Minister Ramdin nogmaals: Niks beloofd aan Guyana
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking benadrukt het voor de zoveelste keer: "Wij hebben duidelijk gezegd dat wij geen beloften hebben gedaan aan Guyana in termen van garanties en aantallen visvergunningen", antwoordt de bewindsman op een vraag van Starnieuws. Guyana, met name vicepresident Bharrat Jagdeo heeft Suriname er openlijk van beschuldigd zich niet te houden aan zijn belofte.
De regering heeft Guyana toegezegd bereid te zijn om te kijken naar de visvergunningen. Guyanese vissers maken gebruik van vergunningen van tussenpersonen, die veel geld opstrijken hiervoor. Deze kwestie is twee jaar geleden besproken met president Chan Santokhi. Ramdin zegt dat Guyana informatie zou aandragen waarmee de tussenhandelaren zouden worden aangepakt. "Wij hebben informatie ontvangen die niet bruikbaar was", merkt de bewindsman op.
"We hebben op verschillende momenten met Guyana 'face to face', telefonisch en via whatsapp gesproken. Er zijn ontmoetingen geweest in Barbados, Trinidad & Tobago, recentelijk nog in Washington DC en New York', zegt Ramdin. Hij heeft gisteren nog contact gehad met zijn collega van Buitenlandse Zaken, Hugh Todd om een datum te prikken voor een ontmoeting over deze kwestie en de agenda te bepalen. Er zijn concrete voorstellen gedaan voor ontmoetingen met dag, datum en plaats, maar vanuit de buren is er nog geen bevestiging gekomen. Er wordt publiekelijk heisa gemaakt van de zaak, maar er wordt niet ingegaan op concrete voorstellen om te praten erover.
"Het probleem is dat aan beide kanten belanghebbenden onvolledige informatie verschaffen", voert de minister aan. De aanpak van de regering is "laten wij alles op tafel zetten, elkaar goed informeren en dan systematisch aangeven onder welke omstandigheden een Guyanees een visvergunning kan krijgen", zegt Ramdin. Deze kwestie kan alleen binnen wet- en regelgeving worden opgelost. Onlangs is de Guyanese ambassadeur ontboden over de uitspraken gedaan door Jagdeo. Daarna zong de vicepresident van het buurland een toontje lager in de media. Dit vraagstuk moet volgens de minister professioneel en via diplomatieke kanalen besproken worden.
Vandaag
-
05:24
Regenachtige zondag met gevaar voor rukwinden
-
03:36
Andrew Holness blikt terug op voorzitterschap Caricom
-
02:11
Vader doodt vier eigen kinderen en twee buren bij gruwelijke steekpartij
-
00:58
Suriname start voorbereiding op IGS 2026 na succesvolle Spelen in Guyana
-
00:00
Bijna twee keer zoveel vuurwerk geïmporteerd als vorig jaar
Gisteren
- Newmont Suriname ondersteunt 14 kinderhuizen met totaal SRD 490.000
- Loodsbrand aan Twee Kinderenweg snel onder controle
- Onderzoek gestart na crash privéjet met Libische legerofficieren nabij Ankara
- 12-jarige jongen overleden na val van gebouw aan Nieuw Charlesburgweg
- Groep vrienden steunt meisjesinternaat Balingsula in feestperiode
- Alcohol en familieconflict monden uit in zware mishandeling in Santodorp
- Spanning loopt op rond Oekraïne voorafgaand aan gesprek Zelensky en Trump
- Boutique Hotel Peperpot breidt uit met luxe Citrushuis in Commewijne
- Vraagstuk van verlening bijzondere volmacht aan de procureur-generaal
- Voormalig UNC-lid waarschuwt voor steun aan Amerikaanse militaire aanwezigheid
- Bewolkt met verspreide regenbuien
- Parmessar betreurt vrijwel volledige vervanging Deviezencommissie
- Venezolanen in Salvadoraanse gevangenis willen hun deportatie aanvechten
- EBS voertuigen moeten gat in politiecapaciteit Regio Oost dichten
Eergisteren
- 29-jarige voortvluchtige na maanden opgespoord en aangehouden
- China sanctioneert 20 Amerikaanse defensiebedrijven voor massale wapenverkopen aan Taiwan
- Kerstavond ontaardt in steekincident
- Reflectie in tijden van feest
- Telesur lanceert nieuwe glasvezel-internetpakketten vanaf eerste kwartaal 2026
- Maleisië: Voormalige premier Razak schuldig aan miljardenschandaal
- Heisa rond onstatutaire benoemingen nieuw SBB-bestuur
- Surinamers moeten in 2026 meer dan ooit opgeruimd karakter tonen
- Caribisch toerisme blijft groeien ondanks geopolitieke risico’s rond Venezuela
- Wisselvallig weer verwacht op 2e kerstdag
- Leider van Bangladesh, favoriet voor het premierschap, terug uit ballingschap
- Column: Kerstboodschap of zelfverheffende politieke mythe
- Regering vervangt Deviezencommissie per 1 januari (update)