Volksgezondheid bereidt covid-vaccinatiecampagne voor
Ramadhin heeft op een persconferentie donderdag meegedeeld dat de plannen voor de vaccinatiecampagne eind deze maand klaar moeten liggen. Ook wordt gewerkt aan voorlichting, voegt hij er aan toe. Suriname is lid van de Covax Facility, een wereldwijd vaccinfonds. Het doel van deze organisatie, een samenwerking tussen overheden en vaccinproducenten, is om te garanderen dat de vaccins tijdig op de plekken komen waar ze nodig zijn. Goed in elkaar gezette voorlichtings- en vaccinatiecampagnes moeten helpen om zoveel mogelijk mensen gevaccineerd te krijgen.
De WHO heeft in het kader van de vaccinatiecampagne, het ministerie ook gevraagd om naar de huidige wetgeving te kijken. “We kunnen niemand verplichten om het covidvaccin te nemen,” merkt Ramadhin op. “Daarvoor is belangrijk de voorlichting, de bewustwording dat een vaccin bescherming kan bieden tegen een covid-infectie. Dat is de strategie. We kijken wel naar de huidige wetgeving over inenting.” Ramadhin benadrukt dat het ministerie genoeg ervaring heeft met immunisatieprogramma's. “Er is kennis, er is know how. De crisismanager Marthelise Eersel bijvoorbeeld, heeft meerdere campagnes opgezet. Zij en haar team zijn bezig het covidvaccinatiecampagne op te zetten.
Ramadhin geeft aan dat in Amerika en de rest van de EU, het vaccin van Pfizer nog getest wordt. Hij deelt mee dat de vaccins van de andere grote spelers als Moderna, de Oxford University en AstraZeneca nog in de testfase zitten. “Die van Pfizer verschilt met de anderen,” merkt de minister op. “Het moet getransporteerd worden in condities van -70 graden. Die van Moderna tussen de -2 en -20 graden.” De producent biedt wel een oplossing aan: de vaccins transporteren in een “thermal suitcase”, een geavanceerde mobiele vrieskist.
“ Ze kunnen gewoon in een vliegtuig,” vervolgt Ramadhin. “Er is wel een prijskaartje aan verbonden maar het is in elk geval veel goedkoper dan speciale faciliteiten. Dus er is een oplossing in geval wij voor Pfizer kiezen; een thermal suitcase waarin 5000 vaccins bewaard kunnen worden voor twee weken zonder dat de temperatuur veranderd. Dit is een geruststelling want het was een issue…welke investeringen je allemaal moet gaan plegen om een dergelijk vaccin op te slaan, te vervoeren en toe te dienen.”
René Gompers
Vandaag
-
18:55
Politie waarschuwt voor oplichting met vervalste betalingsbewijzen
-
16:48
Olieprijzen dalen na grootste jaarlijkse verlies sinds 2020
-
14:53
KFC-medewerker aangehouden voor diefstal van ruim SRD 398.000
-
12:51
Venezuela: Maduro houdt VS olijftak voor
-
10:49
Klimaatrampen troffen afgelopen jaar miljoenen mensen en kostten miljarden dollars
-
08:47
De mythe van de integrale benadering in het Surinaams bestuur
-
06:52
Debipersad: Waar staan we, wat zijn de uitdagingen, wat geeft hoop in 2026?
-
04:55
Wisselvallig weer met zon en regen
-
02:57
Xi: Hereniging China en Taiwan niet te stoppen
-
00:59
Column: Mentale gezondheidszorg nú prioriteit nummer één
-
00:00
Oecumenische rouwdienst sluit nationale rouwdag af
Gisteren
- Man aangehouden na vernieling bromfiets met tjap
- Nieuwe Caricom-voorzitter: Regionale eenheid is geen keuze, maar noodzaak
- KLS-vuurwerk veroorzaakt 3 ernstig gewonden; vuurwerkbarometer op stand 6
- Wanneer iedereen zich gezien voelt
- Palestina was in 2025 de dodelijkste plek voor journalisten
- Politie vraagt hulp na dodelijk misdrijf op winkelier in Nieuw-Amsterdam
- Na jaren weer proefzending fruit en gewassen naar Frans-Guyana
- VS kondigt nieuwe sancties aan tegen de Venezolaanse oliesector
- Politieke transitie, economische uitdagingen en toekomstperspectief
- ABOP roept bij start van 2026 op tot zorg voor mentale gezondheid
- Zon, wolkenvelden en buien
- Ontslagen SLM-directieleden misleidden president met onjuiste cijfers
- Dodelijk familiedrama aan de Calcuttastraat: 8-jarige jongen om het leven gebracht
- Column: Decentralisatie van de schoolsport
- President: 2026 jaar van herstel en voorbereiding op toekomst
Eergisteren
- Olietankers bereiken Venezuela nog steeds ondanks Amerikaanse blokkade
- Kinderbescherming: tussen beleidsambitie en structurele tekortkomingen
- De wereld neemt afscheid van 2025 met vuurwerk en ijskoude duiken
- Drie vuurwerkslachtoffers met oogletsel behandeld in SEH
- Vier kinderen Aroma in stilte begraven in Marienburg
- De drie pg's
- Man dood aangetroffen na gewelddadige overval in Nieuw-Amsterdam
- SLM directieleden Gonesh en Baidjoe per direct ontslagen
- Advocaat: Verdachte wist tijdens misbruik niet dat hij met hiv was besmet
- CCK en IRIS bidden voor zielenrust slachtoffers
- VHP: Verantwoordelijkheid, stabiliteit en perspectief voor Suriname
- NDP blikt terug op bewogen 2025 en richt zich op herstel en toekomst land
- Warm en wisselvallig weer met kans op regenbuien
- China opent nieuwe hoofdstukken in grote-landendiplomatie op cruciaal moment
- Column: Een bewogen jaar aan het eind van een tijdperk
- Oudejaarsdag in Commewijne: afscheid van kinderen Aroma