NDP-fractie vraagt pg vervolging ministers
De NDP-fractie heeft procureur-generaal (pg) Roy Baidjnath Panday gevraagd om een strafrechtelijke vervolging in te stellen naar de ministers Armand Achaibersing (Financiën & Planning) en Albert Ramdin (Buitenlandse Zaken, International Business & Internationale Samenwerking). Dit geldt ook voor Sarwankoemar Badjalala, adviseur van de president en Rajen Pahladsingh, regeristeraccountant en benoemd als directeur van New Surfin NV.
New Surfin NV is opgericht op 5 januari 2021 door Viren Ajodhia, adviseur van de minister van Financiën & Planning. Uit de akte blijkt dat Pahladsingh, die de Nederlandse nationaliteit heeft, benoemd is tot directeur. Achaibersing is president-commissaris, Ramdin en Badjalala zijn leden van de raad van commissarissen. Zij zijn in persoon benoemd, maar bekleden functies van respectievelijk minister en adviseur, voert de NDP-fractie aan.
Bij de oprichting en inschrijving van New Surfin NV, heeft de Staat met 51% deelgenomen in een privé onderneming, schrijft de NDP-fractie aan de pg. Aangevoerd wordt dat er geen toestemming ervoor is van De Nationale Assemblee en de Raad van Ministers is ook niet gekend hierin. De ministers hebben volgens de Assembleeleden verboden handelingen gepleegd als politieke ambtsdragers tezamen met de overige betrokkenen. Aan het ministerie van Financiën zou opzettelijk financieel nadeel zijn toegebracht. Er is in strijd gehandeld met de wettelijke voorschriften en procedures.
Er is volgens de NDP-fractie duidelijk sprake van belangenverstrengeling binnen de raad van commissarissen van New Surfin NV. Dit moet volgens de Assembleeleden in relatie gebracht worden met onder meer artikel 16 van de Wet op de jaarrekening, welke handelt over de hoofdelijke aansprakelijkheid van bestuurders en commissarissen tegenover derden bij jaarrekening of tussentijdse cijfers. De ministers nemen deel in een privébedrijf, conform de akte van oprichting van New Surfin NV zonder toestemming van de Raad van Ministers. De ministers zouden met hun handelen de wet- en regelgeving hebben omzeild. Dit typeert de NDP-fractie als malversatie, fraude en overtreden van de Anti-corruptiewet.
Tegen de achtergrond van de National Risk Assessment en de internationale wetgeving rond money laundering en terrorismefinanciering, is dit strafrechtelijk onderzoek van het allerhoogste belang, menen de Assembleeleden.
U kunt de brief aan de pg hier downloaden.
Documenten:
Vandaag
-
14:49
Ik verklaar de oorlog aan!
-
12:46
Iran kondigt heropening Straat van Hormuz aan na staakt-het-vuren in Libanon
-
10:48
Slechts één sterilisatie- en castratieproject dit jaar door gebrek aan geld
-
08:51
Beslagverboden op goederen voor de openbare dienst
-
06:53
Nieuwe vliegroute versterkt band met Dominicaanse Republiek
-
04:55
Warm en licht wisselvallig weer
-
02:57
Israël en Libanon beginnen tiendaagse staakt-het-vuren
-
00:59
Column: Een parlement in gijzeling van persoonlijke en partij politieke belangen
-
00:01
Brandstofcrisis legt grotere druk; overheid blijft afwachtend
Gisteren
- Belastingdienst digitaliseert aangifte: gratis hulp via SAS-HUBA
- Georgette Garcia-Elias begint diplomatieke missie in Venezuela
- Suriname en Dominicaanse Republiek versterken banden
- Politiebericht over doodsoorzaak peuters; onderzoek nog gaande
- Inheemse organisatie waarschuwt voor rechtsongelijkheid
- Onderwijsniveau binnenland nog steeds bedroevend
- Lula hekelt bedreigingen Trump, roept op tot respectvol leiderschap
- Essed heeft tekst gereed voor eerherstel en excuses aan 8-decemberslachtoffers
- Politieverhoor en omstreden deskundigenrapport in SPSB-rechtszaak zwaar bekritiseerd
- Wisselvallig weer met kans op stevige buien
- Bendes onder druk in Haïti, maar dreiging houdt aan
- Column: VAR, voedingsbodem voor manipulatie?
- Nerkust draagt leiding FOLS over aan Barron: Het is tijd voor de jonge generatie
Eergisteren
- Goed en fout: ons moreel kompas onder het vergrootglas
- Doorbraak in gronddossier Mariënburg: uitvoering eindelijk in zicht
- Paus Leo roept Kameroen op tot strijd tegen corruptie en vrede in conflictgebieden
- RK-bisdom vraagt btw-vrijstelling voor restauratie historisch Paramaribo
- Rusland belooft verdere olievoorzieningen aan Cuba na eerste levering
- Overheid en traditionele leiders in gesprek over bosbeheer en klimaatgelden
- Man aangehouden voor poging tot verkrachting en diefstal in Moengo
- Vakbond EBS vraagt ingrijpen president in conflict met directie
- Verdachte gewond bij aanhouding door RBTM; twee arrestaties in levensberovingszaak
- GranMorgu-project bereikt nieuwe fase met aankomst eerste offshore apparatuur
- Afwisseling van zon, bewolking en buien verwacht
- Peru: Fujimori leidt eerste ronde presidentsverkiezingen terwijl hertelling voortduurt
- Traditionele leiders Marowijne- en Lawagebied vragen betrokkenheid bij grensakkoord
- Bondsvoorzitter BBS Biswan ontslagen na manipulatie examencijfers rekruten
- Voortvluchtige verdachte aangehouden in zaak begraven lichaam
- Bodemprocedure 8 decembermoorden gestart; vijf families dienen geen vordering in