Nieuw Koffiekamp zal illegale goudzoekers Rosebel weren
In juli vorig jaar was het zo erg dat het bedrijf zijn operaties in zijn zuidelijke putten Royal Hill en Mayo wekenlang had stopgezet. Illegale goudzoekers waren tot baldadigheden overgegaan waarbij machines en eigendommen van het bedrijf werden vernietigd. Bij de schermutselingen werd een illegale goudzoeker doodgeschoten, waarop de woedende menigte machines van het bedrijf in brand stak. Het heeft veel voeten in de aarde gekost, om de rust te doen terugkeren en de bedrijfsactiviteiten in oktober weer op te starten.
Met hun handelingen brengen de Oekemmangs niet alleen de werknemers van Rosebel en zijn dienstverleners in groot gevaar, maar ook hun eigen veiligheid. De handelingen van de illegale goudzoekers hebben ook grote gevolgen voor de productie en de inkomsten van zowel het bedrijf als zijn aandeelhouders, waaronder de Staat Suriname (5%).
Vertegenwoordigers van Nieuw Koffiekamp stellen dat ze ook enorme schade ondervinden van de handelingen van de Oekemmangs, daar deze hun dorp als toegang naar de concessie van Rosebel gebruiken. Samen met vertegenwoordigers van Iamgold/Rosebel, de minister van Natuurlijke Hulpbronnen en het traditioneel gezag hebben de vertegenwoordigers van Nieuw Koffiekamp hun toezegging bevestigd om in partnerschap te zullen blijven werken aan duurzame ontwikkeling van de dorpsgemeenschap. De partijen waren op 30 oktober bijeen, zegt Rosebel Gold Mines in een persbericht.
De vertegenwoordigers van Nieuw Koffiekamp hebben zich ook gedistantieerd van de Oekemmangs en hun handelingen in het concessiegebied van Rosebel. Minster David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen heeft benadrukt dat het bedrijf ongehinderd en op een veilige manier zijn mijnactiviteiten moet kunnen uitvoeren. Het belang van gelijkwaardig partnerschap en gemeenschappelijk overleg tussen alle betrokkenen en diversificatie en ondernemerschap ter ontwikkeling van de gemeenschappen, waren ook onderwerp van het gesprek.
Vandaag
Gisteren
- Trinidad kent diepwaterblokken toe aan Exxon, mogelijke investering van $21,7 miljard
- "It ain't no fun when the rabbit got the gun"
- Visserscollectief vraagt president Simons harde aanpak misstanden visserijsector
- Bloedbank in acute financiële nood: Enorme achterstand ziekenhuizen
- Inheemsen: van 'Verworpenen' tot nationaal ontwikkelingsmodel
- Directeur Openbaar Groen per direct ontheven wegens onregelmatigheden
- Gratis medische zorg in Marwina Ziekenhuis voor Albina en omgeving
- Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
- US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
- Wat staat ons politiek te wachten?
- Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
- Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
- Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
- Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Eergisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen