KBS en SSAS gaan voor integrale veiligheid
“Veiligheidsvraagstukken zijn meestal brede opgaven die alleen door nauwe samenwerking tussen bedrijfsleven, openbaar bestuur, maatschappelijke organisaties en burgers succesvol kunnen worden aangepakt,” zegt Sharon Schalkwijk algemeen directeur van SSAS aan Starnieuws. Zij zette samen met Brandweercommandant Radjen Jakhari haar handtekening onder de overeenkomst.
Behalve brandpreventie en brandbestrijding zijn hulpverlening, training en opleiding ook belangrijke taakstellingen van het KBS. SSAS wordt door zowel het ministerie van Justitie en Politie als door het Korps Politie Suriname, erkend. “Met deze ondertekening die een schoolvoorbeeld is van public-private partnership gaan beide organisaties voor meer integrale veiligheid, “ zegt Sharon Schalkwijk.
De samenwerking houdt o.a. in dat gezamenlijk projecten zullen worden uitgevoerd in het kader van brandpreventie zoals het “rookmelders project,” het verzorgen van trainingen didactische vaardigheden door SSAS aan instructeurs van het KBS, het gezamenlijk uitvoeren van drill oefeningen voor bedrijven, ontruimingsplannen en evacuatieplannen, trainen van personen voor bedrijfshulpverlening (BHV), en verder het mede fiatteren van bepaalde specifieke certificaten van SSAS door KBS, en het uitdragen van integrale veiligheid in de meest ruime zin van het woord.
SSAS is een erkend opleidingsinstituut op het gebied van veiligheid en opleidingen tot buitengewoon agent van politie, terwijl het KBS volgens haar meerjaren beleidsprogramma meer pro-actief en preventief zal optreden naar de gemeenschap. Beide instanties willen hiermee de integrale veiligheid verhogen.
SSAS is een erkend opleidingsinstituut op het gebied van veiligheid en opleidingen tot buitengewoon agent van politie, terwijl het KBS volgens haar meerjaren beleidsprogramma meer pro-actief en preventief zal optreden naar de gemeenschap. Beide instanties willen hiermee de integrale veiligheid verhogen.
Vandaag
Gisteren
- Politiebericht over 67-jarige vrouw omgekomen bij brand
- Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
- Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
- De eerste vrouwelijke president van Suriname
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid
Eergisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen