Opsluiting
In vele landen gedragen grote leiders zich bij gelijke omstandigheden niet zo beperkt van geest dat men overgaat tot dit soort draconische maatregelen als opsluiting van kritische en anders denkende burgers. Deze opsluiting is nota bene op basis van een wet gemaakt honderden jaren geleden door koloniale machthebbers die onze voorouders gemoord en geïntimideerd hebben met dit soort barbaarse schrikwetten.
Laten we een voorbeeld nemen aan Nelson Mandela; hij was niet bitter na mishandeling, vernedering en opsluiting door het racistische, op basis van apartheid georiënteerde regiem van Zuid-Afrika, maar was supergroot van geest.
Terwijl wij toestaan dat mensen worden opgesloten in Suriname voor taalgebruiken, wordt er in de haven tenminste 20 miljoen euro aan economisch zeer waardevolle gronden gelicht uit de handen van het Volk, lees: het land. Het land van ons allemaal wordt gegeven aan politici, politieke vrienden uit de coalitie.
Als raad van commissarissen hebben we samen met de directie van het bedrijf de rechtszaak gewonnen waarbij grond behorende aan de onderneming was weggeven aan politieke exponenten in 2005.
In hoger beroep zijn we ons blijven verzetten tegen deze, voor Suriname en het Volk, onder geen enkele voorwaarde te accepteren deal. Men schijnt lak te hebben aan de belangen van ons allemaal. Een sweetheart deal is geheimzinnig de afgelopen weken gesloten ten nadele van ons land en het bedrijf.
Waar zijn de instituten als rechters, openbaar ministerie, alle parlementariërs mee bezig geweest, wetende dat we een zeer duidelijke Anticorruptiewet hebben? Waar zijn de politieke partijen binnen de coalitie?
Je kon gewoon erop wachten dat dit zou gebeuren, omdat het om veel buitenlandse valuta gaat. Daarom is men niet geïnteresseerd in een politieke gedragscode die het volk en instituten bescherming biedt. Dit is rude en onacceptabel!
Verleg niet het accent van onacceptabel beleid als President, geef de mensen, de burgers niet meer problemen door opsluiting.
Bescherm ze tegen problemen!
By the way, no las yu ede, 1 juli 2023 na wan bigi dei ini Sranan.
Schrap al die koloniale wetten, gemaakt door de koloniale geweldenaars vele honderden jaren geleden, op deze 1 juli-dag.
Gooi overboord onder andere die muilkorfwetten en geef daardoor het begin van onze eigen reparatie!
John van Coblijn
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 899
- Bel Louis nou eens op!
- Man gewond bij aanhouding aan de Moengolaan
- Eerste Triathlon ooit in Nickerie smaakt naar meer
- Simons eert ouderen tijdens Bigi Sma Dey: Generaties moeten elkaar blijven dragen
- Vijftig jaar Suriname, vijfpuntige ster in vlag, vijf letters NATIO
- Politie administratie wordt volledig digitaal
- Protocol oostelijke grens Suriname moet helder zijn voor binnenlandbewoners
- Herboren Waterkant moet aanjager worden van een vernieuwd historisch Paramaribo
- Zon en lokaal stevige regenbuien
- China wereldleider elektrische voertuigen
- Voetganger komt om bij aanrijding aan de Commissaris Weytingweg
- Ambassade opent bijzondere Nassy-expositie ter ere van 50 jaar Srefidensi
Eergisteren
- Sidon krutu/Mi dren
- Zangeres, muziekdocent en dirigent Tante Melie Leerdam 100 jaar
- Melkcentrale herstelt langzaam na miljoenenfraude
- Drie verdachten ingerekend voor gewelddadige beroving politieman te Brownsweg
- Vijftig jaar Srefidensi, een land dat nog steeds onderweg is
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na zware aanrijding
- Schoolkoren kleuren CCS tijdens Srefidensi-viering
- Een jubileum zonder visie
- Politie houdt 28 overtreders aan bij verkeerscontrole Klaaskreek
- Wisselvallig weer verwacht vandaag
- COP30 loopt vast: diepe kloof over afbouw fossiele brandstoffen
- Column: Voorbereidingen op play-off tegen Bolivia per direct van start
- Regering geeft SRD 1000 aan ambtenaren en kwetsbare groepen
- Somoharjdo over intrekken perceel: De steiger is van het volk