VMSS: Oplossingsmodellen voortzetten studiefinanciering
In juni 2020 werd door de NOB aangekondigd dat nieuwe aanvragen voor studiefinanciering niet meer verstrekt zullen worden voor het komend collegejaar 2020/2021. Gezien de economische en de corona pandemische crisis in Suriname, komt deze maatregel als een klap in het gezicht voor vele studenten en met name minderdraagkrachtige studenten en hun ouder/verzorgers.
Naar aanleiding daarvan heeft de Vereniging voor Minderdraagkrachtige Studenten in Suriname (VMSS) in eerdere stadium aandacht gevraagd van de regering inzake deze kwestie. Ook werd voorgesteld de mogelijkheid met de overige lokale banken te bekijken om studentenleningen of lange termijn leningen te verstrekken aan studenten voor hun studie. Echter is er vooralsnog geen duidelijke oplossing vanuit de overheid over deze kwestie.
Wellicht kan in het kader van een spoedige en structurele oplossing ook voorgesteld worden om met de Verenging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) aan tafel te zitten om ook hun inbreng aan inzichten, over de studiefinanciering mee te nemen ter voorbereiding van de oplossingsmodellen. De bedrijven kunnen bijvoorbeeld identificeren welke personeelsbehoeften zij op lang termijn nodig zullen hebben om de bedrijfsdoelen te realiseren. Op die behoefte kan heden ingespeeld worden door bepaalde studierichtingen te financieren met als garantie dat na afronding van de studie een deel bij de bedrijven tewerkgesteld kan worden. Het ander deel kan na afronden van de studie de financiering terug betalen met rente. Dit model dient een tweeledig doel. De doorstroom na de studie naar het arbeidsproces is gegarandeerd en de instroom van nodige kader bij de bedrijven is zo goed als veilig gesteld.
Een ander model is om de studenten te listen met alle studiegegevens en als onderdeel van maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) enkele studenten te adopteren met inachtneming de nodige voorwaarden. Op deze manier wordt het imago van het bedrijf aantrekkelijk voor het zaken doen. Dit niet alleen op nationaal maar ook op internationaal vlak. Simpel om het feit dat bijvoorbeeld in Europa en Amerika bedrijven er op worden aangesproken wanneer zij zakenpartners hebben die zich niet houden aan de in het MVO- kader opgenomen voorwaarden. Ook vanwege het feit dat een MVO-imago gebaseerd is op het verminderen van de negatieve effecten van bedrijfsvoering en de positieve effecten op de samenleving en het milieu vergroten. Er wordt dus teruggeven aan de Surinaamse gemeenschap in deze vorm.
Suelle L. Shepperd
Ondervoorzitter VMSS
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting groepscommandanten klaar voor inzet binnen Nationaal Leger
- Vrouw kapt 15-jarig meisje met houwer tijdens familieruzie
- Suriname schittert tijdens North ISH Open 2025 IPSC Level 3
- Bewoner neergeschoten bij gewelddadige woningoverval Plamuurmesstraat
- Jamaica in hoogste staat van paraatheid, doden al in Haïti
- Bouva: Staatsbezoek koning moet leiden tot tastbare economische resultaten
- De natie is geen etnische groep, maar een collectief gevoel van verbondenheid
- Nieuwe sport- en educatiehub voor jongeren in Reeberg geopend
- Joerawan blij met vonnis SBB-zaak; Ravenberg kondigt hoger beroep aan
- Zon dominant in grote delen van het land
- Venezuela veroordeelt ‘militaire provocatie’ door CIA en Trinidad; waarschuwing voor escalatie
- Column: Harmonie en verbondenheid in een wereld vol tegenspoed
- Overheid zet meer zwaar materieel in vuilnisbrand Charlesburg
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 895
- Grote belangstelling voor Chinese automerken op DSB Bigi Yari Autobeurs
- Militair aangehouden bij poging om drugs cel in te smokkelen
- Categorie 4 orkaan Melissa: Jamaica bereidt zich voor op ramp
- Politiebericht over man overlijdt na zware mishandeling
- Antony Loswijk meldt zich bij politie in zaak drive-by shooting Emielaan
- Pride Walk: Je hoeft ons niet te accepteren, maar respecteer ons wel
- Caribische bisschoppen waarschuwen voor militaire spanningen in de regio
- Hoe verder in de rechtszaak Hoefdraad?
- Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
- Warme zondag en overwegend droog
- VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
- Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
- ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid