OFID zegt steun toe voor uitvoeren diverse projecten
De voortvarendheid waarmee de energie lening ‘Expansion of Power Generation, Transmission and Distribution Systems Project’ is voorbereid, en nu door alle partners wordt geformaliseerd, werd met veel genoegen genoemd, staat in een persbericht. Ook de OFID Board heeft zijn deel van de financiering voor US$ 26 miljoen reeds goedgekeurd. Als alles volgens planning verloopt, zal de officiële start van dit project in augustus van dit jaar plaatsvinden.
Ook de positieve resultaten van het project, waarbij OFID de rehabilitatie van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) en van enkele kantoren van de Regionale Gezondheidsdienst (RGD) financiert zijn de revue gepasseerd. OFID zegde hierbij alle steun toe om de projecten tot een succes te maken met het doel de zieke mens van dienst te zijn. Voor de private sector ondersteuning zal binnenkort de ‘Agreement for the Encouragement and Protection of Investment’ tussen Suriname en OFID worden getekend.
De topman van de organisatie herhaalde dat OFID een partner is en blijft in de verdere ontwikkeling van Suriname. OFID stelde ook dat haar ondersteuning geen additionele voorwaarden kent en gezien moet worden als een Zuid-Zuid samenwerking.
Tijdens deze ontmoeting gaf de directeur-generaal te kennen graag in te gaan op de uitnodiging, van minister Hoefdraad om Suriname te bezoeken. Partijen kwamen overeen dat dit bezoek dit jaar op een nader te bepalen tijdstip zal plaatsvinden. Het zal de eerste keer zijn dat een vertegenwoordiger van OFID op dit niveau Suriname zal bezoeken. Het ligt in de bedoeling dat dan de Energie leningsovereenkomst zal worden getekend alsook een optopping van de lening ten behoeve van de rehabilitatie van het AZP.
Vandaag
Gisteren
- Man aangehouden na vernieling bromfiets met tjap
- Nieuwe Caricom-voorzitter: Regionale eenheid is geen keuze, maar noodzaak
- KLS-vuurwerk veroorzaakt 3 ernstig gewonden; vuurwerkbarometer op stand 6
- Wanneer iedereen zich gezien voelt
- Palestina was in 2025 de dodelijkste plek voor journalisten
- Politie vraagt hulp na dodelijk misdrijf op winkelier in Nieuw-Amsterdam
- Na jaren weer proefzending fruit en gewassen naar Frans-Guyana
- VS kondigt nieuwe sancties aan tegen de Venezolaanse oliesector
- Politieke transitie, economische uitdagingen en toekomstperspectief
- ABOP roept bij start van 2026 op tot zorg voor mentale gezondheid
- Zon, wolkenvelden en buien
- Ontslagen SLM-directieleden misleidden president met onjuiste cijfers
- Dodelijk familiedrama aan de Calcuttastraat: 8-jarige jongen om het leven gebracht
- Column: Decentralisatie van de schoolsport
- President: 2026 jaar van herstel en voorbereiding op toekomst
Eergisteren
- Olietankers bereiken Venezuela nog steeds ondanks Amerikaanse blokkade
- Kinderbescherming: tussen beleidsambitie en structurele tekortkomingen
- De wereld neemt afscheid van 2025 met vuurwerk en ijskoude duiken
- Drie vuurwerkslachtoffers met oogletsel behandeld in SEH
- Vier kinderen Aroma in stilte begraven in Marienburg
- De drie pg's
- Man dood aangetroffen na gewelddadige overval in Nieuw-Amsterdam
- SLM directieleden Gonesh en Baidjoe per direct ontslagen
- Advocaat: Verdachte wist tijdens misbruik niet dat hij met hiv was besmet
- CCK en IRIS bidden voor zielenrust slachtoffers
- VHP: Verantwoordelijkheid, stabiliteit en perspectief voor Suriname
- NDP blikt terug op bewogen 2025 en richt zich op herstel en toekomst land
- Warm en wisselvallig weer met kans op regenbuien
- China opent nieuwe hoofdstukken in grote-landendiplomatie op cruciaal moment
- Column: Een bewogen jaar aan het eind van een tijdperk
- Oudejaarsdag in Commewijne: afscheid van kinderen Aroma