Column: Het debuut van Etienne
Wow: zonder meer indrukwekkend, dat volkslied. Zoals het publiek uit volle borst staat mee te zingen. Een paar woordjes kan hij thuisbrengen. Bij deze neemt hij zich voor de tekst van buiten te kennen voor de interlands dit najaar. Costa Rica thuis: wie weet krijgt hij dan opnieuw een plek onder lat van de bondscoach. Kwestie van tijd om de taal te leren; hoe meer trainingen met deze selectie, hoe sneller het gaat.
In de Nederlandse media brachten ze zijn selectie als een 1-april grap. “RKC-doelman kiest voor avontuur met Suriname.” Zoals wel vaker lacherig wordt gedaan over het land van zijn grootvader. Want zo zit het: opa Rudolf werd diep in de vorige eeuw geboren en vertrok op zijn zestiende naar Nederland waar hij voor nageslacht zou zorgen. Jammer genoeg heeft hij hem nooit gekend, maar opa zou ongetwijfeld beretrots zijn geweest dat hij hier op het veld staat om de vlag met de gele ster te verdedigen. Daar levert hij met liefde zijn achternaam voor in.
De aandacht in de Nederlandse pers voor zijn selectie was tof. Ging het een keer niet over degradatievoetbal met RKC of de botsing met Ajax-spits Brian Bobbey waar hij een halve hersenschudding aan overhield. Al blijft de vraag hoe serieus de Nederlandse sportjournalisten het Surinaamse elftal nemen. Voor je het weet beginnen ze over Caribische eilanden en witte stranden en dat hij daarom voor natio heeft gekozen. Laat die gasten om te beginnen eens goed naar de selectie kijken: Beckertje, Hapsie, Stefano, Jeredy… toch echt een team om rekening mee te houden. Zeker zodra de mannen op elkaar ingespeeld raken.
De afgelopen week voltrok zich in een soort roes. Het ene moment kreeg hij op Zanderij een krans om z’n nek, bracht een brassband zijn trommelvlies op spanning en werd hij omringd door oogverblindende danseressen. Het volgende moment liepen ze een schoolplein op om handjes te schudden met lieve juffen en kinderen in groen-witte uniformpjes. Of die tour naar Powaka: zomaar de rimboe in, waar het barst van de spinnen en slangen.
Hola, wel scherp blijven. Zo beroerd is deze tegenstander ook weer niet. Rustig uitverdedigen gaat niet vanzelf. Het veld is stroef en ze loeren op een foutje. En wat doen de centrale verdedigers als hij aan de bal is? Moet hij proberen de backs aan te spelen of toch de bal naar voren rossen?
Wat is dat nou voor bal? Van Beckertje nog wel. Dit kun je moeilijk een terugspeelpass noemen, eerder een strakke voorzet. Alsof hij z’n eigen doelman wil testen in plaats van de collega aan de overkant. Daar gaat die clean sheet bij zijn debuut.
Diederik Samwel
Vandaag
-
18:48
Rosebel eert 30 jaar trouwe medewerkers
-
16:51
China zet eeuwenoude wetenschap en wijsheid in voor duurzame vooruitgang
-
14:55
Digitalisering vereist eerst beter bestuur
-
12:53
Lando Norris pakt eerste wereldtitel na zinderende finale
-
10:49
Slachtoffer beroofd en geslagen te Zeedijk in Nickerie
-
09:06
DNV'er blijft ontkennen in moordzaak ondanks nieuwe camerabeelden
-
07:08
Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
-
05:10
Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
-
03:12
Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
-
01:14
KPS rouwt om omgekomen agent
-
00:38
525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
-
00:00
Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Gisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Eergisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’