Colombia: Nijlpaarden kunnen tegen 2030 plaag worden
Nadat de baas van het Medellin-kartel tijdens een politie-inval in december 1993 stierf, zouden drie nijlpaarden in het wild zijn ontsnapt. Sindsdien zijn de territoriale en agressieve zoogdieren, die tot vier ton kunnen wegen, in aantal toegenomen en naar schatting zijn er vandaag zo'n 133 van. Zonder reproductiecontrole zouden ze volgens wetenschappelijke prognoses in 2030 434 kunnen bereiken.
Gezien de omvang van de kudde en het risico dat deze dieren vormen voor andere soorten en voor de bewoners van rivieroevers, heeft het ministerie van Milieu ze vrijdag opgenomen in de "lijst van invasieve exoten".
"Dit is een belangrijke stap om vooruitgang te boeken in een onmiddellijk actieplan om de situatie aan te pakken die wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van nijlpaarden in Colombia. De dieren hebben een impact gehad op onze ecosystemen en belangrijke soorten", legde minister van Milieu en Duurzame Ontwikkeling, Carlos Eduardo Correa, uit.
Dankzij de verklaring kunnen de autoriteiten die deel uitmaken van het nationale milieusysteem (SINA) de controle- en beheermechanismen voor deze soort bepalen. Vóór vrijdag was het aan de regionale instanties om deze soort zelf te bestrijden.
Het besluit van de nationale regering was gebaseerd op een "invasierisicoanalyse", opgesteld door het Alexander von Humboldt Instituut en het Instituut voor Natuurwetenschappen van de Nationale Universiteit, samen met verschillende wetenschappers en experts.
Dit is een "zeer belangrijke stap voor Colombia om het probleem te erkennen en vooruitgang te boeken bij de aanleg van een beheerroute voor deze soort", aldus Hernando García, directeur van het Alexander von Humboldt Instituut.
Volgens Colombiaanse media was een familie in de gemeente Doralald bezig met het grootbrengen van een klein nijlpaard als huisdier. De zaak alarmeerde de milieuautoriteiten van het gebied, die de bevolking aan de oevers van de Magdalena-rivier nogmaals vroegen om uit de buurt te blijven van gebieden waar individuen of kuddes van deze dieren zijn, vanwege het risico op dodelijke aanvallen.
Vandaag
-
09:14
Woordenwisseling om kinderen escaleert: vrouw kapt buurvrouw en gooit hete olie
-
08:48
Open brief aan de president: Wanneer de moeder feestviert terwijl kinderen honger hebben
-
06:51
Suriname viert tien jaar Women in Maritime Caribbean: Focus op gelijke kansen
-
04:53
Warme dag met temperatuur rond 33 °C
-
02:55
Oorlog in Sudan volledig uit de hand gelopen, waarschuwt VN
-
00:57
Column: Einde aan (onnodig) kabaal?
-
00:00
Anti-Corruptiecommissie wordt tijdelijk ondergebracht bij Constitutioneel Hof
Gisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Eergisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte