Brunswijk wil dat Politiebond met Santokhi praat over ontslag
Waarnemend president Ronnie Brunswijk heeft het bestuur van de Surinaamse Politie Bond (SPB) gevraagd om de kwestie van het ontslag van de hoofdinspecteurs Raoul Hellings en Sergio Gentle liever te bespreken met president Chan Santokhi. Brunswijk heeft het bestuur gisteravond uitgelegd dat hij niet voorbij kan gaan aan de resolutie die getekend is door het staatshoofd. Het SPB-bestuur onder leiding van Poetini Atompai heeft de waarnemend president meegedeeld dat hij dit verzoek later op de dag met de leden zal bespreken op het Onafhankelijkheidsplein. Vandaag zal de SPB weer vergaderen bij het gebouw van De Nationale Assemblee.
Van het Kabinet van de Vicepresident verneemt Starnieuws dat Brunswijk niet op de hoogte was van de ontslagresolutie. Hij was geïnformeerd tot de schorsing van de politieofficieren. De waarnemend president merkte tijdens het onderhoud met het SPB-bestuur in de namiddag op dat het anders had gekund in plaats van het geven van ontslag. Tijdens de bespreking waren ook aanwezig Assembleevoorzitter Marinus Bee, enkele ministers, leden van de vaste commissie van Justitie & Politie.
De SPB protesteert tegen het ontslag van Hellings en Gentle die ook adviseurs zijn van de bond. Na een spoedvergadering eerder op de dag, is de bond in beraad gegaan. De eis die op tafel ligt, is dat het ontslag wordt teruggedraaid. Brunswijk stelt zich op het standpunt dat deze kwestie liever verder besproken wordt met Santokhi. Hij keert donderdag terug naar Suriname. De president heeft geparticipeerd in de Klimaatconferentie in Egypte.
De algemene ledenvergadering van de SPB zal beslissen wat met het voorstel van de waarnemend president zal gebeuren. Het bestuur van de SPB gaf te kennen dat deze kwestie voorgelegd moet worden aan de ledenvergadering.
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo