Huisartsen moeten kiezen waar ze beroep willen uitoefenen
Huisartsen die een geldige vestigingsvergunning hebben, moeten van minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid een keuze maken waar zij hun beroep willen uitoefenen. Naast de eigen huisartsenpraktijk, zijn diverse artsen ook werkzaam bij meerdere instellingen. Zij krijgen tot februari de gelegenheid om te beslissen waar ze willen werken.
De bewindsman heeft dit in een schrijven meegedeeld aan de sectie Algemeen Artsen van de Vereniging van Medici in Suriname. Indien de artsen de keus hebben gemaakt om hun beroep in een eigen praktijk uit te oefenen, dienen ze dat uiterlijk 1 februari kenbaar te maken. Zij moeten een ontslagbrief doen toekomen aan Volksgezondheid als bewijs dat zij niet meer verbonden zijn aan een andere instelling.
Eerder had het ministerie ook aangegeven dat in de districten Paramaribo en Wanica er naar verhouding te veel huisartsen gevestigd zijn, waardoor andere delen van het land weinig tot geen huisartsen hebben. Volksgezondheid zal voor een betere spreiding ingaande 1 februari ook geen huisartsenvergunningen meer verstrekken voor deze districten.
Alle verzoeken die na 31 januari 2022 worden ingediend voor vestiging van een huisartsenpraktijk in Paramaribo en Wanica, zullen niet meer behandeld worden. Het ministerie is voornemens om kwalitatieve gelijkwaardige gezondheidszorg te garanderen in alle districten door een transparant, evenwichtig en efficiënt huisartsenvestigingsbeleid te voeren.
In de transitiefase zullen conform de protocollen vergunningen bij hoge uitzondering worden verstrekt tot en met 31 januari 2022. In totaal is er nog behoefte aan ongeveer 48 huisartsen om geheel Suriname te voorzien van huisartsen dienstverlening. Het ministerie geeft aan dat er wel rekening gehouden moet worden met de spreiding van de huisartsenvestigingen om de kwaliteit van de zorg te blijven waarborgen; de lokale behoefte van de gemeenschap is hierbij van belang.
Vandaag
Gisteren
- Misiekaba wil mentale zorg dichterbij burgers brengen via scholen en eerstelijnszorg
- Argentinië verwelkomt eerste zending Chinese elektrische auto’s terwijl Trump dreigt met tarieven
- MinOWC werkt aan vijfjarenplan voor modern technisch en beroepsonderwijs
- Denemarken: NAVO niet bevoegd om over Groenland te onderhandelen
- Verslaafde zoon aangehouden na geweld, diefstal en vernieling in ouderlijk huis
- Personeelstekort luchtverkeersleiding verstoort regionaal vliegschema
- Congres zet modernisering rechterlijke macht centraal voor rechtszekerheid en ontwikkeling
- Bangladesh: Campagne gestart voor eerste verkiezingen na afzetting Hasina
- Interpol treft illegale goudsector in Guyanaschild
- 'Breuk in de wereldorde': toespraken van Carney en wereldleiders in Davos
- Rustige ochtend met buien in de middag
- Vissers zetten in op bescherming zeeleven en behoud exportmarkten
- Column: Sportieve keuze op basis van realiteitszin
- Vakbeweging slaat alarm over koopkracht en uitblijven afspraken
Eergisteren
- Volksgezondheid en IKBeN versterken samenwerking voor betere bescherming van kinderen
- Iran meldt 3.117 doden bij protesten; waarschuwt VS voor vergelding
- Illegaal vliegtuig ontdekt op verborgen landingsbaan diep in het binnenland
- EZOTI en bedrijfsleven slaan handen ineen voor sterker ondernemersklimaat
- Zuid-Korea: Ex-premier krijgt 23 jaar cel wegens rebellie
- Regering mikt op nieuwe loonreeks zorgsector medio 2026
- Internationale steun voor hervorming Surinaamse sportsector
- Aangifte tegen Rozenhout en Burney Brunswijk
- Plannen gepresenteerd voor STEM-campus in Diitabiki
- Gerenoveerde OS II Livorno feestelijk in gebruik genomen
- Open brief: Verkeersveiligheid vraagt om structurele hervormingen
- Bewolkte dag met regenbuien in de middag
- Europese leiders roepen op tot eenheid in Davos na Trumps dreiging met tarieven
- Bezoek CCJ onderstreept rol Suriname binnen Caribische rechtsorde
- Scheidende VS ambassadeur Faucher: ‘Dit is geen afscheid’