Achterstand bevordering militairen ingelopen
Het ministerie van Defensie heeft 203 militairen bevorderd tot een naast hogere rang. De bevorderingsplechtigheid vond op maandag plaats in de Memre Buku Kazerne. Defensieminister Krishna Mathoera geeft aan dat het ministerie voor een groot deel op schema is en dat de achterstanden zijn ingelopen. Een aantal officieren moet nog bevorderd worden en de procedure hiertoe wordt voortgezet. Het ministerie probeert de manschappen te motiveren en competent te maken door carrièremogelijkheden te creëren. Dit om het wegtrekken uit het leger tegen te gaan.
Om voor een bevordering in aanmerking te komen worden er enkele wettelijke criteria gehandhaafd, zoals het feit dat de officier een bepaalde functie moet bekleden en een paar jaar in die rang moet hebben gediend. Daarnaast dient de kandidaat de opleiding met een goede beoordeling te doorlopen. Op basis daarvan wordt de voordracht gedaan, waarna de bevelhebber het goedkeurt zodat het ministerie kan overgaan tot de procedure van bevordering. Deze keer is een aantal manschappen bevorderd tot een naast hogere rang, onder wie ook 5 officieren, meldt Defensie.
Minister Mathoera benadrukte wederom dat het personeel heel belangrijk is binnen de organisatie. “Het ministerie biedt daarom de ruimte om te groeien in de organisatie door opleidingen aan te bieden waarbij de manschappen kennis en vaardigheden kunnen opdoen”. Volgens de minister bepaalt de kwaliteit van elke individuele militair de gezamenlijk kwaliteit van de hele defensieorganisatie. “Wij willen versneld opleidingen organiseren om de mensen competent te maken, zodat de groei niet gestagneerd wordt en er ruimte gegeven kan worden aan de besten om aan de top te komen”, stelt de bewindsvrouw.
Vandaag
Gisteren
- Ismaël Holtuin bezorgt Suriname goud en brons op PanAm Aquatics Championships
- Leidinggevenden getraind om cyberrisico's beter te herkennen
- Trinidad & Tobago wil regionaal centrum worden voor kunstmatige intelligentie
- Discipline bij uitvoering staatsbegroting 2026
- Irak onderschept 375 kg goud in omvangrijke anti-corruptieoperatie
- Twee verkeersslachtoffers binnen korte tijd
- PRO: Vissterfte legt zwakke milieuhandhaving bloot
- De juridische paradox
- Derde helft WK 2026: Messi tussen voetbal, slavernij, racisme en nationale identiteit
- Grondbezitters in Coronie opgeroepen percelen te ontwikkelen
- Zonnig en warm, later kans op onweersbuien in binnenland
- Qatar neemt afscheid van visionair leider Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani
- Column: Van hoop naar realiteit, van de wereld naar dicht bij huis
- SLM gaat in hoger beroep tegen vonnis pensioenaanvulling oud-werknemers
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 932
- Duikers halen lichaam uit Parakreek na auto-ongeval
- LVV wil basisscholieren warm maken voor landbouw en voedselzekerheid
- Van wie is het eigenlijk?
- Derde helft WK 2026: De oude garde houdt stand
- 19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
- Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
- Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
- Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
- Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
- Derde helft WK 2026: Argentinië na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
- President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel