OM: Besluit Interpol heeft geen invloed op rechtsproces
Naar aanleiding van berichten die in de media zijn verschenen omtrent het besluit van Interpol inzake de voortvluchtige en thans veroordeelde ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, wenst het OM het volgende te verduidelijken.
Door Suriname is in de periode van mei 2021 het proces opgestart om gebruik te maken van het middel tot internationale signalering van Gillmore Hoefdraad, via Interpol. Nadat daartoe de formaliteiten in acht zijn genomen is op 8 juli 2021 bericht van Interpol ontvangen waarbij de mededeling is gedaan dat de Red Notice gepubliceerd zal worden. Deze publicatie had betrekking op dat deel van het netwerk welke slechts toegankelijk is voor Interpol autoriteiten. Voor publicatie op uiteindelijk de publieke website, zoals verzocht door Suriname, werd de aanvraag conform Interpol procedures verwezen naar de 'Notices and Diffusions Task Force' van de organisatie. Door bedoelde afdeling is meerdere malen aanvullende informatie opgevraagd, waarop Suriname steeds, prompt en breedvoerig heeft gereageerd. Thans heeft Interpol, op basis van haar interne beoordelingen, besloten dat de data met betrekking tot de persoon van Gillmore Hoefdraad verwijderd zal worden. Het Openbaar Ministerie zal dit besluit nader bestuderen en nagaan of en op welke wijze zij hierop naar de organisatie toe zal reageren.
Deze beslissing van Interpol heeft op generlei wijze invloed op het Surinaamse strafproces. De uitspraak van het Hof staat nog recht overeind. Hoefdraad is bij vonnis d.d. 17 december 2021, na goed te zijn gedagvaard en niet te zijn verschenen, bij verstek veroordeeld tot 12 jaren gevangenisstraf. Tegen deze beslissing heeft hij verzet aangetekend, doch omdat hij niet persoonlijk is verschenen, zoals de wet dat voorschrijft, is het verzet vervallen verklaard. Tegen deze beslissing heeft hij thans beroep ingesteld en dient de behandeling van het beroep afgewacht te worden. Nadat het vonnis onherroepelijk is geworden zal die dan ook geëxecuteerd worden.
Het signaleren van een gezochte persoon via Interpol is slechts een instrument waarvan gebruik gemaakt kan worden om internationaal op te sporen, doch zijn er nog tal van mogelijkheden binnen de internationale samenwerking. Het internationaal instrumentarium van onder andere verdragen en justitiële en politiële samenwerking heeft haar nut en effectiviteit steeds bewezen en ook in casu zal van deze mogelijkheden gebruik worden gemaakt.-
Vandaag
-
12:07
Brute supermarktroof: daders gaan ervandoor met geld en camerabeelden
-
10:49
Iran zoekt vermiste VS-piloot, Israëlisch schip geraakt in Straat van Hormuz
-
08:50
Artikel 140 Grondwet: bescherming of politieke blokkade?
-
06:48
Aankomend korpschef wil complexer wordende criminaliteit effectief aanpakken
-
04:54
Wisselvallig met buien, lokaal onweer mogelijk
-
02:56
Omanese, Franse en Japanse schepen passeren Straat van Hormuz ondanks spanningen
-
00:01
Bisschop Choennie waarschuwt op Goede Vrijdag voor ‘alledaags kwaad’ van roddel
Gisteren
- Mijn loyaliteit voor Chan
- VS-vliegtuig neergeschoten boven Iran; oorlog dreigt verder te escaleren
- Kerpens officieel VN-ambassadeur: Suriname voor sterkere multilaterale rol
- Goede Vrijdag: Een boodschap van liefde, vergeving en dienend leiderschap
- Surinaamse ambassade in Den Haag opent condoleanceregister voor Santokhi
- Zonder wetgeving geen samenhangend local contentbeleid
- Herbenoeming Wolf bij CASAS leidt tot onrust: installatie en kritiek van personeel
- Hoe Trumps droom om verrijkt uranium uit Iran te grijpen kan eindigen in een ramp
- Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
- Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
- Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
- Column: Herstel begint met liefde en vergeving
- Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan
Eergisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid