Linscheer veiligheidsadviseur en voorzitter commissie
Voormalig legerhoofdofficier en directeur Nationale Veiligheid, Melvin Linscheer, is benoemd tot veiligheidsadviseur van president Chan Santokhi. Hij is ook voorzitter van de werkgroep Inventarisatie en Advies Ontplofbare en Gevaarlijke Stoffen. Deze commissie moet onderzoek doen naar de voorkomens, de soort en opslag van gevaarlijke stoffen, chemicaliën en ontplofbare middelen in Suriname.
De werkgroep heeft drie maanden de tijd gekregen van president Santokhi om advies uit te brengen over ook de hoeveelheden en wijze waarop deze stoffen zijn opgeslagen. De werkgroep bestaat uit elf leden. Ze zijn afgevaardigden van verschillende ministeries die een verantwoordelijkheid hebben op dit stuk. Zo zijn de ministeries van Justitie en Politie, Defensie, Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie vertegenwoordigd alsook het Nationaal Coördinatiecentrum Rampenbeheersing (NCCR) en het Directoraat Nationale Veiligheid. “Ze hebben allemaal een verantwoordelijke taak. De ene doet vergunningen, de andere is verantwoordelijk voor de opslag, de ene doet milieu en de andere controle,” laat Linscheer via de Communicatie Dienst Suriname optekenen.
Er liggen geruime tijd verschillende stoffen opgeslagen. Het gaat deels om in beslag genomen stoffen, maar ook om chemicaliën en explosieven die onder andere in de mijnbouw gebruikt worden, zegt Linscheer. Deze worden legaal geïmporteerd en ergens opgeslagen. De werkgroep gaat inventariseren hoeveel van deze stoffen opgeslagen liggen, de wijze van opslag en of de protocollen hiertoe moeten worden aangescherpt.
Er moet betere regelgeving kopen, meent Linscheer. Ondervoorzitter Dennis Kamperveen vult aan dat de werkgroep zich sterk gaat maken voor veiligheid in Suriname. Zij gaat zaken doen die op korte termijn zichtbaar zijn, “zodat het volk zich veilig voelt”. Alle actoren die op dit stuk bezig zijn, zullen erbij betrokken worden, zodat ook op korte termijn acties ondernomen kunnen worden.
De vervolgstap na inventarisatie is die van wetgeving, waarbij er protocollen zullen worden vastgelegd ten aanzien van opslag, import, export, transport, handel en controle. Op de vraag of de wetgeving veranderd moet worden, zegt Kamperveen dat die waar nodig zal worden aangevuld of aangepast. Volgens hem mag de samenleving rekenen op veiligheid als het gaat om de werkgroep. “Zonder veiligheid geen ontwikkeling, zonder veiligheid geen democratie,” vindt Kamperveen.
Vandaag
-
15:37
Irak onderschept 375 kg goud in omvangrijke anti-corruptieoperatie
-
13:41
Twee verkeersslachtoffers binnen korte tijd
-
12:23
PRO: Vissterfte legt zwakke milieuhandhaving bloot
-
10:21
De juridische paradox
-
08:19
Derde helft WK 2026: Messi tussen voetbal, slavernij, racisme en nationale identiteit
-
06:17
Grondbezitters in Coronie opgeroepen percelen te ontwikkelen
-
04:28
Zonnig en warm, later kans op onweersbuien in binnenland
-
02:32
Qatar neemt afscheid van visionair leider Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani
-
00:59
Column: Van hoop naar realiteit, van de wereld naar dicht bij huis
-
00:00
SLM gaat in hoger beroep tegen vonnis pensioenaanvulling oud-werknemers
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 932
- Duikers halen lichaam uit Parakreek na auto-ongeval
- LVV wil basisscholieren warm maken voor landbouw en voedselzekerheid
- Van wie is het eigenlijk?
- Derde helft WK 2026: De oude garde houdt stand
- 19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
- Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
- Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
- Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
- Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
- Derde helft WK 2026: Argentinië na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
- President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel
Eergisteren
- Inheemse en Tribale dorpen eisen onafhankelijk onderzoek naar vissterfte Saramaccarivier
- Derde helft WK 2026: Bellinghams heldenrol bezorgt Engeland nipte zege op Noorwegen
- Man raakt gewond bij schietincident in ressort Latour
- Wi Na Wan: Zijn stem zwijgt, maar de boodschap leeft voort
- Een brug over de Corantijn en haar verbindingen
- Derde helft WK 2026: Sterspelers in de schijnwerpers, Engeland en Argentinië jagen op halvefinales
- O.S. Reebergproject neemt nieuw zorgcoördinatielokaal en schoolomheining in gebruik
- Suriname dicht bij tweede internationale glasvezelverbinding via Frans-Guyana
- Open brief aan president – Ontwikkelingsplatform alleen is niet genoeg
- Geen enkel duurzaam ontwikkelingsdoel ligt op schema voor 2030
- Overwegend zonnig weer; later kans op enkele regen- en onweersbuien
- IEA: Escalatie tussen VS en Iran bedreigt herstel van oliemarkt
- Noodherstel Van ’t Hogerhuysstraat bijna afgerond
- Noodzaak comité-generaal steeds meer ter discussie na geheime vergadering