Brunswijk wil dat Politiebond met Santokhi praat over ontslag
Waarnemend president Ronnie Brunswijk heeft het bestuur van de Surinaamse Politie Bond (SPB) gevraagd om de kwestie van het ontslag van de hoofdinspecteurs Raoul Hellings en Sergio Gentle liever te bespreken met president Chan Santokhi. Brunswijk heeft het bestuur gisteravond uitgelegd dat hij niet voorbij kan gaan aan de resolutie die getekend is door het staatshoofd. Het SPB-bestuur onder leiding van Poetini Atompai heeft de waarnemend president meegedeeld dat hij dit verzoek later op de dag met de leden zal bespreken op het Onafhankelijkheidsplein. Vandaag zal de SPB weer vergaderen bij het gebouw van De Nationale Assemblee.
Van het Kabinet van de Vicepresident verneemt Starnieuws dat Brunswijk niet op de hoogte was van de ontslagresolutie. Hij was geïnformeerd tot de schorsing van de politieofficieren. De waarnemend president merkte tijdens het onderhoud met het SPB-bestuur in de namiddag op dat het anders had gekund in plaats van het geven van ontslag. Tijdens de bespreking waren ook aanwezig Assembleevoorzitter Marinus Bee, enkele ministers, leden van de vaste commissie van Justitie & Politie.
De SPB protesteert tegen het ontslag van Hellings en Gentle die ook adviseurs zijn van de bond. Na een spoedvergadering eerder op de dag, is de bond in beraad gegaan. De eis die op tafel ligt, is dat het ontslag wordt teruggedraaid. Brunswijk stelt zich op het standpunt dat deze kwestie liever verder besproken wordt met Santokhi. Hij keert donderdag terug naar Suriname. De president heeft geparticipeerd in de Klimaatconferentie in Egypte.
De algemene ledenvergadering van de SPB zal beslissen wat met het voorstel van de waarnemend president zal gebeuren. Het bestuur van de SPB gaf te kennen dat deze kwestie voorgelegd moet worden aan de ledenvergadering.
Vandaag
-
04:31
Afwisselend weerbeeld eerste dag in september
-
03:55
Meer dan 600 doden en 1500 gewonden na zware aardbeving in Oost-Afghanistan
-
02:34
Historische verkiezing in Guyana met oliebooming en politieke spanning
-
00:59
Column: Een leven zonder muziek en een toekomst zonder visie
-
00:00
Aangifte tegen verduistering: LVV mist machines, tractoren en boten
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 887
- OBBS dringt aan op structurele hervorming schoolvervoer
- China’s SCO-top toont Global South-eenheid met Putin en Modi
- RBTP arresteert ontvluchte gedetineerde Gianni Utterberg
- Minister Misiekaba bij Zorgraad: dialoog met burgers centraal
- Chinese president laat Trump zien wie de kaarten in handen heeft
- HAVO! Ook daar kan het hoger
- Xi tegen Guterres: China steunt de wereldwijde rol van de VN
- Ontwikkelingsdoelen halen middels consensus en efficiëntie
- President Simons en Japanse ambassadeur verdiepen bilaterale samenwerking
- Licht wisselvallig met warme temperaturen
- China’s SCO-top: Nieuwe allianties in een veranderende wereldorde
- SLM herdacht 63-jarig bestaan in onzekere tijden
- Maandag beëdiging nieuwe dc’s; ressort uitbreiding Paramaribo en Wanica
Eergisteren
- Verdachte 'Menny' ingerekend voor poging moord en bedreiging
- Wie betaalt de prijs van het begrotingstekort?
- Suriname en Japan intensiveren samenwerking ter voorkoming EU-blacklisting
- Man (72) met geweld beroofd van halsketting op erf
- Demissionaire regering in Suriname
- Schoten gelost na vechtpartij bij club aan Zwartenhovenbrugstraat
- OM: vonnissen nu te controleren via WhatsApp
- De rol van de landmeter bij de gronduitgifte
- Japan steunt Suriname in aanpak kwikvervuiling goudsector
- Warm met kans op regen en onweer
- Putin brengt staatsbezoek aan China: SCO-top, militaire parade en handelskracht centraal
- Suriname schenkt schilderij aan premier Mottley tijdens Carifesta XV
- Ravaksur Plus presenteert manifest aan Simons: bijdrage aan regeerprogramma