Hooghart royeert 14 lidbonden van CLO
Elke bond binnen de CLO heeft een stem. Elke 100 leden van een bond, leveren dan weer een extra stem op in de Assemblee van de Ledenraad van de CLO. "Wij zijn ervan overtuigd dat Hooghart deze stappen heeft gezet met het oog op het vonnis dat op 11 december wordt gewezen," zegt Miskin aan Starnieuws. De zaak om vervroegde verkiezingen te houden, heeft vrijdag gediend. De rechter heeft besloten om op 11 december uitspraak te doen.
De 14 lidbonden die zijn geroyeerd behelzen de ambtenaren van zeker zes volledige ministeries waaronder Landbouw, Veeteelt en Visserij, Handel en Industrie, Regionale Ontwikkeling en Sport, Transport, Communicatie en Toerisme, Defensie en Sociale Zaken. Ook grote delen van de ambtenaren van de ministeries van Openbare Werken en Natuurlijke Hulpbronnen vallen onder de geroyeerden. Miskin legt uit dat als je geroyeerd bent, je niet kunt meedoen aan de verkiezingen. Het CLO-Collectief heeft een traject ingezet om vervroegde verkiezingen te houden. Het royement van de bonden heeft volgens Miskin alles daarmee te maken.
Hij merkt op dat met het royement de mensen verenigd in de bonden waar het om gaat, niet meer onder verantwoording van Hooghart vallen. "Je kunt ze dus ook niet oproepen om in actie te gaan." Het Collectief vindt dat Hooghart niet kan handelen namens de CLO omdat het bestuur verdeeld is. Van de 14 bestuursleden, hebben 8 het vertrouwen opgezegd in Hooghart. Vervolgens heeft Hooghart deze 8 bestuursleden geroyeerd en heeft hij het bestuur weer aangevuld met nieuwe mensen. Hooghart heeft op verzoek van het Collectief ook niet meegewerkt aan het uitschrijven van een vergadering in oktober met als agendapunt het houden van verkiezingen. Zijn weigering heeft de weg voor het Collectief geplaveid om vervroegde verkiezingen via de groene tafel te zoeken.
Het CLO-Collectief spitst zich nu op de vonnissen van de rechtszaken die dienen en op het organiseren van verkiezingen. Het maakt zich ook op voor onderhandelingen in januari met de regering. Tegen die tijd moet duidelijk zijn wie de CLO vertegenwoordigt. Miskin stelt dat al de handelingen die Hooghart nu pleegt onstatutair zijn. In een van de rechtszaken die dient, vraagt het CLO-Collectief dat Hooghart zich niet uitgeeft als vertegenwoordiger van de CLO.
De lidbonden die Hooghart op 16 november heeft geroyeerd zijn de Bond Dienst der Domeinen, Bond Personeel Openbare Werken, Bond Ambtenaren Sociale Zaken, Algemene Bond Natuurlijke Hulpbronnen, Bonden bij TCT, Federatie van bonden bij NH, Algemene Bond Handel en Industrie, Bond HI ijkwezen, Bond Griffie personeel, Bond Grondinspectie, Bond Burger Personeel Defensie, Bond Personeel LVV, Algemene bond RO en Bond Personeel OW Nickerie.
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Eergisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem