PALU: Volk verwacht veel van de nieuwe coalitie
Tijdens de ontmoeting in het kader van de hearings die de samenwerkende coalitie met de politieke partijen heeft gehouden, was de boodschap van de PALU duidelijk. “Mijne heren, het volk verwacht veel van u. U zult geen ruimte hebben voor fir’ firi. U hebt geen tijd fu poti puru, poti puru, pot baka, pur baka, zoals we dat hebben gekend van de huidige regering.” De PALU gaat ervan uit dat de samenwerkende coalitie een vliegende start zal hebben, mede omdat men vanuit de oppositie ruim tijd heeft gehad om zich voor te bereiden op deze uitdaging. Ook van zeer groot belang is het feit dat alle partijen die deel zullen uitmaken van de komende regering voldoende inzicht en ervaring hebben in de financiële zaken van de regering en de mogelijke opties voor snelle oplossingen.
De samenwerkende coalitie wenste van gedachten te wisselen over de actuele sociaal-maatschappelijke, financieel-economische en politieke ontwikkelingen. Tevens vernam men graag welke oplossingen de partij voorstond om het hoofd te bieden aan de actuele problematiek en om een traject van duurzame ontwikkeling mogelijk te maken.
Partijen beaamden dat het half uur dat voor deze ontmoeting was uitgetrokken geen recht deed aan deze verwachtingen. De PALU heeft er daarom voor gekozen om tijdens het gesprek enkele belangrijke zaken aan te halen, en om de visie van de partij en de inzichten op ontwikkeling te onderbouwen met schriftelijk materiaal.
Tijdens het onderhoud noemde PALU-voorzitter Jim Hok nog de kwestie van de offshore olie-industrie die volgens de analyse van de partij een beslissende invloed zal hebben op de toekomst van ons land. Suriname zal zich in de komende jaren daarom grondig moeten voorbereiden, om te voorkomen dat de economie daarna zal verstikken in de oliedollars. Ook de kwestie van onze soevereiniteit kwam kort aan de orde. “Wanneer u in de situatie komt te verkeren dat u de onafhankelijkheid van Suriname moet verdedigen zult u de PALU steeds aan uw zijde vinden. Wij zouden de huidige regering in de case van Suralco/Alcoa ook hebben gesteund indien men de zijde van het Surinaamse volk had gekozen.
Helaas is dat niet gebeurd en wij hadden daarom geen keus dan ons tegenover de regering op te stellen”, zei de PALU-topman. Namens de partij feliciteerde hij zijn collega’s van de samenwerkende coalitie en wenste hen veel succes en de ondersteuning van de Allerhoogste. Bij deze ontmoeting was de nieuwe coalitie vertegenwoordigd door de voorzitters,Chan Santokhi, Ronnie Brunswijk, Gregory Rusland en Paul Somohardjo. De PALU-delegatie bestond uit Jim Hok en Imran Taus.
U kunt de presentatie van de PALU hier downloaden.
Documenten:
Vandaag
-
06:52
Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
-
04:54
Warme zondag en overwegend droog
-
02:56
VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
-
00:58
Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
-
00:00
ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid
Gisteren
- Man overlijdt na mishandeling
- Ruim 300 kinderen uit Brokopondo nemen deel aan sportdag Zijin Rosebel
- Suriname en Venezuela verkennen verdieping landbouw, energie en visserij
- 3 verdachten aangehouden in moordzaak Chablani
- Ondernemers krijgen ruimere financieringskansen via NOB–VSB partnerschap
- SPWE heropent ondernemershub voor inclusief micro-ondernemerschap
- Politiebericht over dodelijk incident Passiebloemstraat
- Ben ik echt zo objectief?
- Man overlijdt na steekpartij aan de Passiebloemstraat
- Mia zoekt Antony Loswijk, verdachte in drive-by shooting Emielaan
- Volksgezondheid geeft adviezen over rookoverlast Charlesburg
- Overwegend droog weer vandaag met kans op lokale buien
- Trump overweegt militair ingrijpen tegen cocaïne-infrastructuur in Venezuela
- China schenkt Suriname 16 ambulances ter versterking van medische noodhulp
- VHP-hoofdbestuurslid Moertabat keert de partij de rug toe
Eergisteren
- Update: Politie jaagt op verdachte na dodelijke drive-by shooting aan Emielaan
- De verkiezing van de volgende VN-secretaris-generaal
- Politiebericht over drive-by shooting Emielaan
- Hogerberoepszaak Pikin Saron wordt 4 november hervat; ontevredenheid bij ESAV
- IDB bevestigt steun tijdens strategisch overleg met president Simons
- Diarree-uitbraak in Kwamalasamutu legt kwetsbaarheid basiszorg bloot
- Karan Chablani doodgeschoten bij drive-by shooting aan Emielaan
- Afgetreden RvC meldt: SRD 49 miljoen tegoed op Staat bij bestuurswisseling
- Suriname zet koers naar nationale local content-roadmap
- Gewapende bende overvalt pension aan Chatterpalweg
- Grondenrechtenvraagstuk – een nieuwe toekomst voor Para en alle inheemsen
- Nieuwe lichting strategisch legerkader klaar voor hoogste functies binnen Defensie
- Brand Charlesburg nog niet onder controle; omwonenden klagen over rook en stank
- Wisselvallig weer vandaag met buien
- Sportcentrum SOSIS opnieuw opengesteld voor publiek; JOS neemt beheer terug
- Column: De digitale vuilnisbelt van de politiek
- Bij 80 jaar VN: DNA benadrukt noodzaak multilaterale samenwerking