Chaotische situatie brug Van ‘t Hogerhuysstraat blijft aanhouden
De gemeenschap wordt periodiek door het ministerie van Openbare Werken (OW) geïnformeerd over de voortgang van de werkzaamheden bij de brug over het Saramaccakanaal aan de Van ‘t Hogerhuystraat. Zoals bekend, is deze belangrijke verkeersader sinds eind februari voor de periode van één jaar gesloten. De Hervormings- en Vernieuwingsbeweging (HVB) had zich bij de bekendmaking toentertijd publiekelijk uitgelaten over de gebrekkige aanpak van dit miljoenenproject.
Bij de voortgangsrapportage informeert het ministerie van OW de gemeenschap met zekere trots over het gestage proces, alsof de samenleving de beleidsmakers dankbaar moet zijn voor het werk dat met haar eigen belastinggelden wordt uitgevoerd; dit ondanks de ondoordachte en hoogst inefficiënte uitvoering hiervan.
Het is bovendien opgevallen dat verkeersagenten ondoordacht handelen door, zonder zichtbaar aanwezig te zijn, wegblokkades op te werpen. Deze blokkades, soms met pionnen of zelfs een motorfiets, zorgen voor wegversmallingen op momenten dat de weg volledig benut zou moeten worden vanwege de vele auto’s. Het is niet alleen onlogisch maar zelfs gevaarlijk om de wegen bij drukte te versmallen. Bij het nemen van ordemaatregelen zoals deze, zou een zichzelf respecterende instantie als de verkeerspolitie de gemeenschap moeten informeren over het doel van de maatregel en ter plekke zichtbaar aanwezig moeten zijn om de effectiviteit te meten en waar nodig direct in te grijpen.
Overigens heeft het ministerie van OW pas na de sluiting van de brug zich — nu blijkt ook nog oppervlakkig — gebogen over de hulpwegen die zouden kunnen worden gebruikt om de verkeersstroom bij de noord-zuidverbindingen te beheersen. Verkeersdeelnemers hebben na de zogenaamde evaluaties, die samen met de verkeerspolitie zijn gedaan, geen verbetering gemerkt. Integendeel, de wegen zijn mede door het regenweer slechter begaanbaar geworden, terwijl de afdeling onderhoud van wegen en bruggen van het ministerie, nergens te bekennen is.
De HVB is van mening dat de beleidsmakers dit alles hadden kunnen voorkomen door de samenleving bij de besluitvorming te betrekken. Wie had verwacht dat de minister zou aansturen op het versnellen van de werkzaamheden door in plaats van een vijfdaagse werkweek met vrije zon- en feestdagen, langere uren per dag aan de werkzaamheden te besteden, heeft het mis. Overigens zou dit tot strafvermindering voor de kiezers/weggebruikers leiden, hetgeen niet bij het beleid van dit regeerteam en haar minister past. Het argument dat langere werktijden en werken op zon- en feestdagen duurder zouden zijn, slaat nergens op. De kosten hiervan wegen immers niet op tegen de verspilling van tijd (productieve uren) en geld die de weggebruikers dagelijks ervaren.
De Hervormings- en Vernieuwingsbeweging (HVB)
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 905
- Maduro zit vast in Amerikaanse hechtenis, terwijl zijn aanhangers verzet zweren
- Stop het gerommel bij parastatale bedrijven: tijd voor een meerhoofdig directiemodel
- Ruim 4.400 deelnemers bij geslaagde 22e Bigi Broki Waka
- Twee verkeersdoden genoteerd in het nieuwe jaar (update)
- Barbados voelt directe gevolgen crisis in Venezuela
- Gewapende beroving bij bedrijf aan de Rahemalweg
- Baitali sleept staat opnieuw voor de rechter in kwestie Van 't Hogerhuysstraat
- Zuid-Korea en China in gesprek te midden van regionale spanningen
- Ophanging in politiecel roept vragen op over zorgplicht Staat
- Van buschauffeur tot president: Nicolás Maduro bleef altijd in de schaduw van Chávez
- Overwegend zonnig weer
- America First en de hertekening van het Guiana Shield
- Caricom roept op tot respect voor internationaal recht na militaire actie VS
- Rechter verplicht Staat tot afgifte fytocertificaten ondanks brief LVV
Eergisteren
- We moeten door!
- OAS roept op tot de-escalatie en respect voor internationaal recht
- Nieuwsmedia: Venezolaanse leider Maduro arriveert in New York
- Cubaanse president veroordeelt 'staatsterrorisme' tegen Venezuela
- America First: 21e-eeuwse déjà vu
- Suriname uit grote bezorgdheid over escalatie na luchtaanvallen op Venezuela
- President Simons voert veiligheidsoverleg over ontwikkelingen in Venezuela
- VS wil Venezuela samen besturen en olie-industrie hervormen
- Bondgenoten VS juichen arrestatie Maduro toe
- VS vangt Maduro: herinneringen aan Noriega en Saddam
- Wij vermoeden dat het geld wegvloeit, maar hoe gebeurt dat eigenlijk?
- OM: Handelen advocaat met vuurwapen in politiegebouw onaanvaardbaar
- Guyana activeert veiligheidsplan na VS aanval op Venezuela
- Internationale verontwaardiging over Amerikaanse aanval in Venezuela
- VS voert grootschalige aanval uit op Venezuela
- Jaarverslag Centrale Bank 2023: Economisch herstel en versterking monetaire reserves
- Regenbuien in de middag en avond
- Trump dreigt Iran over hardhandig optreden tegen protesten
- Oecumenische dienst sluit nationale rouwdag af na tragedie in Commewijne
- UvAV herhaalt zorgen bij president over ontwikkelingen bij NV EBS