Rachied Doekhie: Regering koopt eigen perceel 3 x duurder
Sinds de publicatie van het bericht over aankoop van een stuk terrein van 1.320 ha door de regering, lijkt de storm te zijn losgebarsten. Politici, ook binnen de coalitie, plaatsen vraagtekens over de aankoop en zijn bezig informatie te verzamelen over deze kwestie. Ex-Assembleelid Rachied Doekhie zegt aan Starnieuws dat de zaak van hier tot ginder stinkt. "Welke rover verdient deze keer?" is zijn vraag. "Hoe kan de overheid een terrein kopen dat in grondhuur is afgestaan? De prijs van US$ 2.375 miljoen is meer dan driemaal de waarde van het terrein", zegt Doekhie.
Mensen zijn bezig een 'nyan' te maken, meent Doekhie. Hij vindt dat op een oneigenlijke manier het terrein is gekocht, dat volgens hem de waarde heeft van ongeveer US$ 500.000. Het terrein stond de vorige week nog op de veiling, omdat er een schuld is bij DSB. Er is ook een rechtszaak gaande. De overheid had volgens Doekhie met de bank kunnen dealen, maar hiervoor is er niet gekozen. Bovendien heeft de overheid zelf goed terrein te Bernhard Polder om zaaizaad voor heel Nickerie te kunnen produceren.
Doekhie vindt het vreemd dat op een snelle en gewiekste manier zaken in orde zijn gemaakt binnen de regering en de zaak is beklonken. Het terrein is volgens hem absoluut niet geschikt voor de productie van zaaizaad. Om de plek te bereiken moet 9 km worden afgelegd vanuit de asfaltweg. Het terrein is door de modderpoel die er ontstaat, niet te bereiken in de regentijd en in de droge tijd is er geen water om te kunnen zaaien. Er zijn betere en goedkopere terreinen beschikbaar, maar er wordt bewust gekozen voor dit terrein "omdat er gewoon een nyan gemaakt wordt".
Er zijn door diverse deskundigen adviezen gegeven om het terrein niet te kopen, zegt Doekhie. De productie van zaaizaad is stelselmatig tegengewerkt. Nu wordt eerst bekendgemaakt dat formeel zaaizaad voor de rijstteelt uit Guyana zal worden betrokken. Doekhie stelt dat alles een scenario is om geld uit de staatskas te roven door een ongeschikt terrein te kopen. De ex-parlementariƫr zegt dat de corruptie gewoon doorgaat en ergere vormen aan het aannemen is.
Vandaag
-
06:46
Herinneringen aan Chan Santokhi, Crimefighter en hoeder van de rechtsstaat
-
04:55
Vochtig weer vandaag; buien in de loop van de dag
-
02:57
Kabinet en diplomaten en anderen tekenen condoleanceregister op Paleis
-
00:59
Column: Herstel begint met liefde en vergeving
-
00:00
Emotioneel afscheid bij 'De Olifant': Brunswijk zichtbaar aangedaan
Gisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Eergisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname