Suriname in pilot voor tegengaan illegale ontbossing
Suriname heeft zich gecommitteerd om in drie gebieden proef te draaien. Het gaat om houtkapconcessies bij het Nassaugebergte, het Centraal Suriname Natuurreservaat en het Brinckheuvel natuurreservaat. Het proefproject zal zes maanden duren, waarbij het EWS op alle gebieden zal worden getest. Het EWS kan niet-geplande houtkap zo'n half jaar van te voeren voorspellen door hoogwaardige radartechniek en zelflerende algoritmes die allerlei data analyseren.
Ofschoon Suriname volgens officiële cijfers nog steeds en bosbedekking van zo'n 93 procent heeft, is de ontbossing sinds 2012 flink toegenomen. Hoewel het percentage nog steeds laag is in vergelijking met veel andere landen, waaronder Brazilië, kan ontbossing een bedreiging vormen voor Surinames unieke positie van het meest beboste land ter wereld.
In tegenstelling tot andere modellen en technische programma's om ontbossing tegen te gaan, voorspelt het EWS illegale ontbossing. Het model, ontwikkeld door het Wereld Natuur Fonds in Nederland, koppelt big data zoals satellietbeelden en menselijke activiteit aan elkaar. Zo signaleert het bijvoorbeeld met satellietbeelden als er een weg wordt aangelegd, omdat dat een toegangsweg kan zijn voor machines die bomen gaan kappen. Het systeem geeft een melding, zodat op tijd actie kan worden ondernomen.
Directeur David Singh van WWF-Guianas stelt dat het EWS een grote doorbraak voor Suriname kan betekenen in de bescherming van het bos. "In een land met zo'n enorm oppervlakte bos is het bestrijden van illegale houtkap met traditionele middelen een enorme uitdaging. Dat onderstreept het belang van innovatie en het inzetten van hoogwaardige technologie." Hij benadrukt dat het EWS ontbossing alleen zal kunnen voorkomen als alle partijen zich daarvoor inzetten. Vooral degenen in de mijnbouwsector zullen de krachten volgens Singh moeten bundelen voor behoud van het bos.
Het proefproject loopt tot en met september dit jaar. WWF-Guianas, Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht en de Dienst 's Landsbosbeheer, afdeling Natuurbeheer van het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer hebben de handen ineen geslagen voor het welslagen van dit pilotproject.
Vandaag
-
06:54
VHP: Idul-Fitr versterkt eenheid en nationale saamhorigheid
-
04:55
Mix van zon, bewolking en verspreide buien
-
02:57
Europese landen en Japan ondersteunen inspanningen om Straat van Hormuz te openen
-
00:59
Column: Uitstel is geen overleg, maar sabotage van de rechtsstaat
-
00:00
Crisishulplijn 114 vanaf mei weer bereikbaar voor hulp bij suïcide en geweld
Gisteren
- Hiv-besmettingen in Caribisch gebied blijven hoog: 15.000 nieuwe gevallen per jaar
- Suriname en Indonesië willen samenwerking landbouw en visserij verder versterken
- Privatisering en sociale woningbouw
- Olieprijs stijgt boven $119 door aanvallen op energie-infrastructuur
- Man beroofd in woning: SRD 110.000 buitgemaakt
- SRD Check gratis toegankelijk voor Telesur-klanten, ook zonder internet
- Kan olie $200 per vat bereiken?
- VHP: Navratri als periode van bezinning en vernieuwing
- Ten Cate presenteert eindselectie Natio voor WK-playoffs
- Damaru nieuwe directeur Anthony Nesty Sporthal, wil NIS nieuw leven inblazen
- Warme licht wisselvallige dag
- Iran valt Qatarese energiehub aan, na aanval op groot gasveld
- Column: Regels tegen spelbederf
- Finabank accepteert boete na jaren reputatieschade en krijgt €4,5 miljoen terug
Eergisteren
- Wijnerman bespreekt investeringsprojecten en samenwerking tijdens IDB Annual Meeting
- Rishano Santokhi na twee weken vrijgelaten, zaak loopt door
- Centrale Bank tevreden over afhandeling geldtransportzaak 2018
- Regering stelt crisisteam in om gevolgen oliecrisis op te vangen
- Gewapende beroving op man aan de Grensweg
- China biedt Taiwanezen energiezekerheid aan in ruil voor 'vreedzame hereniging'
- NMA traint personeel voor betere milieuregels en controle
- VS breidt $15.000-visumborgstellingsprogramma uit
- Narcoticabrigade vernietigt grote hoeveelheid drugs in Para
- De berg heeft een muis gebaard!
- Seafoodfestival moet sector en horeca dichter bij elkaar brengen
- Een warme dag en licht wisselvallig weer
- Argentinië stapt officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie, volgt VS in breuk
- Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek Simons en Jetten
- President grijpt in bij stijgende brandstofprijzen, price cap afgesproken