1:6 wil ook een vertegenwoordiging in tripartiet orgaan
De samenwerkende vakbonden verenigd in 1:6 vinden dat alle groepen zich moeten terugvinden in de samenstelling van het tripartiet overlegorgaan. Dit orgaan zal woensdag worden ingesteld. De vakbondsleiders hebben in een brief aan president Chan Santokhi maandag kenbaar gemaakt dat ze ook een afgevaardigde in het overlegorgaan willen hebben.
De vakbondsleiders Imro Edam, Michael Sallons, Latoya van Dijk, Lloyd Pool, Rodney Cabenda en David Bakker voeren aan dat de vakbeweging niet alleen uit Ravaksur bestaat. Uit de media hebben ze vernomen dat die zeven personen heeft voorgedragen. De briefschrijvers benadrukken dat de 1:6, de COL en de BBGO ook vertegenwoordigd moeten zijn in het overlegorgaan, waarbij ook naar het genderaspect gekeken moet worden. Ravaksur heeft alleen mannelijke vertegenwoordigers voorgedragen.
In de brief aan de president wordt aangegeven dat de regering onderhandelt met Ravaksur over het eisenpakket dat ingediend is. 1:6 zegt in feiten niet tegen de punten te zijn, ingediend door Ravaksur, maar vindt deze niet voldoende. Niet alle belangrijke zaken worden opgevangen met het eisenpakket, vinden de vakbondsleiders.
1:6 eist dat naast bespreken van zaken in het tripartiet overlegorgaan, er ook brandende vraagstukken zijn die opgelost moeten worden. Er zijn ook specifieke zaken, waar de particuliere sector niets mee te maken heeft. Sommige zaken zijn specifiek voor de ambtenarij.
Vandaag
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie