'Het gaat niet om de persoon van Ronnie Brunswijk'
Jim Hok, voorzitter van de PALU, stelt dat in de kwestie van de brief van de Nederlandse minister Blok het niet gaat om de persoon van Ronnie Brunswijk, maar om de vicepresident van het land. Dit, in reactie op opmerkingen van zowel vicepresident Brunswijk zelf, de reacties van de president Santokhi en minister Ramdin van Buitenlandse Zaken.
Hok benadrukt dat waar het om gaat in de brief van de Nederlandse minister aan de Tweede Kamer, niets te maken heeft met de persoon van Ronnie Brunswijk. Minister Stef Blok geeft aan dat de vicepresident Brunswijk in de Surinaamse regering een probleem vormt voor de Nederlandse regering. Dat men strikt genomen geen zaken met hem wil of zal doen. De reden die men heeft aangehaald, is dat de persoon van Ronnie Brunswijk in Nederland een drugsveroordeling op zijn naam heeft. "De persoon van Ronnie Brunswijk kan over deze opstelling van de Nederlandse regering gerust zijn schouders ophalen of het stofje van zijn schouders afkloppen. Maar vicepresident Brunswijk, president Santokhi en de hele regering moeten, nee, kunnen dit niet zo afhandelen", meent de politicus.
"Iemand kan niet in je huis komen en bepalen wie wel en wie niet mee aan tafel mag zitten. Hou dan je mond als je niet weet wat je moet zeggen! Maar vanuit Den Haag wil men dit juist WEL nadrukkelijk zeggen, om de verhoudingen duidelijk te maken, Den Haag bepaalt, punt uit! En het feit dat onze regering dit nu slikt, bevestigt dat men met ons kan doen en laten wat men wil en wij gaan het slikken ook. Let maar op", zegt de PALU-topman.
PALU heeft al in een eerdere reactie te kennen gegeven dat "men dit alleen maar doet omdat men daar in Den Haag de overtuiging heeft dat ze met ons kunnen doen en laten wat ze willen. Omdat wij lummels zijn, die het over ons heen laten komen. Let er trouwens ook op dat het eigenlijk alleen Surinamers zijn die de Nederlandse houding proberen te rechtvaardigen. Hebben we ooit gehoord dat men vanuit Den Haag een dergelijke opmerking, zoals nu over onze vicepresident Brunswijk is gemaakt, heeft gemaakt over welke andere autoriteit in welk land dan ook? Dat doen regeringen niet tegenover landen die men respecteert! Omdat Den Haag ons niet respecteert doet men dit wel met ons."
En wie vindt dat de PALU hier spoken ziet, die moet de ontwikkelingen maar goed in de gaten houden, zegt Hok. "Men plast straks nog openlijk op ons (voor zover dat hier niet al is gebeurd) en wij Surinamers, met de regering voorop zullen ons haasten om te zeggen dat het regent, 'want zoiets zou Den Haag toch niet doen?! Hoe kom je op het idee?' Alleen, tegen de tijd we erachter komen in wat voor situatie wij onszelf zullen hebben gemanoeuvreerd, dan zullen de onderlinge verhoudingen waarschijnlijk al zeer, zeer onplezierig zijn geworden, zegt de voorzitter van de PALU.
Frankrijk, dat vele malen groter is en vele malen belangrijker is dan Nederland in Europa en in de wereld, ziet tot nog toe kennelijk geen belemmeringen om met de vicepresident te werken, uitgaande van het gemeenschappelijke belang van beide landen, concludeert de politicus.
Vandaag
-
10:17
Hoop op toekomst of wensdenken?
-
08:15
Borger Breeveld, icoon van Surinaamse film en televisie, overleden
-
06:58
Mulokot en partners: Vijfkilometerwet geen oplossing voor grondenrechten
-
05:02
Maandag zonnig en droog, gevoelstemperatuur tot 41 graden
-
03:04
Vakbond rapporteert 108 aanvallen op Palestijnse journalisten in juli
-
00:59
Column: De mens als architect van onze eigen rampen
-
00:01
Rapport vissterfte onthult ‘mogelijk’ grotere schade voor mens, dier en milieu
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 936
- CUS: Verschillende wortels en verhalen, één thuis
- Wereldbank heeft gelijk; maar Suriname staat voor een grotere uitdaging
- 9 augustus - twee culturen, één natie
- Simons en Adhin willen verdere stappen rond rechten Inheemsen
- NDP: Verschillen moeten Surinamers dichter bij elkaar brengen
- Tyfoon Dolphin bereikt oostkust van China: meer dan 300.000 mensen geëvacueerd
- ABOP: Afkomst mag kansen van Surinamers niet bepalen
- Bestuurder overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg
- Elf jaar na vonnis: Inheemse gronden blijven onbeschermd in Suriname
- VHP: Erkenning, rechtvaardigheid en verbondenheid op 9 augustus
- Zonnige zondag met temperaturen tot 34 graden
- Autobomaanslag schudt Colombia op na inauguratie van hardline president
- Suriname was er niet voordat de Inheemse volken er waren
- Tempo opvoeren om risico blacklisting te verkleinen
Eergisteren
- SHI roept op tot verbinding rond 'Ingi Dey' en Javaanse Immigratiedag
- President Simons kondigt steun aan voor onderzoek naar cultureel erfgoed
- Bedrijfsleven wil aanpassing economische wetsontwerpen vóór verdere behandeling
- Man verdronken na bootongeluk op Coesewijnerivier
- De weg is een gevaarlijke en ongezonde plek
- Suriname: Goed bestuur begint met verantwoording afleggen
- VSB: Ratificatie grensprotocol mag geen blanco cheque zijn
- DNA dringt aan op duidelijkheid over oorzaak massale vissterfte
- Aantal agrarische bedrijven met 41 procent gegroeid
- Zonnige en warme zaterdag, lokaal kans op een bui
- Ebola-uitbraak in Congo overschrijdt 4.000 gevallen
- 9 augustus: Viering zonder recht is een lege ceremonie
- Onderzoek naar verdwenen kwik nog altijd zonder resultaat