Staatsolie: Geen aanleiding voor vertraging Blok 58-project
De reactie van Staatsolie volgt op opmerkingen van Patrick Pouyanné, voorzitter en chief executive director (ceo) van TotalEnergies (TE) op een investeerderspresentatie op 7 februari 2024 dat Blok 58 een belangrijk project voor zijn bedrijf is, en dat eraan wordt gewerkt om het vóór eind 2024 goed te keuren.
Staatsolie merkt op dat op dit ogenblik er veel olieprojecten aan de gang zijn in de wereld wat in combinatie met de wereldwijde inflatie heeft geleid tot kostenstijgingen voor materialen en diensten. Op een vraag van een vertegenwoordiger van een investeringsbank over prijsstijgingen bij het boren van putten en andere activiteiten en mogelijke effecten op projecten, zette Pouyanné uiteen dat de kosten zeker meewegen.
Tegelijkertijd wordt gekeken naar alternatieven om de effecten van hogere prijzen op te vangen of wordt overwogen een gunstiger moment af te wachten voor het afsluiten van contracten met toeleveranciers. Het laten meewegen van de kosten is een belangrijk onderdeel in het proces om tot een besluit voor een investering te komen. Zijn opmerkingen gingen over alle activiteiten van TotalEnergies en niet specifiek over Suriname, benadrukt Staatsolie. Pouyanné bevestigde in zijn antwoord ook dat eraan gewerkt wordt om het project voor eind 2024 goedgekeurd te krijgen.
Staatsolies ervaring is dat TotalEnergies er alles aan doet om het Blok 58-project zo snel als mogelijk te ontwikkelen. Staatsolie en TE blijven zich erop richten om het project volgens de afgesproken tijdslijn uit te voeren en de eerste olieproductie in 2028 te realiseren. Staatsolie zegt dat zij de gemeenschap zal informeren als zich nieuwe ontwikkelingen voordoen die afwijken van deze tijdlijn.
Vandaag
-
16:38
Trainingscentrum kinderen met een beperking in Geyersvlijt wordt heropent
-
14:36
Bestuurder zonder rijbewijs na dodelijke aanrijding en doorrijden ingesloten
-
12:33
Derde helft WK 2026: Spanje en Argentinië strijden in historische WK-finale
-
10:55
Steekpartij aan Latourweg: verdachte aangehouden
-
09:31
Suriname verdient openheid en geen mistgordijn
-
07:22
Guyana: Meer dan 50 mensen gered na noodoproep passagiersschip MV Barima
-
06:54
Handelsoorlog tussen VS en Brazilië escaleert na nieuwe importheffingen
-
04:56
Warm WK-finaledag met kans op een lokale middag- of avondbui
-
02:58
Iran waarschuwt VS voor 'onvergetelijke lessen' bij voortzetting aanvallen
-
01:02
Ouders pleiten voor blijvende voortzetting van GRO-programma
-
00:01
Adhin wil themavergadering over veiligheid; Jones hekelt afwezigheid DNA-leden in commissievergadering
Gisteren
- Derde helft WK 2026: Deschamps speelt laatste WK-wedstrijd, Zidane wacht in de coulissen
- Derde helft WK 2026: Spectaculaire troostfinale eindigt in 6-4-zege voor Engeland
- Dodental door aardbevingen in Venezuela stijgt tot boven 5.000
- Telesur moderniseert kernnetwerk om groei dataverkeer op te vangen
- Bouva ziet grotere rol voor IICA bij ontwikkeling landbouw
- Derde helft WK 2026: Gebroken en teleurgesteld: Frankrijk en Engeland in troostfinale
- MIA roept hulp samenleving in bij opsporing Burke en ontsnapte Colombiaan
- Door verandering beleid economische groei bereikt
- Midden-Oostenconflict kan Caribische economieën treffen; Suriname mogelijk in uitzonderingspositie
- Zonnig en warm, Saharastof blijft aanwezig
- Zware aardbeving van magnitude 7,3 treft Mexicaanse kust nabij Guatemala
- Toen spreken belangrijker werd dan luisteren
- Drie agenten buiten functie na verdwijning Colombiaanse arrestant
Eergisteren
- Het contract waarop Surinames olietijdperk rust
- OWRO maakt zeven lozingen schoon om wateroverlast te beperken
- Twee Surinaamse wetenschappers gekozen in bestuur Caribbean Food Crops Society
- De paradigmawisseling van Suriname
- Derde helft WK 2026: Messi en Argentinië tegen Yamal en Spanje
- Colombiaanse verdachte in semi-onderzeeërzaak verdwenen uit cellenhuis; politiemannen worden verhoord
- De Surinaamse Effectenbeurs: ontwikkelingen in het eerste halfjaar van 2026
- Bromfietser overleden na aanrijding aan Magentakanaalweg; doorgereden automobilist meldt zich later bij politie
- Brede steun voor 'Kaalplukwet'; DNA vraagt aandacht voor rechtsbescherming en uitvoering
- Currie: geen examens in vakken waarin leerlingen geen les hebben gehad
- Trump verscherpt visumregels voor buitenlandse studenten en journalisten
- Zonnig, heet en benauwd; hittestress blijft belangrijkste weerrisico
- DNA eist stevigere aanpak veiligheidsproblemen in binnenland
- Column: Eén jaar later, waar zijn de contouren van ‘Kenki a systeem'
- Veiligheid en resultaten centraal bij terugblik op één jaar regering-Simons