EK 2024: Engelsen laten Oranje met kater achter
Xavi Simons brengt met een knalschot Oranje al vroeg op voorsprong (6'). Hij verovert de bal van Declan Rice en schiet vanaf de rand van het strafschopgebied een onstuitbare finish in het net.
Jordan Pickford duikt in een poging het buiten te houden, maar daar kwam hij niet aan toe.
Engeland liep eerder achter op dit toernooi, maar ze hebben serieus werk te doen. En dat weten ze.
Bukayo Saka geeft een voorzet aan Harry Kane, maar zijn schot gaat tergend voorbij. Kane raakt daarbij gewond nadat hij contact maakte met Denzel Dumfries terwijl hij uithaalde.
Scheidsrechter Felix Zwayer krijgt te horen dat hij naar zijn monitor moest kijken nadat Denzel Dumfries voor dat schot contact had gemaakt met Harry Kane. De VAR beslist een penalty aan Engeland.
Harry Kane brengt Engeland weer op gelijke hoogte in de 18e minuut. Bart Verbruggen duikt in de juiste hoek, maar Kane zijn strafschop is perfect getrapt. Laag en hard.
Engeland komt bijna op voorsprong. De bal wordt van de doellijn weggewerkt. Het is Phil Foden die zich vrij wiebelt in het Nederlandse strafschopgebied. Hij lijkt al het harde werk te hebben gedaan, maar zijn laatste poging komt niet helemaal over de streep. Bart Verbruggen is verslagen, maar dan is buiten Denzel Dumfries gerekend die het leder op de lijn wegwerkt.
De Engelsen zijn na de gelijkmaker levendiger. Drie doelpogingen van Engeland.
Een kopbal van Denzel Dumfries vanuit een hoekschop spat op de lat. Phil Foden knalt vervolgens recht op de paal. Engeland toont veel aanvalslust. Een schril contrast met al die andere wedstrijden eerder op het EK.
Het zijn de beste 45 minuten van Gareth Southgate's ploeg op dit toernooi.
Dit is een prachtig duel. Twee doelpunten, een bal van de lijn, een kopbal tegen de lat en een afstandspoging die terugkomt van de paal. Twee teams die er echt voor gaan. Twee ploegen die zondag heel graag tegen Spanje willen spelen. Ze gaan de rust in met 1-1.
De tweede helft is een schaduw van de eerste.
Jordan Pickford brengt redding in de 65e minuut.
Een mooi speelmoment voor Oranje en de bal wordt in het Engelse strafschopgebied gekruld en Virgil van Dijk keert zijn run tot in de perfectie.
De aanvoerder van Nederland maakt een goede aansluiting en gaat richting de achterkant van het net voordat Pickford zichzelf uitwerpt om hem buiten te houden.
De Nederlanders slaan voorzet na voorzet het Engelse strafschopgebied binnen. Jordan Pickford moet zich uitstrekken om de laatste uit een hoekschop te halen.
Engeland is er deze helft niet in geslaagd op gang te komen. Het is allemaal een beetje vlak bij de troepen van Southgate. De eerste helft was spannend, vermakelijk en bedreigend. Niets van dat alles deze helft.
Opnieuw een goede zet van de Nederlanders en het eindigt met een weggerukt schot van Xavi Simons recht op Jordan Pickford. Engeland op eieren.
En plots heeft Engeland de bal achterin het net! Bukayo Saka rondt een geweldige actie van dichtbij af, maar de buitenspelvlag gaat meteen omhoog. Het was krap...
Een bliksemdoorbraak door Nederland. Het lijkt erop dat ze de Engelse verdediging hebben opengesneden en Wout Weghorst lijkt te gaan scoren totdat Marc Guehi de dag redt met een ongelooflijke uitdaging.

Ollie Watkins knalt Engeland in de slotminuten naar de finale van het EK 2024 toernooi. (Getty Images)
Sensationele taferelen als de invaller het zeker wint voor Engeland. Hij draait Stefan de Vrij in de box en produceert de mooiste afwerking: laag en hard. Bart Verbruggen gevloerd met een overhoekse knal na prima voorbereidend werk van Phil Foden's invaller Cole Palmer.
Nederland kan het niet geloven. Dit is een serieuze kater!
Vandaag
-
16:17
Krachtige tornado verwoest Braziliaanse stad, zes doden en honderden gewonden
-
14:14
Vreedzaam eist onderzoek naar gronduitgifte in inheemse gebieden
-
12:10
De China Import Expo als springplank naar de wereldmarkt
-
10:06
Rusland over Chinalco: We jagen geen serieuze investeerders weg; president op de hoogte
-
09:31
Autobestuurder slachtoffer gewapende overval Mawakaboweg
-
08:47
Bestaat het recht van allodiale eigendom en erfelijk bezit nog?
-
06:51
Paz beëdigd als president van Bolivia, belooft 'kapitalisme voor iedereen'
-
04:54
Regen en zon wisselen zich af op deze zondag
-
02:56
Wat u moet weten over COP30, de VN-klimaatconferentie van dit jaar
-
00:58
Natio-manager Brian Tevreden in beeld als technisch directeur Ajax
-
00:00
Simons: Regering niet in gesprek met Chinalco
Gisteren
- Onafhankelijkheid: Geen revolutie, wel emigratie
- Regering bespreekt nieuw onderwijssysteem met donoren en investeerders
- Leger des Heils maakt met SRD 50.000 goede start bij kerstpottenactie
- Braziliaanse bijen vallen echtpaar aan in weiland
- Finabank boekt halfjaarlijkse winst van SRD 230 miljoen
- Het deviezenstelsel, GLIS-vertragingen en stichtingen binnen vastgoedtransacties
- Caricom betuigt medeleven bij overlijden ex-president Venetiaan
- Simons: Bossen moeten eerlijk worden beloond voor hun bijdrage aan het klimaat
- Geen strafvermindering verdachte seksueel misbruik
- Warm en wisselvalling weer
- COP30: China bevestigt versnelde groene transitie en versterkte klimaatambities
- CBvS versterkt inzet voor financiële inclusie en educatie
- BLTO: stop verdere ontwrichting beroepsonderwijs; ultimatum over Van Sypesteynschool
Eergisteren
- Geen lege staatskas, maar een lege wil om te innen
- Fietser overlijdt na val op Kwattaweg
- China’s CO2-uitstoot piekt later dan verwacht, ambitieuze klimaatdoelen
- EBS roept nogmaals op zuinig om te gaan met stroom
- Crematie oud-president Venetiaan dinsdag
- CIIE 2025: Handel als brug naar een gedeelde, welvarende toekomst
- Venetiaan stond voor waardigheid, vrede en erkenning van slachtoffers
- Slachtoffers neergeschoten bij gewapende overval in Waterwood
- De erfenis en de toekomst die roept
- Gezin dakloos na felle brand aan Kampong Baroeweg
- Simons: Klimaatfinanciering geen liefdadigheid; gedeelde verantwoordelijkheid
- BEP: Venetiaan laat een erfenis van integriteit en dienstbaarheid na
- Vijftien Surinamers behalen artsendiploma in Cuba
- Jenny Christopher zwaait nu de scepter bij RGD
- Zonnige dag met plaatselijke buien in de namiddag
- Wereldleiders waarschuwen op VN-klimaattop: tijd dringt voor klimaatactie
- Zaviska Lamsberg eerste Surinaamse vrouw gekozen tot Vicepresident JCI
- Column: Een staatsman van eenvoud en overtuiging
- Olieblokken 9 en 10 mogelijk voordeliger dan Granmorgu