2024
Simultaan met de botenparade bij de feestelijke openingsceremonie van de Olympische en Paralympische Spelen 2024 op vrijdag in Parijs, wordt in Paramaribo ook een botenparade op de Surinamerivier gehouden. Onder aanvoering van twee zodiac rubberboten van het Franse kustwachtschip ‘La Résoleu’, vertrekken de vaartuigen om half drie in de middag vanuit de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) richting de J.A. Wijdenboschbrug en een keren weer terug.
Vaartuigen van verschillende instanties en particulieren doen mee, waaronder die van de Surinaamse Kustwacht, Marine Nationaal Leger, de Maritieme Politie en de Amerikaanse ambassade, vertelt persattaché Saïda Veldbloem-Tuinfort van de Franse ambassade aan Starnieuws. De organisatie is in handen van de Franse ambassade, Alliance Française van Suriname en het Surinaams Olympisch Comité (SOC).
De openingsceremonie van de Spelen in Parijs start half acht ’s avonds. Ongeveer 95 boten zullen 10.500 atleten uit de wereld over de Franse rivier de Seine varen. Er zijn ook enkele optredens op het water en bruggen gepland. De Franse autoriteiten houden rekening met terroristische dreigingen en hebben al alternatieve ceremonieplannen gereed. Naar verwachting zullen 95 staatshoofden de opening bijwonen; president Chan Santokhi was ook uitgenodigd maar heeft afgemeld.
De Spelen in Parijs duren van 26 juli tot en met 11 augustus. Suriname wordt vertegenwoordigd door de sporters Kaelyn Djoparto, Irvin Hoost (beiden zwemmen), Jalen Lisse (atletiek), Sören Opti (badminton) en Jaïr Tjon En Fa (baanwielrennen).
Op weg naar de opening en het sportevenement, startten de drie organisaties in Suriname vorig jaar juli met een openlucht fototentoonstelling op de omheining van de Neveh Shalom synagoge aan de Keizerstraat. Een jaar lang volgde tal van andere activiteiten, zoals de fakkelloop, de Journées Françaises fietsentour, bezoeken aan negen districten, sportactiviteiten op scholen en een breakdance event – ‘breaking’ is van de nieuwste sporten.
“Dit was belangrijk voor ons als nieuwe olympische sport”, geeft Tuinfort aan. “Een Frans-Guyanese sporter is als eerste gekwalificeerd voor dit onderdeel van de Olympische Spelen.” De twee Surinaamse winnaars van het breakdance event reisden af naar Frans-Guyana voor het Urban Step Festival in Remire-Montjoly.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 899
- Bel Louis nou eens op!
- Man gewond bij aanhouding aan de Moengolaan
- Eerste Triathlon ooit in Nickerie smaakt naar meer
- Simons eert ouderen tijdens Bigi Sma Dey: Generaties moeten elkaar blijven dragen
- Vijftig jaar Suriname, vijfpuntige ster in vlag, vijf letters NATIO
- Politie administratie wordt volledig digitaal
- Protocol oostelijke grens Suriname moet helder zijn voor binnenlandbewoners
- Herboren Waterkant moet aanjager worden van een vernieuwd historisch Paramaribo
- Zon en lokaal stevige regenbuien
- China wereldleider elektrische voertuigen
- Voetganger komt om bij aanrijding aan de Commissaris Weytingweg
- Ambassade opent bijzondere Nassy-expositie ter ere van 50 jaar Srefidensi
Eergisteren
- Sidon krutu/Mi dren
- Zangeres, muziekdocent en dirigent Tante Melie Leerdam 100 jaar
- Melkcentrale herstelt langzaam na miljoenenfraude
- Drie verdachten ingerekend voor gewelddadige beroving politieman te Brownsweg
- Vijftig jaar Srefidensi, een land dat nog steeds onderweg is
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na zware aanrijding
- Schoolkoren kleuren CCS tijdens Srefidensi-viering
- Een jubileum zonder visie
- Politie houdt 28 overtreders aan bij verkeerscontrole Klaaskreek
- Wisselvallig weer verwacht vandaag
- COP30 loopt vast: diepe kloof over afbouw fossiele brandstoffen
- Column: Voorbereidingen op play-off tegen Bolivia per direct van start
- Regering geeft SRD 1000 aan ambtenaren en kwetsbare groepen
- Somoharjdo over intrekken perceel: De steiger is van het volk