Brunswijk wil geen wild-west-situatie in Suriname
Brunswijk en president Chan Santokhi zijn woensdag in de Congreshal ingegaan op wat er bereikt is in 9 maanden regeren. Brunswijk heeft zich beperkt tot de problemen van het binnenland zoals de overstroming, het onderwijs, de problematische logistiek om pakketten te leveren, en de achterstallige betalingen van AOV en de kinderbijslag. Voor alles is er een oplossing, deelt hij mee. Sommige zijn al in uitvoering, geeft hij aan. Bij het aanhalen van het criminaliteitsvraagstuk is Brunswijk bijna uit zijn fel gesprongen.
“Mensen rijden in de stad, stappen uit en schieten een ander neer, alsof we in Texas leven,” benadrukt hij. “Die verruwing baart ons zorgen. We gaan dit aanpakken, we gaan hard optreden tegen de mensen die zulk gedrag vertonen. We gaan dit niet accepteren. Er is al gezegd dat de samenwerking van politie en leger geïntensiveerd moet worden. En dat men hard moet optreden!”
“Zelfs de verkeerscriminaliteit neemt toe” vervolgt een felle Brunswijk. “Mensen houden geen rekening met anderen in het verkeer. Men rijdt roekeloos, bijna elke dag weer een dode te betreuren in het verkeer. Dat moeten we niet hebben. Dus vanaf dit moment heeft de minister van Justitie en Politie de opdracht om op te treden. Er moeten meer verkeerscontroles komen. Het lijkt op een wild west!”
Er moet ook controle op wapens komen, pleit de vicepresident. “Laatst was ik op Albina. Een groep jongemannen reed langs en als gangsters hebben ze gewoon geschoten op mensen hun huizen. Deze mensen moeten hard aangepakt worden!” Brunswijk wil beleid en een strakke controle op wapenbezit. “We moeten het aanpakken,” benadrukt hij voor de zoveelste keer. “Het kan niet zo zijn dat het een wild-west-situatie wordt in het land en iedereen zich onveilig voelt. Laatst is op Pontbuiten iemand neergeschoten. Dat waren we niet gewend in Suriname. Er moet meer controle komen op wapenbezit, vooral illegaal wapenbezit.”
Brunswijk maakt zich ook zorgen over de derde golf van besmettingen met het coronavirus. “De maatregelen die getroffen worden door de regering, worden niet helemaal nageleefd!”, haalt hij aan. “We verzoeken de gemeenschap om de covid-maatregelen in acht te nemen zodat wij onze medemens kunnen beschermen.” Brunswijk is zelf recent nog in opspraak geweest. Tegen alle covid-protocollen in, heeft hij zijn verjaardag met een groot publiek gevierd. Op een vraag hierover, heeft hij niks gezegd.
René Gompers
Vandaag
Gisteren
- Reactie op ''Santokhi's toespraak...zelfverheerlijking'
- "Miljoenen doden door stofstormen wereldwijd"
- NPS draagt Patrick Brunings voor als minister Olie, Gas en Milieu
- 30 verdachten aangehouden na reeks misdrijven: Oproep tot waakzaamheid
- Drs. C. Waterberg verdient erkenning in de strijd tegen malaria
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkveesector bloot
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Humaniora van AdeKUS
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend bendegeweld
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD 2025
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
Eergisteren
- Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
- Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
- Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
- NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
- Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
- Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
- Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
- Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
- Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
- Steeds meer zon met wegtrekkende buien
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!