Nieuwe Cubaanse ambassadeur bezoekt Elias als eerste
De nieuwe Cubaanse ambassadeur, Igor Gonzalez, die woensdag zijn geloofsbrief heeft aangeboden aan president Desi Bouterse, heeft op zijn eerste werkdag gelijk een bezoek gebracht aan minister Antoine Elias van Volksgezondheid. De ambassadeur benadrukte de belangrijke en nauwe samenwerking die dit ministerie heeft met Cuba. Elias vindt het een eer om Gonzalez, samen met directeur Cleopatra Jessurun en onderdirecteur Robert Mohamed, als eerste te mogen verwelkomen op het ministerie.
Gonzalez benadrukte dat hij dit ministerie gelijk heeft aangedaan, gezien de nauwe samenwerking die Cuba heeft met Volksgezondheid. De ambassadeur is al goed op de hoogte over de laatste ontwikkelingen die Elias met Cuba heeft. De bewindsman gaf hem lijsten met namen van studenten die in Cuba studeren. Een deel van deze studenten heeft een beurs van de Surinaamse overheid, terwijl een groot deel op kosten van Cuba studeert. Een andere lijst had een totaaloverzicht van alle Cubaanse artsen, specialisten en verpleegkundigen die in Suriname werkzaam zijn.
De bewindvoerder is tevreden over de manier waarop de Surinaamse studenten behandeld worden in Cuba. Andersom is de diplomaat ook tevreden met de wijze waarop de groep medici in Suriname ontvangen en behandeld wordt. Jessurun legde de ambassadeur in het Spaans uit hoe het programma voor de artsen, specialisten en verpleegkundigen eruitziet en hoe het ministerie van Volksgezondheid hieraan invulling geeft. Ook werden de toekomstplannen besproken en werd Gonzalez gelijk op de hoogte gesteld van de groep Surinaamse studenten die op het punt staat te vertrekken naar Cuba voor hun studie geneeskunde en tandheelkunde.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Eergisteren
- Repliek op ‘Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak’
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon ‘Don’ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak