Ramdin vraagt VN speciale aandacht voor kwetsbare landen
"Dit alles kan niet worden bereikt zonder een multilateraal systeem," zegt Ramdin. "Alleen door multilateralisme kunnen we hopen onze doelen als internationale samenleving te bereiken." Hij stelt dat alleen door een versterkte multilaterale inspanning de toekomst kan worden veiliggesteld. "We hebben een verbintenis nodig voor een nieuw multilateralisme."
De Verenigde Naties herdacht maandag haar 75-jarig bestaan, maar door de Covid-19-pandemie waren er nauwelijks gasten. Wereldleiders zijn thuis gebleven voor wat meestal het grootste diplomatieke evenement van het jaar is. Vooraf opgenomen toespraken zijn opgestuurd voor de allereerste, bijna volledig virtuele Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.
In een tijd waarin de wereld wordt geconfronteerd met een wereldwijde pandemie, economische ongelijkheden, een klimaatcrisis en toenemende spanningen tussen landen, is diplomatie meer dan ooit nodig.
Toen VN-secretaris-generaal Antonio Guterres de pers toesprak voorafgaand aan de Algemene Vergadering, zei hij tegen journalisten: "In dit 75-jarig jubileumjaar zien we ons eigen 1945-moment onder ogen." Hij benadrukte het belang van de ontmoeting op dat moment en samenwerken om ‘beter te herstellen’ van de huidige crisis.
Het thema van de Algemene Vergadering van dit jaar is "Covid-19 confronteren door effectief multilateralisme". Op donderdag 24 september vindt op ministerieel niveau een debat plaats over mondiaal bestuur na Covid-19. Er broeit speculatie over hoe China zich zal positioneren, vooral als Trump dinsdag in zijn toespraak zeer kritisch is over China.
Bij afwezigheid van presidenten en premiers zullen landen voor het grootste deel vertegenwoordigd worden door hun ambassadeurs.
In zijn toespraak wijst minister Ramdin op de uitdagingen waarmee de wereld wordt geconfronteerd door de Covid-19-pandemie, wat "ons dwingt om het multilateralisme nog meer te omarmen." Het gezamenlijk aanpakken van de veelzijdige gevolgen, de economische, sociale en gezondheidsgevolgen van de Covid-19-pandemie en interventies die het risico verkleinen en de veerkracht of het herstel bevorderen voor populaties met een hoog risico, zou kunnen helpen om onze langetermijnrespons op de pandemie te verbeteren en effectiever voor te bereiden voor toekomstige noodsituaties op het gebied van de volksgezondheid en andere mondiale bedreigingen," stelt de bewindsman.
"In deze uitdagende tijd is het financieringslandschap drastisch veranderd. De economische en financiële schokken die samenhangen met Covid-19, zoals verstoringen van de industriële productie en dalende grondstofprijzen, verstoren de economische groei en vormen een bedreiging voor duurzame ontwikkeling." Minister Ramdin vindt daarom dat financiering voor duurzame ontwikkeling centraal moet staan in de paraatheid en veerkracht van de volkerenorganisatie. "Aangezien ontwikkelingslanden ernaar streven te voldoen aan de eisen van de crisisrespons, is een haalbare oplossing voor schulden, van cruciaal belang. De ontwikkelde partners dienen zich te houden aan de overeengekomen hulpbeloften voor financiering van ontwikkeling."
De Algemene Vergadering zal op 23 september 2020 worden toegesproken door president Chan Santokhi, tijdens het Algemeen Debat.
Vandaag
-
17:18
Suriname schittert tijdens North ISH Open 2025 IPSC Level 3
-
15:20
Bewoner neergeschoten bij gewelddadige woningoverval Plamuurmesstraat
-
14:42
Jamaica in hoogste staat van paraatheid, doden al in Haïti
-
12:44
Bouva: Staatsbezoek koning moet leiden tot tastbare economische resultaten
-
10:46
De natie is geen etnische groep, maar een collectief gevoel van verbondenheid
-
08:48
Nieuwe sport- en educatiehub voor jongeren in Reeberg geopend
-
06:51
Joerawan blij met vonnis SBB-zaak; Ravenberg kondigt hoger beroep aan
-
04:53
Zon dominant in grote delen van het land
-
02:56
Venezuela veroordeelt ‘militaire provocatie’ door CIA en Trinidad; waarschuwing voor escalatie
-
00:59
Column: Harmonie en verbondenheid in een wereld vol tegenspoed
-
00:00
Overheid zet meer zwaar materieel in vuilnisbrand Charlesburg
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 895
- Grote belangstelling voor Chinese automerken op DSB Bigi Yari Autobeurs
- Militair aangehouden bij poging om drugs cel in te smokkelen
- Categorie 4 orkaan Melissa: Jamaica bereidt zich voor op ramp
- Politiebericht over man overlijdt na zware mishandeling
- Antony Loswijk meldt zich bij politie in zaak drive-by shooting Emielaan
- Pride Walk: Je hoeft ons niet te accepteren, maar respecteer ons wel
- Caribische bisschoppen waarschuwen voor militaire spanningen in de regio
- Hoe verder in de rechtszaak Hoefdraad?
- Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
- Warme zondag en overwegend droog
- VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
- Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
- ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid
Eergisteren
- Man overlijdt na mishandeling
- Ruim 300 kinderen uit Brokopondo nemen deel aan sportdag Zijin Rosebel
- Suriname en Venezuela verkennen verdieping landbouw, energie en visserij
- 3 verdachten aangehouden in moordzaak Chablani
- Ondernemers krijgen ruimere financieringskansen via NOB–VSB partnerschap
- SPWE heropent ondernemershub voor inclusief micro-ondernemerschap
- Politiebericht over dodelijk incident Passiebloemstraat
- Ben ik echt zo objectief?
- Man overlijdt na steekpartij aan de Passiebloemstraat
- Mia zoekt Antony Loswijk, verdachte in drive-by shooting Emielaan
- Volksgezondheid geeft adviezen over rookoverlast Charlesburg
- Overwegend droog weer vandaag met kans op lokale buien
- Trump overweegt militair ingrijpen tegen cocaïne-infrastructuur in Venezuela
- China schenkt Suriname 16 ambulances ter versterking van medische noodhulp
- VHP-hoofdbestuurslid Moertabat keert de partij de rug toe